Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση της Κέρκυρας με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 24η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνική περιγραφή στον ΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Κέρκυρας με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 24η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
17:02
«Καίγονται» για το τρίποντο οι Φαίακες, οι οποίοι είναι μόλις στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη, την ώρα που οι Ηπειρώτες βρίσκονται στους 29 βαθμούς και στο -3 από την πεντάδα.
17:04
Η Κέρκυρα προέρχεται από την ήττα στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό (1-0), ενώ ο ΠΑΣ από τη λευκή ισοπαλία με τον Λεβαδειακό.
17:05
Κέρκυρα: Γιαννακόπουλος, Αντέτζο, Λέκοβιτς, Κρητικός, Ζορμπάς, Παμλίδης, Σπίνουλας, Σιόντης, Ρόλε, Μπαλάφας, Γρομητσάρης
17:06
ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Βιδάλ, Κόντε, Μπετρά, Σκόνδρας, Μιχαήλ, Καρανίκας, Μανθάτης, Χαλκιαδάκης, Γαρουφαλλιάς, Αποστολόπουλος
17:06
Στον πάγκο της Κέρκυρας: Κουτζαβασίλης, Αρτυματάς, Μενσά, Μυτίδης, Κόντος, Γεωργακόπουλος, Γκράσι
17:06
Στον πάγκο του ΠΑΣ: Γιαννίκογλου, Μπέριος, Χέλκβιστ, Γιάκος, Λίλα, Νικολιάς, Μπουκουβάλας
17:07
Διαιτητής του αγώνα ο Παπαπέτρου με βοηθούς τους Καραγκιζόπουλο και Βασιλόπουλο
17:13
Και αρκετοί φίλοι του ΠΑΣ στις εξέδρες.
17:14
Οι παίκτες των δύο ομάδων βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
17:14
Σε πολύ καλή κατάσταση το χορτάρι του γηπέδου.
17:16
1' Σέντρα στην αναμέτρηση
17:19
3' Στημένο σε καλό σημείο για τον ΠΑΣ, πάνω από τη μπάλα ο Κόντε.
17:19
3' Ο Κόντε εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα βρήκε στο τείχος και έφυγε κόρνερ.
17:20
Οι φιλοξενούμενοι εκτέλεσαν το κόρνερ, αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο.
17:20
5' Φάση για την Κέρκυρα
17:21
Εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά για την Κέρκυρα, ο Αντέτζο πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι, έπιασε τη γυριστή κεφαλιά, αλλά δεν μπόρεσε να βρει εστία.
17:27
Περισσότερη ώρα τη μπάλα στα πόδια του έχει ο ΠΑΣ, αλλά κάνει εύκολα το λάθος.
17:28
12' Καλή ευκαιρία για την Κέρκυρα!
17:28
Οι Φαίακες βγήκαν ωραία στην αντεπίθεση με τον Ζορμπά από τα αριστερά, μετά από 2-3 πάσες η μπάλα φτάνει στον Κρητικό, ο οποίος πιάνει διαγώνια... φωτοβολίδα, αλλά δεν μπορεί να βρει για λίγο στόχο!
17:37
21' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ, 1-0!
17:39
Ο Παμλίδης γίνεται κάτοχος της μπάλας στο όριο της περιοχής, "μπουκάρει" προς τα μέσα, σουτάρει από διαγώνια θέση, αλλά... για καλή του τύχη η μπάλα κόντραρε στον Μιχαήλ (που είχε κάνει τάκλιν για να κόψει), πήρε ύψος και "κρέμασε" τον Βελλίδη για το 1-0.
17:41
25' Σέντρα-σουτ του Μπετρά από τα αριστερά, απευθείας άουτ η μπάλα...
17:43
Δείχνει πιο ψυχωμένη για το αποτέλεσμα ως τώρα η Κέρκυρα.
17:45
Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ για τον Κόντε του ΠΑΣ. Πάντως, ο Ισπανός φορ τελείωσε τη φάση με ένα εντυπωσιακό γυριστό βολέ, το οποίο δεν βρήκε στόχο.
17:48
Ξεπεράσαμε μισή ώρα αγώνα, η Κέρκυρα προηγείται πάντα 1-0 κι ενώ γενικά δεν απειλείται από τον ΠΑΣ.
17:50
34' Δύσκολο διαγώνιο σουτ του Χαλκιαδάκη έξω από την περιοχή της Κέρκυρας, βρίσκει σε αμυνόμενο η μπάλα και καταλήγει κόρνερ.
17:50
34' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ, 1-1!
17:50
Απίστευτη γκολάρα του Σκόνδρα!
17:51
Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Σκόνδρας κάνει ένα... τρελό τακουνάκι στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα παίρνει μεγάλη καμπύλη και καταλήγει στην άλλη γωνία της εστίας του Γιαννακόπουλου.
17:55
40' Κίτρινη κάρτα για τον Αποστολόπουλο του ΠΑΣ.
18:02
Ημίχρονο στην Κέρκυρα. Οι δύο ομάδες βρίσκονται στο 1-1.
18:17
Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
18:17
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
18:23
Πιο δραστήρια η Κέρκυρα στα πρώτα λεπτά της επανάληψης.
18:26
Χωρίς κάποια καλή ευκαιρία στο πρώτο δεκάλεπτο του δεύτερου μέρους.
18:30
59' Κίτρινη κάρτα στον Αντέτζο της Κέρκυρας.
18:32
60' Κίτρινη στον Λέκοβιτς της Κέρκυρας. Φάουλ για τον ΠΑΣ σε καλό σημείο από τα δεξιά.
18:33
61' Εκτελείται το φάουλ, ο Σκόνδρας πιάνει γυριστή κεφαλιά, αλλά δεν βρίσκει στόχο.
18:33
62' Δοκάρι για την Κέρκυρα!
18:34
Ο Ζορμπάς σεντράρει από τα δεξιά και πάνω στη γραμμή του πλαγίου (σαν κόρνερ ήταν ουσιαστικά), η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και τελικώς καταλήγει στην εξωτερική πλευρά του οριζόντιου δοκαριού.
18:37
66' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Έξω ο Ζορμπάς (που ήταν πολύ καλός στο πρώτο μέρος), μέσα ο Μυτίδης.
18:43
71' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μέσα ο Χέλκβιστ, έξω ο Μπετρά.
18:46
74' Νέα αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Νικολιάς παίρνει τη θέση του Μανθάτη.
18:49
Κακό το δεύτερο μέρος, δεν έχει γίνει κάποια μεγάλη φάση, πλην του... τυχερού δοκαριού.
18:49
78' Κίτρινη κάρτα στον Καρανίκα για σκληρό μαρκάρισμα.
18:51
Δύο συνεχόμενα κόρνερ για την Κέρκυρα που ψάχνει ένα... χρυσό γκολ, αλλά διώχνει η άμυνα του ΠΑΣ.
18:51
80' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ!
18:52
Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν... σφαίρα στην αντεπίθεση με τη μπάλα να φτάνει στον Νικολιά, αυτός βρέθηκε απέναντι από τον Γιαννακόπουλο, αλλά το έχασε!
18:52
81' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Αρτυματάς παίρνει τη θέση του Μπαλάφα.
18:53
82' Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Χαλκιαδάκης αφήνει τη θέση του στον Γιάκο.
18:57
86' Φάση για τον ΠΑΣ. Ο Σκόνδρας έπιασε μέσα στην περιοχή της Κέρκυρας την κεφαλιά, αλλά δεν έβαλε σωστά το σώμα του και δεν μπόρεσε να απειλήσει.
18:58
Πιο απειλητικός ο ΠΑΣ μετά το 70'.
19:03
Έχουμε μπει στο τρίλεπτο των καθυστερήσεων.
19:03
92' Μέσα ο Μενσά, έξω ο Ρόλε για την Κέρκυρα.
19:05
Λήξη του αγώνα. Οι δύο ομάδες έμειναν στο... άβολο 1-1. Τα γκολ του παιχνιδιού σημειώθηκαν από τους Παμλίδη και Σκόνδρα.