LIVE: Λαμία-Πανιώνιος

Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Λαμία και τον Πανιώνιο
Είναι ο δεύτερος ημιτελικός ανάμεσα στις δύο ομάδες, με τους Νεοσμυρνιώτες να έχουν επικρατήσει 1-0 στο πρώτο ματς
Η ενδεκάδα της Λαμίας: Mελίσσας, Αναστασιάδης, Ασίγκμπα, Παντελιάδης, Βασιλαντωνόπουλος, Όμο, Μπλάζιτς, Πριντέτα, Πίτι, Τσούκαλος, Βάντερσον.
Η ενδεκάδα του Πανιωνίου: Κότνικ, Μπανανά, Σαντάνα, Σταυρόπουλος, Βλάχος, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Σαββίδης, Μασούρας, Σπιριντόνοβιτς, Ντουρμισάι.
Στον πάγκο είναι οι: Μπαντής, Παπαγεωργίου, Γκιοατά, Νίλσεν, Λάμπρου, Βουκελάτος, Οικονομίδης.
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος Α' βοηθός: Δημητριάδης Β' βοηθός: Ακρίβος
Έναρξη του ματς
Στον πάγκο της Λαμίας είναι οι: Πίτκας, Αναστασόπουλος, Κουτρομάνος, Παπαργυρίου, Καραγιάννης, Μανιάς, Πατσαρούχας.
4' Τίποτα το αξιόλογο μέχρι τώρα στο παιχνίδι
8' Πρωτοβουλία των κινήσεων από τους παίκτες της Λαμίας που με ενθουσιασμό και από τον κόσμο που έχει γεμίσει το γήπεδο έχουν πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων
13' Σουτ του Σπιριντόνοβιτς πάνω στον Ασίγκμπα
16' Πλασέ του Μασούρα έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
17' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΟΥΡΜΙΣΑΪ! Ο Βλάχος γύρισε την μπάλα στον Ντουρμισάι, αυτός με πλάτη στην εστία γυρνά και σουτάρει, ξέροντας πού είναι η εστία και ανοίγει το σκορ.
20' Κίτρινη κάρτα στον Μασούρα
23' Κίτρινη κάρτα στον Μπανανά
24' Εκτέλεση φάουλ του Πίτι, κανένας κίνδυνος για την άμυνα του Πανιωνίου
28' Γύρισμα του Μασούρα προς τον Σπιριντόνοβιτς στο ύψος του πέναλτι, δεν πρόλαβε ο τελευταίος να πλασάρει
30' Μακρινό σουτ του Πίτι, η μπάλα άουτ. Έλεγχε τη φάση ο Κότνικ.
31' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΣΟΥΡΑ! Ασθενής επέμβαση του Μελίσσα σε μπαλιά του Σαντάνα, παίρνει το ριμπάουντ ο Μασούρας και σε κενή εστία δεν έχει πρόβλημα να κάνει το 0-2.
Με αυτό το σκορ και σε συνδυασμό με το 1-0 του πρώτου παιχνιδιού, η πρόκριση για τους Νεοσμυρνιώτες έχει καθαρίσει
36' Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Όμο, μέσα ο Αναστασόπουλος
36' Σουτ του Βασιλαντωνόπουλου μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κότνικ
39' Προσπάθεια με αυτοθυσία του Ασίγκμπα μέσα στην περιοχή του Πανιωνίου, ωστόσο το τέλειωμά του δεν είναι καλό και η μπάλα πέρασε άουτ.
40' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Τρομερή ενέργεια του Βάντερσον από πλάγια θέση και από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι και καταλήγει στα δίχτυα του Κότνικ. 1-2 από το γκολ του Βραζιλιάνου
44' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Τρομερή εκτέλεση φάουλ του Πίτι, κεφαλιά του ανενόχλητου Αναστασιάδη, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Κότνικ
Λήξη του α' ημιχρόνου.
Λαμία-Πανιώνιος 1-2 με τους φιλοξενούμενους να έχουν σαφέστατο προβάδισμα πρόκρισης
46' Αλλαγή για τη Λαμία. Έξω ο Τσούκαλος, μέσα ο Καραγιάννης
Έχει αρχίσει το β' ημίχρονο
49' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Ντουρμισάι «ξάπλωσε» τον Αναστασιάδη, αλλά αργεί να πλασάρει τον Μελίσσα και τελικά η άμυνα της Λαμίας «καθαρίζει» τη φάση.
55' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Πλάγιο τετ-α-τετ ο Σπιριντόνοβιτς με τον Μελίσσα, απέκρουσε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Λαμίας
55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΟΥΡΜΙΣΑΪ! Εκτέλεση κόρνερ του Μασούρα, ανενόχλητος ο Ντουρμισάι παίρνει την κεφαλιά και κάνει το 1-3.
56' Αλλαγή για τη Λαμία. Μέσα ο Κουτρομάνος, έξω ο Πριντέτα
58' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Μασούρας, μέσα ο Παπαγεωργίου
65' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Ντουρμισάι, μέσα ο Νίλσεν
72' Φαίνεται και από τις κινήσεις των παικτών ότι είναι διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά του αγώνα
74' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Κόρμπος, μέσα ο Λάμπρου
77' Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον
81' Με 10 παίκτες θα συνεχίσει η Λαμία λόγω τραυματισμού του Αναστασόπουλου
83' Κίτρινη κάρτα στον Ασίγκμπα
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
92' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Ο Λάμπρου στην αντεπίθεση έκανε ωραία λόμπα πάνω από τον Μελίσσα και έκανε το 1-4
Λήξη της αναμέτρησης
Ο Πανώνιος επικράτησε 4-1 της Λαμίας και πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά του θεσμού