ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός, για την 23η αγωνιστική της Super League

14:46
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός, που είναι προγραμματισμένη για τις 15:00 και θα διεξαχθεί στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Super League
14:47
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
14:48
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Καρανίκας, Μπέριος, Μιχαήλ, Αποστολόπουλος, Γαρουφαλιάς, Μανθάτης, Βιντάλ, Χαλκιαδάκης, Μπετρά, Κόντε
14:48
Λεβαδειακός (Ζοζέ Ανιγκό): Σωτηρίου, Τσαμπούρης, Φαβάρο, Λεονάρντο, Αντιλέχου, Ζαραδούκας, Μητρόπουλος, Ομπιόρα, Σουμπίνιο, Γιακουμάκης, Μαρκόφσκι
14:48
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Γιαννικογλου, Γιάκος, Χέλκβιστ, Λίλα, Τσικάρσκι, Νικολιάς, Ντόλοβατς.
14:48
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Δασκαλάκης, Ιωαννίδης, Καθάριος, Νίκας, Τριποτσέρης, Σαβαντογκό, Καραχάλιος.
14:48
Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης. Βοηθοί: Δαμιανός Ευθυμιάδης, Γεώργιος Χατζηνάκος 4ος: Νικόλαος Πουλημάς
14:55
Οι γηπεδούχοι είναι στην 7η θέση με 28 βαθμούς και προέρχονται από το 3-0 επί του Πλατανιά στα Χανιά και έχει 3 στα 4 τελευταία παιχνίδια
14:56
Ο Λεβαδειακός είναι 11ος με 25 βαθμούς και προέρχεται από το εντός έδρας 2-1 από τον Παναιτωλικό
14:59
Ξεκινάει εντός ολίγου η αναμέτρηση, καθώς οι παίκτες των δύο ομάδων είναι πλέον στον αγωνιστικό χώρο
15:02

Έναρξη στο ματς!

15:05
Πιέζει πολύ ο ΠΑΣ στα πρώτα λεπτά
15:05
3' Τελική για τον ΠΑΣ. Σουτ του Μανθάτη εκτός περιοχής -μετά από κόρνερ-, η μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία.
15:09
6' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Ο Μανθάτης πήρε την μπάλα από τα δεξιά, συνέκλινε και έπιασε διαγώνιο σουτ εκτός περιοχής, αλλά την έστειλε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σωτηρίου
15:11
8' Νέα τελική για τον ΠΑΣ. Σουτ του Χαλκιαδάκη εκτός περιοχής και χωρίς καμία τύχη.
15:21
18' Σέντρα-σουτ του Τσαμπούρη για τον Λεβαδειακό, η μπάλα πήρε παράξενη τροχιά και αιφνιδίασε κάπως τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ, Μάρκο Βελλίδη.
15:23
21' Εκτέλεση φάουλ του Καρανίκα για τον ΠΑΣ, ο Τσαμπούρης έβαλε το κεφάλι του, αλλά η μπάλα, παρότι κατευθύνθηκε προς την εστία, κατέληξε στην αγκαλιά του Σωτηρίου.
15:25
23' Τρίτο σουτ στο ματς για τον Μανθάτη -αυτήν τη φορά εντός περιοχής- η μπάλα εκτός και πάλι.
15:26
24' Εξαιρετικό σουτ του Τσαμπούρη εκτός περιοχής, έδιωξε ο Βελλίδης με μεγάλη δυσκολία σε κόρνερ.
15:27
24' Σουτ για τον ΠΑΣ με τον Χαλκιαδάκη, που συνέκλινε από τα δεξιά, έπεσε και μπλόκαρε ο Σωτηρίου.
15:28
Μικρή διακοπή στο ματς. Σουμπίνιο από τη μία, αλλά και Μπετρά-Γαρουφαλιάς από την άλλη βρέθηκαν στο έδαφος
15:38
36' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Γυριστό του Χαλκιαδάκη, έπειτα από σέντρα του Μανθάτη, η μπάλα λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία
15:39
38' Κίτρινη για τον Λεβαδειακό, την είδε ο Μαρκόφσκι
15:41
39' Κι άλλη κίτρινη για τον Λεβαδειακό, την είδε ο Ομπιόρα
15:43
Αποβολή για τον κ. Φαράντο, που βρίσκεται στο σταφ του Λεβαδειακού
15:48
45' Σουτ του Μαρκόφσκι στην αγκαλιά του Βελλίδη η μπάλα.
15:48
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις
15:49

Ημίχρονο στα Γιάννενα. ΠΑΣ-Λεβαδειακός 0-0

Ανώτεροι οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος με την κατοχή της μπάλας να είναι σταθερά υπέρ του, ενώ οι τελικές ήταν 6(1)-2(2)
16:06

Έναρξη στο δεύτερο μέρος

16:06
46' Μεγάλη στιγμή για τον Λεβαδειακό. Σέντρα του Τσαμπούρη από τα δεξιά, σκαστή κεφαλιά του Μαρκόφσκι που έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά του δεξιού δοκαριού του Βελλίδη και έξω. Αυτήν ήταν -έως τώρα- η καλύτερη στιγμή όχι μόνο για τους φιλοξενούμενους, αλλά γενικότερα στο παιχνίδι
16:20
59' Τελική για τον ΠΑΣ μετά από ώρα. Κεφαλιά του Κόντε μετά από γέμισμα από τα αριστερά, η μπάλα εκτός
16:21
61' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Χέλκβιστ (κάνει ντεμπούτο) αντί Μπετρά στο ματς
16:28
67' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Τριποτσέρης αντί Λεονάρντο στο ματς
16:32
71' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Νικολιάς αντί Χαλκιαδάκη στο ματς
16:33
Προσπαθεί να πιέσει ο ΠΑΣ, τον περιμένει ο Λεβαδειακός
16:35
73' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Γέμισμα εκτός περιοχής, στην πορεία της μπάλας ο Γιακουμάκης που βγήκε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αλλά τελείωσε άτσαλα τη φάση.
16:35
74' Σουτ του Νικολιά, η μπάλα εκτός.
16:37
76' Μέσα ο Νίκας, έξω ο Σουμπίνιο για τον Λεβαδειακό
16:38
77' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Γιάκος αντί Βιντάλ στο ματς
16:40
79' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Καρανίκα, προβολή του Κόντε που δεν έφτασε στην μπάλα και μπλόκαρε ο Σωτηρίου.
16:40
80' Κίτρινη στον Ζαραδούκα
16:44
82' Κίτρινη στον Γαρουφαλιά
16:45
85' Κίτρινη ο Μπέριος
16:48
87' Σουτ του Νικολιά, μπλόκαρε ο Σωτηρίου
16:49
88' Καραχάλιος αντί Ζαραδούκα στο ματς για τον Λεβαδειακό.
16:51
90' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Έπειτα από συνεργασία Χέλκβιστ-Μανθάτη, ο Σουηδός βρέθηκε σε θέση βολή, αλλά έβαλε την ύστατη στιγμή στοπ η αντίπαλη άμυνα.
16:52
'Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις
16:54
90'+4' Κίτρινη για τον Σωτηρίου
16:56
90+5' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Κεφαλιά του Κόντε μετά από σέντρα του Αποστολόπουλου, μπλόκαρε ο Σωτηρίου.
16:57
90' +6' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ με τον Νικολιά, που κέρδισε μόνο το κόρνερ έπειτα από σουτ με καλές προϋποθέσεις.