Σίτι-Βασιλεία

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr τον επαναληπτικό της Σίτι απέναντι στη Βασιλεία για τη φάση των «16». Έχουν καθαρίσει από το πρώτο ματς (7-0) οι «πολίτες».

21:29
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Σίτι απέναντι στη Βασιλεία.
21:29
Επαναληπτικός για τη φάση των "16" του Champions League στο Μάντσεστερ.
21:30
Η ομάδα του Γκουαρντιόλα έχει σφραγίσει το εισιτήριο έπειτα από το 4-0 με το οποίο επικράτησε στην Ελβετία.
21:32
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
21:33
Σίτι (Γκουαρντιόλα): Μπράβο, Ντανίλο, Στόοουνς, Λαπόρτ, Ζιντσένκο, Γκουντογκάν, Τουρέ, Μπερνάρντο Σίλβα, Φοντέν, Σανέ, Ζέσους
21:33
Στον πάγκο: Ντίας, Αγκουέρο, Οταμέντι, Γουόκερ, Ντε Μπρούιν, Ανταραμπιόγο, Έντερσον
21:33
Βασιλεία (Βικί): Βάτσλικ, Λαν, Λακρουά, Σουκί, Ριβέρος, Φράι, Ντιέ, Μπουά, Τζούφι, Ελιουνούσι, Ομπερλέν
21:46
1' Σέντρα στο ματς
21:51
5' Γύρισμα του Σανέ από τα αριστερά, ο Βάτσλικ μπλόκαρε.
21:52
6' Κάθετη στην πλάτη της άμυνας τη Σίτι για τον Ελιουνούσι, όμως ο Μπράβο βγήκε γρήγορα και μάζεψε.
21:53
8' ΓΚΟΟΛ 1-0 Η ΣΙΤΙ!
21:54
Ωραία ανάπτυξη από τους γηπεδούχους, ο Σανέ έσπασε στον Μπερνάρντο κι αυτός σέρβιρε στον Ζέσους έτοιμο γκολ.
21:57
10΄Αντεπίθεση για την Βασιλεία, ο Ντιέ έπιασε σουτ έξω από την περιοχή και η μπάλα έφυγε άουτ. Θα μπορούσε να σπάσει και στα άκρα τη μπάλα.
21:58
11' Σουτ του Ντανίλο, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.
22:02
16' Ευκαιρία για τη Σίτι. Μπαλιά στην πλάτη για τον Γκουντογκάν, ο οποίος πλάσαρε αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Βάτσλικ.
22:02
17' ΓΚΟΟΛ 1-1 Η ΒΑΣΙΛΕΙΑ!
22:04
Ο Ριβέρος μπήκε στην περιοχή, η μπάλα κόντραρε και έφτασε στον Ελιουνούσι ο οποίος με σουτ στην κίνηση απάντησε για τους Ελβετούς.
22:13
26' Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός.
22:13
Η Σίτι έχει την πρωτοβουλία, ενώ η Βασιλεία προσπαθεί να απειλήσει κυρίως με αντεπιθέσεις.
22:16
30' Ευκαιρία για τη Σίτι. Ο Γκουντογκάν έβγαλε στον Σανέ, αυτός του ξαναγύρισε την μπάλα όμως το σουτ του Γερμανού κόντραρε στα σώματα.
22:17
31' Μεγάλη φάση για την Βασιλεία. Ο Ελιουνούσι βγήκε απέναντι αλλά σε πλάγια θέση από τον Μπράβο, όμως έπιασε... αέρα και η μπάλα πέρασε άουτ.
22:23
36' Ωραίο σουτ του Τουρέ από το ύψος της περιοχής, όμως ο Λανγκ έβαλε το κεφάλι του και η μπάλα δεν πήρε πορεία προς την εστία.
22:27
41' Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας για τον Ελιουνούσι, ο Μπράβο βγήκε γρήγορα και αποφεύγοντας μάλιστα δύο αντιπάλους του έδωσε συνέχεια στο παιχνίδι.
22:30
44' Κίτρινη κάρτα στον Λακρουά.
22:32
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
22:33
Ισόπαλες 1-1 πηγαίνουν στα αποδυτήρια Σίτι και Βασιλεία.
22:33
Ο Ζέσους άνοιξε το σκορ μόλις στο 8' για τους γηπεδούχους, ενώ οι Ελβετοί απάντησαν στο 17' με τον Ελιουνούσι.
22:48
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
22:51
47' Γρήγορη έξοδος του Βάτσλικ που πρόλαβε κι έβαλε την προβολή στον Ζέσους πριν τσιμπήσει την μπάλα.
23:00
56' Ωραίο γέμισμα του Τζούφι στην περιοχή της Σίτι, όμως η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ
23:09
62' Πολύ κακό παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο.
23:09
66' Αλλαγή για τη Σίτι. Ο Γκουντογκάν άφησε τη θέση του στον Ντίας.
23:10
68' Αλλαγή και για την Βασιλεία. Στη θέση του Μπουά πέρασε ο Στόκερ.
23:14
71' ΓΚΟΟΛ 1-2 Η ΒΑΣΙΛΕΙΑ!
23:15
Υπέροχη κάθετη του Ελιουνούσι, ο Λανγκ κινήθηκε άψογα στην περιοχή και με σουτ-οβίδα έστειλε την μπάλα στην κλειστή γωνία του Μπράβο. Υπέροχο τέρμα.
23:17
74' Αλλαγή για τη Βασιλεία. Ο Φόλφσβίνκελ αντί του Ομπερλέν.
23:20
77' Κίτρινη στον Ζέσους.
23:23
80' Αντεπίθεση για την Σίτι. Ο Ντίας σούταρε στην κλειστή γωνία όμως ο Βάτσλικ έδιωξε σε κόρνερ.