Γιουβέντους-Τότεναμ

Παρακολουθήστε από το control-room την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Γιουβέντους και την Τότεναμ για το πρώτο μεταξύ τους ματς στη φάση των «16» του Champions League.
Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Γιουβέντους και την Τότεναμ
Είναι ο πρώτος αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων για τη φάση των «16» του Champions League
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων:
Γιουβέντους (4-2-3-1): Μπουφόν – Ντε Σίλιο, Μπενάτια, Κιελίνι, Άλεξ Σάντρο – Κεντίρα, Πιάνιτς – Μπερναντέσκι, Ντάγκλας Κόστα, Μάντζουκιτς – Ιγκουαΐν
Στον πάγκο: Σέζνι, Ρουγκάνι, Ασαμόα, Μαρκίζιο, Μπεντανκούρ, Στουράρο, Μουρατόρε
Τότεναμ (4-2-3-1): Γιορίς – Οριέ, Σάντσες, Βερτόνχεν, Ντέιβις – Ντεμπελέ, Ντάιερ – Έρικσεν, Άλι, Λαμέλα - Κέιν
Στον πάγκο: Γκαζανίγκα, Τρίπιερ, Ρόουζ, Γουανιγιάμα, Σισοκό, Σον, Λούκας
Ο ύμνος του Champions League ξανακούστηκε έπειτα από δύο μήνες
Η 114η συμμετοχή του Μπουφόν στο Champions League
1' Έναρξη του ματς
2' Τρομερό γκολ για τη Γιουβέντους! Σέντρα του Πιάνιτς από στημένη φάση, ο Ιγκουαΐν έχοντας πλάτη στην εστία πιάνει με τη μία το σουτ και νικάει τον Γιορίς! Πολύ νωρίς το 1-0!
8' Πέναλτι για την Γιουβέντους
Ο Μπερναντέσκι πρόλαβε και μπήκε στην φάση και ο Ντέιβις τον βρήκε και τον έριξε στο χορτάρι. Πήρε και κίτρινη ο αμυντικός της Τότεναμ.
9' ΓΚΚΟΟΛ 2-0 Η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ
Ο Ιγκουαΐν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, παρότι την βρήκε και ο Γιορίς.
Το γκολ του Ιγκουαΐν στα 73 δευτερόλεπτα είναι το δεύτερο πιο γρήγορο στην ιστορία του Champions League για τη Γιουβέντους. Το ρεκόρ κατέχει ο Ντελ Πιέρο με το γκολ που έχει πετύχει κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ το 1997 στα 20''.
17' Πέναλτι ζητά η Τοτεναμ σε πτώση του Κέιν. Δεν υπάρχει κάτι
26' Εκπληκτική επέμβαση του Μπουφόν! Κεφαλιά του Κέιν από τη μικρή περιοχή, αλλά ο Ιταλός θρύλος είχε την απάντηση. Τρομερή αντίδραση του Μπουφόν
Τη μαγική σέντρα την έχει κάνει ο Έρικσεν
30' Τρομερή ευκαιρία για τη Γιουβέντους! Αντεπίθεση των γηπεδούχων με τους Πιάνιτς και Ιγκουαΐν, ο Αργεντινός πλασάρει, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Γιορίς
32' Πλασέ του Κέιν, απέκρουσε σε κόρνερ ο Μπουφόν
35' ΓΚΟΛ Η ΤΟΤΕΝΑΜ! Κάθετη Ντέλε Άλι στον Κέιν, πέρασε τον Μπουφόν και πλάσαρε σε κενή εστία για να μειώσει σε 2-1.
40' Μακρινό σουτ του Έρικσεν, απέκρουσε ο Μπουφόν
45' Κίτρινη κάρτα στον Μπενατιά
45'+1' Πέναλτι για τη Γιουβέντους! Ο Ντάγκλας Κόστα ανατράπηκε από τον Οριέ. Σωστή υπόδειξη
Το έχασε ο Ιγκουαΐν! Δυνατή εκτέλεση από τον Αργεντινό και η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι!
Λήξη του α' ημιχρόνου με τη Γιουβέντους να προηγείται 2-1, αλλά η Τότεναμ έχει πιέσει πάρα πολύ τους «μπιανκονέρι». Πλέον υπάρχει και ψυχολογικό ντεσαβαντάζ μετά τη άστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιγκουαΐν
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
51' Ελέγχει το ρυθμό η Γιουβέντους στα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου
57' Σουτ του Μπερναντέσκι, απέκρουσε ο Γιορίς
58' Κεφαλιά του Ιγκουαΐν από εξαιρετικό σημείο, μπλόκαρε ο Γιορίς που ήταν στη σωστή θέση
60' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκουαΐν
63' Καλύτερη η Γιούβε στα ανασταλτικά της καθήκοντα στο β' ημίχρονο
68' Τώρα φαίνεται η Τότεναμ να ανεβάζει ρυθμούς στο β' ημίχρονο
71' Φάουλ υπέρ της Τότεναμ σε εξαιρετικό σημείο για απευθείας εκτέλεση
72' ΓΚΟΛ Η ΤΟΤΕΝΑΜ! Ο Έρικσεν νικάει τον Μπουφόν, στέλνοντας την μπάλα στην πλευρά του. Τραγικό λάθος του Ιταλού που δέχεται γκολ στη γωνία που καλύπτει. Επιστρέφουν οι Άγγλοι που κάνουν το 2-2
76' Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Μέσα ο Στουράρο, έξω ο τραυματίας Μάντζουκιτς
77' Νέο σουτ του Μπερναντέσκι και παρά τις κόντρες ο Γιορίς μπλοκάρει στη γωνιά του
80' Κίτρινη κάρτα στον Μπεντανκούρ
84' Αλλαγή για την Τότεναμ. Μέσα ο Σον, έξω ο Ντέλε Άλι
88' Αλλαγή για την Τότεναμ. Έξω ο Λαμέλα, μέσα ο Λούκας Μόουρα
Δύο λεπτά καθυστερήσεων
91' Αλλαγή για την Τότεναμ. Εκτός ο Έρικσεν, μέσα ο Γουανιγιάμα
Λήξη της αναμέτρησης με την Τότεναμ να παίρνει το 2-2 στην έδρα της Γιουβέντους