LIVE: Πανιώνιος-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-Αστέρας Τρίπολης, για την 23η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνική μετάδοση από το ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Αστέρα Τρίπολης για την 23η αγωνιστική της Super League
Πρόκειται για μια από τις πιο κρίσιμες αναμετρήσεις στη μάχη για την κατάκτηση της 5ης θέσης που δίνει ευρωπαϊκό εισιτήριο, εφόσον δεν κατακτήσει το Κύπελλο ομάδα που δεν θα βρεθεί στην πεντάδα
Στον αγώνα του 1ου γύρου, ο Πανιώνιος είχε πάρει μεγάλη νίκη με 1-0 στην Τρίπολη, με σκόρερ τον Μασούντ
Ας δούμε τις ενδεκάδες που έχουν επιλέξει οι Μιχάλης Γρηγορίου και Σάββας Παντελίδης
Πανιώνιος (4-2-3-1): Κότνικ – Παπαγεωργίου, Μπανανά, Γκιοατά, Σαραμαντάς – Κόρμπος, Σαντάνα – Μασούρας, Σαββίδης, Λάμπρου - Νίλσεν
Εκτός ενδεκάδας ο Βλάχος που είχε πρόβλημα τραυματισμού όλη την εβδομάδα και θα μείνει στον πάγκο
Αστέρας Τρίπολης (4-2-3-1): Αθανασιάδης – Μπέρτος, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Γιαννούλης – Ντούντου, Μουνάφο – Τσιλιανίδης, Τόνσο, Κυριακόπουλος - Μανιάς
Εκτός ενδεκάδας ο Ιγκλέσιας ο οποίος επίσης μπήκε την τελευταία στιγμή στην αποστολή λόγω προβλήματος τραυματισμού
Πάγκος: Μπαντής, Σπιριντόνοβιτς, Μπραχίμι, Γεσίλ, Βλάχος, Σταυρόπουλος, Μακρύλλος
Στον πάγκο του Αστέρα: Τσιφτσής, Σελίν, Κώτσιρας, Μαντίντα, Ιγκλέσιας, Τζάαντι, Δουβίκας
Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος Α’ βοηθός: Χρυσούλα Κουρομπύλια Β’ βοηθός: Παντελής Σπυρόπουλος 4ος: Αριστείδης Βάτσιος
Στην 5η θέση ο Πανιώνιος με 31 βαθμούς, στην 8η με 28 ο Αστέρας Τρίπολης
1' Σέντρα στο ματς.
Συμπλήρωση πέντε λεπτών στην αναμέτρηση, χωρίς να έχει σημειωθεί κάτι το αξιόλογο.
Προσπαθούν οι δύο ομάδες να βρουν τα πατήματά τους στον αγωνιστικό χώρο
9' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο με πρωταγωνιστή τον Νίλσεν. Κακή απομάκρυνση του Γιαννούλη από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα μένει στην περιοχή, αλλά ο Νίλσεν με το γυριστό που έκανε, έστειλε την μπάλα άουτ, πάνω από την εστία του Αθανασιάδη
15' Αρχίζει ο Πανιώνιος να κερδίζει μέτρα και να περιορίζει τον Αστέρα στο μισό που αμύνεται
17' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Μασούρα από μπαλιά του Κόρμπου
18' Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο για φάουλ στον Σαντάνα
22' Στο 61% η κατοχή της μπάλας υπέρ του Πανιωνίου
26' Κίτρινη κάρτα στον Τσιλιανίδη για φάουλ στον Σαραμαντά
27' Μεγάλη φάση για τον Πανιώνιο! Εκπληκτική ενέργεια του Λάμπρου με την οποία... ρίχνει στο έδαφος τον Μπέρτο, αφού δεν πρόλαβε την προσποίησή του, έκανε το πλασέ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε λίγα εκατοστά πάνω από το δοκάρι της εστίας του Αθανασιάδη
29' Δεύτερη κίτρινη στον Τσιλιανίδη ζητούν οι παίκτες του Πανιωνίου για χέρι. Δεν υπάρχει καν φάουλ, αφού η μπάλα βρήκε ψηλά στο στήθος του. Κακή υπόδειξη ακόμα και το φάουλ από τον Τζήλο
30' Σκληρό φάουλ του Μπέρτου στον Σαραμαντά. Έπρεπε να δοθεί κίτρινη στον αμυντικό του Αστέρα
35' Υποψία ευκαιρίας για τον Αστέρα! Ο Τόνσο δεν βρήκε γεμάτα την μπάλα εντός περιοχής και απομάκρυναν οι αμυντικοί των Νεοσμυρνιωτών
40' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Μανιά
Ακόμα μία διακοπή στο ματς... Πρόβλημα με τον Λάμπρου
Διάταση στον οπίσθιο μηριαίο για τον Λάμπρου που θα αντικατασταθεί
45' Σουτ του Τόνσο, καμία ανησυχία για τον Κότνικ
45' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Λάμπρου, μέσα ο Σπιριντόνοβιτς
Σύμφωνα με τον κύριο Δάρα, ο Λάμπρου έχει θλάση στον οπίσθιο μηριαίο
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
Λήξη α' ημιχρόνου και ευκαιρία για τον Αστέρα!
Σουτ του Τσιλιανίδη, έβαλε το πόδι του ο Τόνσο, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
46' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Μπραχίμι, εκτός ο Σαββίδης
Έναρξη β' ημιχρόνου
46' Έπεσε στην περιοχή του Πανιώνιου ο Τόνσο, αλλά δεν υπάρχει κάτι
Στο γήπεδο και ο Μίχαελ Σκίμπε
52' Σέντρα του Γιαννούλη από τα αριστερά, η μπάλα περνά ξυστά από το κεφάλι του Μανιά και περνά άουτ
53' Έντονες διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους για πέναλτι σε πτώση του Τόνσο. Δύσκολη φάση και τα ριπλέι δεν βοηθούν. Κοντά στη φάση ο Τζήλος
55' Σουτ του Κυριακόπουλου, η μπάλα περνά δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Κότνικ.
Έχουν μπει πολύ καλύτερα οι Αρκάδες στο β' ημίχρονο
60' Κίτρινη κάρτα στον Σαντάνα
61' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Κάθετη του Μουνάφο στον Μανιά που είναι απέναντι στον Κότνικ, αλλά ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου αποσοβεί την παραβίαση της εστίας του
Τα φάουλ έπειτα από 63' παιχνιδιού είναι 6 για τον Πανιώνιο, 20 για τον Αστέρα Τρίπολης
64' Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Μανιάς εκμεταλλεύεται την πτώση του Μπανανά και στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών
66' Δοκάρι για τον Πανιώνιο! Ο Σπιριντόνοβιτς μέσα στην περιοχή εντελώς αμαρκάριστος πιάνει δυνατό σουτ και στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι
66' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Δουβίκας, έξω ο Μανιάς
69' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Νίλσεν, μέσα ο Γεσίλ
75' Αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός ο Τσιλιανίδης, μέσα ο Μαντιντά
76' Απομάκρυνση του Κότνικ σε τσίμπημα της μπάλας από τον Δουβίκα
81' Έχει πέσει λίγο ο ρυθμός στο παιχνίδι
83' Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Τόνσο απέναντι στον Κότνικ, αλλά και πάλι ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου είπε «όχι»
86' Δοκάρι για τον Αστέρα Τρίπολης!. Σέντρα του Γιαννούλη στον Τόνσο και η μπάλα από την προβολή του Αργεντινού καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι
87' Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Εκτός ο Ντουντού, μέσα ο Ιγκλέσιας
89' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Σουτ του Μπραχίμι, απέκρουσε σε κόρνερ ο Αθανασιάδης
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
93' Νέα ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Κότνικ νίκησε και τον Δουβίκα.
94' Νέα ευκαιρία και πάλι για τον Αστέρα Τρίπολης . Κεφαλιά του Ιγκλέσιας, η μπάλα ξυστά δίπλα από το δοκάρι του Κότνικ
Λήξη της αναμέτρησης με Πανιώνιο και Αστέρα Τρίπολης να μένουν στο 0-0, με το β' ημίχρονο να αποτελεί ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών