Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Ατρόμητο για την 22η αγωνιστική της Super League.
Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Ατρόμητο για την 22η αγωνιστική της Super League
Ο Αστέρας είναι στην 7η θέση με 28 βαθμούς, με τον Ατρόμητο να είναι 4ος με 39
Στον α’ γύρο του πρωταθλήματος, ο Ατρόμητος επικράτησε 1-0 στο Περιστέρι με ένα τρομερό γκολ του Μάντσον.
Παράλληλα, οι δύο ομάδες έχουν βρεθεί και στο θεσμό του Κυπέλλου. Ο Ατρόμητος και στις τρεις φετινές αναμετρήσεις έχει επικρατήσει 1-0.
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων:
Αστέρας Τρίπολης: Αθανασιάδης – Μπέρτος, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Γιαννούλης – Ιγκλέσιας, Μουνάφο – Καλτσάς, Τόνσο, Τσιλιανίδης – Μανιάς
Ατρόμητος: Γιαννιώτης – Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης – Μάντσον, Μπουσούλατζιτς – Σάκιτς, Βασιλακάκης, Ουάρντα - Ντιγκινί
Στον πάγκο του Αστέρα: Τσιφτσής, Κυριακόπουλος, Σελίν, Κώτσιρας, Δουβίκας, Ντουντού, Τζάαντι
Στον πάγκο του Ατρόμητου: Μίρκοβιτς, Καρασαλίδης, Ούμπιδες, Νάτσος, Μπρούνο, Κωτσόπουλος, Ντάουντα
Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης, Α’ βοηθός: Δημήτρης Τάτσης, Β’ βοηθός: Γεώργιος Πασχάλης, 4ος: Γεώργιος Μπλάνας
Όλα έτοιμα για τη σέντρα
1' Σέντρα στο ματς
4' Ανεπανάληπτη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Απίστευτη αντεπίθεση των Περιστεριωτών που έκρυψαν την μπάλα, ο Βασιλακάκης βγήκε ολομόναχος με τον Αθανασιάδη και πλάσαρε πάνω στον τερματοφύλακα των γηπεδούχων
7' Έχει μπει καλύτερα ο Ατρόμητος και δημιουργεί προϋποθέσεις για να ανοίξει το σκορ
10' Κορυφή για τον Ατρόμητο παίζει ο Βασιλακάκης. Ο Σάκιτς είναι στον άξονα μαζί με τους Μπουσούλατζιτς και Μάντσον. Ντιγκινί προς τα δεξιά, αλλά πολύ κοντά στον Βασιλακάκη
14' Μακρινό σουτ του Μανιά με το αριστερό, καμία τύχη. Μακριά από την εστία του Γιαννιώτη
15' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Μανιάς βγήκε απέναντι από τον Γιαννιώτη από βαθιά μπαλιά του Μπέρτο, αλλά το τέλειωμα που επιχείρησε ήταν κακό
20' Έχει ανεβάσει την απόδοσή του ο Αστέρας Τρίπολης και δείχνει να πατάει καλύτερα από τους φιλοξενούμενους
23' Αψυχολόγητη ενέργεια του Καλτσά. Ενώ έχει υποδειχθεί σε οφσάιντ και παράλληλα ο Γιαννιώτης έχει μπλοκάρει την μπάλα, ο μεσοεπιθετικός την κλώτσησε στην αγκαλιά του Γιαννιώτη και βρήκε και τα δάχτυλα του Έλληνα γκολκίπερ
30' Σουτ του Μουνάφο έξω από την περιοχή, η μπάλα περνά εκτός, με τον Γιαννιώτη να ελέγχει την πορεία της μπάλας
Αλλάζει το σχηματισμό του ο Ατρόμητος. Με δεκάρι τον Μπουσούλατζιτς και κορυφή τον Βασιλακάκη. Αμυντικό χαφ ο Σάκιτς δίπλα στον Μάντσον με αποστολή το ατομικό μαρκάρισμα του Τόνσο
33' Πολύ άγαρμπο μαρκάρισμα του Καλτσά στον Ουάρντα. Πλάγιο δίνει ο διαιτητής
36' Κεφαλιά του Μανιά, η μπάλα εκτός στόχου
39' Δεν χάνεται αυτό που χάνει ο Πασαλίδης! Έπειτα από εκτέλεση φάουλ, ο Πασαλίδης εντελώς μόνος του έκανε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Παρ' όλα αυτά, ο παίκτης του Αστέρα ήταν ξεκάθαρα σε θέση οφσάιντ
41' Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά! Νέο μαρκάρισμα στον Ουάρντα το οποίο ήταν πάρα πολύ καθυστερημένο. Δικαιολογημένη η κίτρινη
44' Σκοράρει ο Μανιάς, αλλά δεν υπάρχει γκολ, αφού ο επιθετικός του Αστέρα έχει κάνει κοντρόλ με το χέρι
Λήξη της αναμέτρησης με τον Αστέρα και τον Ατρόμητο να μένουν στο 0-0
46' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Ντάουντα, εκτός ο Σάκιτς
Έναρξη β' ημιχρόνου
49' Κίτρινη κάρτα στον Μάντσον για φάουλ στον Ιγκλέσιας με το χέρι. Σωστή απόφαση
53' Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη για μαρκάρισμα στον Βασιλακάκη. Σωστή υπόδειξη κι αυτή
54' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Άψογη σέντρα του Γιαννούλη για τον Ντιγκινί που πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Αθανασιάδη
56' Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Ντιγκινί. Το πιο πιθανό είναι να αντικατασταθεί
Θα μπει ο Μπρούνο στη θέση του Γάλλου. Ατυχία για τον Ατρόμητο που χάνει τον πιο φορμαρισμένο μεσοεπιθετικό του
57' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη
58' Τώρα μπαίνει στο γήπεδο ο Μπρούνο
61' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Τζάαντι, έξω ο Τσιλιανίδης
64' Εκτέλεση φάουλ του Δημήτρη Γιαννούλη, η μπάλα άουτ. Δεν μπήκε κάποιος συμπαίκτης του στην πορεία της μπάλας
67' Πολύ κακό το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς ρυθμό ούτε ο Αστέρας, ούτε ο Ατρόμητος
69' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μπουσούλατζιτς μέσα από τη μεγάλη περιοχή, προτίμησε να πασάρει και όχι να σουτάρει, στέλνοντας την μπάλα άουτ
72' Νέα ανεπανάληπτη ευκαιρία για τον Βασιλακάκη! Ο Ουάρντα τον έβγαλε τετ-α-τετ με τον Αθανασιάδη, αλλά το πλασέ του είναι κακό και στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών
74' Αλλαγή για τον Αστέρα. Εντός ο Κυριακόπουλος, εκτός ο Καλτσάς
77' Αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός ο Μανιάς, μέσα ο Δουβίκας
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο!. Σούταρε ο Ντάουντα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ
Ο Ατρόμητος φαίνεται να ψάχνει πιο... ζωηρά το buzzer
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
91' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Κόρνερ του Γιαννούλη, τσίμπημα του Χατζηισαΐα και η μπάλα στα δίχτυα του Αθανασιάδη!
93' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Καρασαλίδης, έξω ο Ουάρντα
Λήξη της αναμέτρησης!
Ο Ατρόμητος επικρατεί 1-0 μέσα στην Τρίπολη του Αστέρα με γκολ του Χατζηισαΐα και περνά στην 3η θέση!