Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Λεβαδειακού με την Κέρκυρα για την 20ή αγωνιστική της Super League.
Λεβαδειακός (Zοζέ Ανιγκό): Επασί, Ντιόγκο, Αντιλέχου, Λεονάρντο, Τσαμπούρης, Νιασέ, Μητρόπουλος, Γιουσούφ, Γιακουμάκης, Σουμπίνιο, Μαρκόφσκι.
Κέρκυρα (Γιάννης Μαντζουράκης): Γιαννακόπουλος, Σπίνουλα, Αναστασίου, Ιωάννου, Γρομητσάρης, Γεωργίου, Σιόντης, Μπαλάφας, Επστάιν, Ρόλε, Τουράμ.
Στον πάγκο για τους Βοιωτούς: Σωτηρίου, Μπελγκαζουανί, Φαβάρο, Νουάνκο, Ζαραδούκας, Τριποτσέρης, Σαβαντογκό.
Στον πάγκο για τους Φαίακες: Κουτζαβασίλης, Αντέτζο, Αρτυματάς, Ζορμπάς, Παμλίδης, Μυτίδης.
Όρκος νίκης από τους παίκτες της Κέρκυρας.
Για να δούμε...

1' Σέντρα στο παιχνίδι!

2' Πολύ ωραίο, μακρινό σουτ από τον Ρόλε, η μπάλα άουτ.
3' Κίτρινη κάρτα στον Ρόλε.
Έχει πάρα πολύ αέρα στη Λιβαδειά. Είναι υπέρ της Κέρκυρας στο πρώτο 45λεπτο...
Θυμίζουμε, η Κέρκυρα προέρχεται από τη νίκη-ανάσα επί του Πλατανιά και ο Λεβαδειακός από την ήττα στην Ξάνθη. Οι Φαίακες είναι προτελευταίοι στη βαθμολογία, 11ος ο Λεβαδειακός.
Τρία συνεχόμενα «τρίποντα» στην έδρα τους έχουν οι Βοιωτοί!
Επί Πανιωνίου, ΠΑΣ Γιάννινα και Παναθηναϊκού...
Οι φιλοξενούμενοι, στον αντίποδα, δεν έχουν πανηγυρίσει ακόμη μακριά από την Κέρκυρα. Τρεις ισοπαλίες όλες και όλες...
Σήμερα, πάντως και ενώ συμπληρώσαμε 10 λεπτά παιχνιδιού, η ομάδα του Γιάννη Μαντζουράκη πατάει καλύτερα.
Πίεση ψηλά ζητάει ο Ζοζέ Ανιγκό.
11' Σέντρα του Ρόλε, κανένα πρόβλημα για τον Επασί.
18' Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Γύρισμα του Γιακουμάκη από δεξιά, ο Μητρόπουλος, μέσα από τη μικρή περιοχή, θα κάνει το σουτ, αλλά ο Σπίνουλας θα βάλει το πόδι του και, ένα μέτρο μπροστά από τη γραμμή της εστίας του Γιαννακόπουλου, θα σώσει την Κέρκυρα!
30' Φάση διαρκείας στα καρέ της Κέρκυρας, απομακρύνει, τελικά, η άμυνα...
Ευτυχώς που έγινε αυτή η φάση, γιατί κόντευε να μας πάρει ο ύπνος... Τραγικό θέαμα!
33' Μακρινό σουτ του Μητρόπουλου, μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος.
Νεύρα τώρα μεταξύ Ανιγκό και του διαιτητή Μάνταλου!
Ηρέμησε ο τεχνικός του Λεβαδειακού, γνωστός, πια, για το εκρηκτικό ταμπεραμέντο του.
35' Σέντρα-σουτ από τον Γιουσούφ, άουτ η μπάλα...
Κάτι πάει να κάνει ο Λεβαδειακός, αλλά δυσκολεύεται στην τελική προσπάθεια. Στο μισό γήπεδο, πλέον, η Κέρκυρα.
Δευτερόλεπτα για τη συμπλήρωση των 45'.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου στη Λιβαδειά.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

46' Μόλις στο 33ο δευτερόλεπτο του β' μέρους, η Επστάιν απειλεί, αλλά σουτάρει ψηλά, άουτ.

49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ, 1-0!

Εξαιρετική σέντρα του Τσαμπούρη, καταπληκτική κεφαλιά του Μαρκόβσκι και οι Βοιωτοί ανοίγουν το σκορ!
56' Σουτ του Γεωργίου, μπλοκάρει ο Επασί.
Έχει χτυπήσει ο Ιωάννου και ζητάει αμέσως αλλαγή!
Στο μεταξύ, στο άλλο εν εξελίξει ματς, η Λαμία ανοίγει το σκορ απέναντι στον Ατρόμητο με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ από τον Πίτι!
58' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Στη θέση του Ιωάννου, ο Αντέτζο.
59' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Γύρισμα του Γιουσούφ, δεν προλαβαίνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα ο Μαρκόβσκι.
60' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μπελγκαζουανί στη θέση του Σουμπίνιο.
Περιττό να πούμε πως το δεύτερο ημίχρονο είναι μακρά καλύτερο του πρώτου...
63' Τρομερή κούρσα του Γεωργίου, αλλά η προσπάθειά του κατέληξε άουτ.
Έξαλλος ο Μπαλάφας με τον Γιακουμάκη!
Κίτρινη κάρτα στον πρώτο.

66' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ, 2-0!

Φανταστική ενέργεια του Γιακουμάκη, εκμεταλλεύεται το λάθος του Αντέτζο και με ωραίο τελείωμα διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.
«Αν είναι δυνατόν. Με μισή πάσα φάγαμε γκολ», γύρισε και είπε στον πάγκο ο απογοητευμένος Γιάννης Μαντζουράκης...
70' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Παμλίδης στη θέση του Επστάιν.
Έχει ισοφαρίσει ο Ατρόμητος στη Λαμία.
80' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Στη θέση του Σιόντη, ο Αρτυματάς.
Μπήκαμε στο τελευταίο 10λεπτο. Η Κέρκυρα δεν δείχνει ικανή να αντιδράσει...
84' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Νέα, φοβερή μπαλιά του Τσαμπούρη, βγάζει μόνο του με τον Γιαννακόπουλο τον Γιακουμάκη, με τον γκολκίπερ της Κέρκυρας να αποκρούει το πλασέ του!
88' Φάση διαρκείας στα καρέ του Λεβαδειακού, απομακρύνουν οι γηπεδούχοι.
90' Καλό σουτ από τον Λεονάρντο, η μπάλα μόλις άουτ!
90'+1' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Γιουσούφ, ο Νουάνκο.
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
90'+3' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Παμλίδης μπήκε στη μεγάλη περιοχή, πλάσαρε, μόλις άουτ η μπάλα.
90'+4' Λήξη του αγώνα!
Σπουδαία νίκη για τον Λεβαδειακό, τέταρτη συνεχόμενη στην έδρα του!
Μείνετε στο sportfm.gr, ακολουθεί το φιλμ του αγώνα!