Μαζί θα παρακολουθήσουμε τις αναμετρήσεις του Europa League για την φάση των «16»
19:58
Στις 20.00 πρόκειται να ξεκινήσουν οι εξής αναμετρήσεις: Μίλαν - Άρσεναλ, Μπορούσια Ντόρτμουντ - Σάλτσμπουργκ, ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Λιόν, Ατλέτικο Μαδρίτης - Λοκομοτίβ Μόσχας
20:00
Φυσικά το παιχνίδι που συγκεντρώνει πάνω του τα περισσότερα φώτα της δημοσιότητας είναι αυτό ανάμεσα στην Μίλαν και την Άρσεναλ. Ματς με έντονο άρωμα... Champions League.
20:02
Σέντρα στο ματς στη Μαδρίτη μεταξύ της Ατλέτικο και της Λοκομοτίβ Μόσχας!
20:08
Χωρίς γκολ τα πρώτα πέντε λεπτά των παιχνιδιών
20:12
Συμπληρώσαμε δεκάλεπτο χωρίς να έχει ανοίξει το σκορ σε καμία εκ των τεσσάρων αναμετρήσεων.
20:17
15' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για την Άρσεναλ! Ο Μχιταριάν πετυχαίνει το πρώτο γκολ της βραδιάς και παγώνει το Σαν Σίρο.
20:24
22' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Ατλέτικο! Σκόρερ ο Σαούλ, ο οποίος με τρομερό σουτ από τα 30 μέτρα στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της Λοκομοτίβ (1-0).
20:25
Στο 0-0 παραμένουν λίγο μετά το 20λεπτο το Ντόρτμουντ-Σάλτσμπουργκ και ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Λιόν
20:33
31' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία στη Μαδρίτη, με τον Γκριεζμάν να καταφέρνει να αστοχεί σε κενό τέρμα έχοντας πρώτα κλέψει τη μπάλα από τον πορτιέρε των Ρώσων!
20:42
40' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Σάλτσμπουργκ να ανοίξει το σκορ απέναντι στην Ντόρτμουντ
20:49
Δοκάρι για την Άρσεναλ! Ο Μχιταριάν με εξαιρετικό πλασέ αγγίζει το δεύτερο γκολ, ωστόσο η μπάλα δεν του έκανε το... χατήρι!
20:51
45' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την Άρσεναλ!
20:52
Ο Ράμσεϊ είναι αυτός που με τεράστια ψυχραιμία στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα των ροσονέρο, αφού πρώτα έχει περάσει με ευκολία τον Ντοναρούμα και κάνει το 2-0 για την Άρσεναλ!
20:52
Μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης για την ομάδα του Αρσέν Βενγκέρ
20:52
Ημίχρονο σε όλα τα ματς!
20:53
Πάμε να δούμε τα ως τώρα αποτελέσματα των τεσσάρων παιχνιδιών που βρίσκονται σε εξέλιξη
20:55
Μίλαν-Άρσεναλ 0-2 (Μχιταριάν 15', Ράμσεϊ 40'), Ντόρτμουντ-Σάλτσμπουργκ 0-0, Ατλέτικο-Λοκομοτίβ 1-0 (22' Σαούλ), ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Λιόν 0-0
20:56
Πατήστε εδώ για να δέιτε το γκολ του Μχιταριάν.
20:57
Και εδώ για την γκολάρα του Σαούλ!
21:04
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος σε Μαδρίτη και Βεστφαλία!
21:05
47' ΓΚΟΟΟΟΛ από τα αποδυτήρια για την Ατλέτικο! Ο Ντιέγκο Κόστα παίρνει το ριμπάουντ από την απόκρουση του Ρώσου τερματοφύλακα και κάνει το 2-0
21:07
48' Πέναλτι για την Σάλτσμπουργκ!
21:08
49' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ με τον Μπερίσα να είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα και να γράφει το Ντόρτμουντ-Σάλτσμπουργκ 0-1!
21:16
56' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την Σάλτσμπουργκ! Ο Μπερίσα «εκτέλεσε» τον Μπούρκι και με σουτ στην κίνηση έκανε ακόμα δυσκολότερο το βράδυ για την Ντόρτμουντ (0-2)
21:21
61' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την Ντόρτμουντ! Ο Σίρλε δίνει το φιλί της ζωής στους Βεστφαλούς και μειώνει σε 1-2!
21:27
67' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την Λιόν! Ο Μαρσέλο με καρφωτή κεφαλιά μετά από κόρνερ παγώνει ακόμα.... περισσότερο την παγωμένη Μόσχα και κάνει το ΤΣΣΚΑ-Λιόν 0-1!
21:47
Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο των παιχνιδιών.
21:48
90' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ η Ατλέτικο! Οι ροχιμπλάνκος με τον Κόκε κάνουν το 3-0 κόντρα στη Λοκομοτίβ και καθαρίζουν από... σήμερα την υπόθεση πρόκριση!
21:55
Μόνο στο Μιλάνο είναι σε εξέλιξη το παιχνίδι με την Άρσεναλ να εξακολουθεί να προηγείται της Μίλαν με 2-0
21:59
Τέλος και στο Μιλάνο! Μεγάλο διπλό για τη Άρσεναλ στην έδρα της Μίλαν με 2-0. Επί της ουσίας οι «Γκάνερς» αγκαλιάζουν από σήμερα την πρόκριση
22:00
Αναλυτικά τα τελικά αποτελέσματα στα παιχνίδια των 20:00.
22:00
22:01
Η δρασή, όμως, δε σταματά εδώ καθώς η βραδιά περιλαμβάνει τέσσερα ακόμα ματς!
22:08
Λάτσιο-Ντιναμό Κιέβου, Λειψία-Ζενίτ, Σπόρτινγκ-Βικτόρια Πλζεν και Μαρσέιγ-Μπιλμάο
22:09
1΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Μαρσέιγ! Ο Οκάμπος ανοίγει το σκορ στη Μασσαλία και κάνει το Μαρσέιγ-Μπιλμπάο 1-0
22:22
14' ΓΚΟΟΟΟΛ για την Μαρσέιγ! Οι Γάλλοι με το γυριστό του Παγιέ κάνουν δύο τα τέρματά τους απέναντι στην Μπιλμπάο (2-0)
22:25
Δείτε πως ο Παγιέ έκανε το 2-0 για την Μαρσέιγ!
22:30
Έχουμε συμπληρώσει το 20λεπτο σε όλα τα παιχνίδια, με το ματς της Μαρσέιγ με την Μπιλμπάο να είναι το μοναδικό στο οποίο έχει σημειωθεί κάποιο τέρμα.
22:30
Τα υπόλοιπα τρία παραμένουν στο... μηδέν!
22:38
Περάσαμε και το 30λεπτο με την κατάσταση να μένει ως έχει...
22:45
36' Δοκάρι για την Λειψία με τον Φόρσμπεργκ μετά από εκτέλεση φάουλ!
22:52
45' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Σπόρτινγκ! Ο Μοντέρο ολοκληρώνει άψογα τον εκπληκτικό συνδιασμό των Πορτογάλων και κάνει το Σπόρτινγκ-Πλζεν 1-0.
22:55
45' Πέναλτι για την Μπιλμπάο! Ο διαιτητής... είδε χέρι του Ραμί και έδειξε αμέσως την άσπρη βούλα!
22:55
45' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τη Μπιλμπάο! Ο Αντούριθ διατηρεί την ψυχραιμία του και μειώνει για τους Βάσκους σε 2-1!
22:57
Δείτε το τρομερό τέρμα που σημείωσε η Σπόρτινγκ:
22:59
Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος και στα τέσσερα ματς που βρίσκονται σε εξέλιξη. Πάμε να δούμε τα ως τώρα αποτελέσματα.
23:00
Λάτσιο-Ντιναμό Κιέβου 0-0, Λειψία-Ζενίτ 0-0, Μαρσέιγ-Μπιλμπάο 2-1 και Σπόρτινγκ-Πλζεν 1-0
23:10
Ξεκίνησε το 2ο μέρος σε όλα τα παιχνίδια.
23:13
49' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την Σπόρτινγκ! Σκόρερ και πάλι ο Μοντέρο, ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ κάνει δύο τα τέρματα των γηπεδούχων απέναντι στην Πλζεν (2-0)
23:15
52' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τη Ντιναμό Κιέβου! Ο Τσινγκάνκοφ πιάνει στον ύπνο την άμυνα της Λάτσιο και με... τακουνάκι κάνει το 0-1 για τους Ουκρανούς
23:17
54' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για τη Λάτσιο! Οι Ιταλοί απαντούν άμεσα, με τον Ιμόμπιλε να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια (1-1).
23:20
56' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για Λειψία! Ψύχραιμο πλασέ του Μπρούμα, ο οποίος εκμεταλλεύεται ιδανικά το... μαγικό τακουνάκι του Βέρνερ.
23:22
Δείτε πως άνοιξε το σκορ η Λειψία:
23:24
58' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ η Μαρσέιγ! Σκόρερ και πάλι ο Οκάμπος ο οποίος δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στους Γάλλους απέναντι στην Μπιλμπάο (3-1)
23:25
59' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ η Λάτσιο! Οι Ρωμαίοι με τον Φελίπε Άντερσον φέρνουν τούμπα το ματς κόντρα στην Ντιναμό Κιέβου και πλέον προηγούνται με 2-1.
23:41
78' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Λειψία! Ο Βέρνερ τελειώνει άψογα την φάση μετά την εξαιρετική κάθετη του Κεϊτά και δίνει... μαξιλαράκι στους Γερμανούς (2-0).
23:42
79' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Ντιναμό Κιέβου! Ο Μοράες με απίστευτο σουτ φέρνει στα ίσα το παιχνίδι με την Λάτσιο (2-2)
23:50
86΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Ζενίτ! Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Κρισίτο, ο οποίος δεν αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Γκουλάσι και κάνει το 2-1
23:55
Οδέυουμε σιγά σιγά προς το τέλος των παιχνιδιών
23:58
90+3' Δοκάρι στο τέλος για τη Λάτσιο με τον Ιμόμπιλε!
23:59
Τέλος στο ματς στη Λειψία με την γερμανική ομάδα να επικρατεί της Ζενίτ με 2-1!
00:03
Ολοκληρώθηκαν όλα τα παιχνίδια της βραδιάς.
00:03
Πάμε να δούμε αναλυτικά τα αποψινά αποτελέσματα.
00:04
Στα παιχνίδια που ξεκίνησαν στις 20:00: Μίλαν-Άρσεναλ 0-2, ΤΣΣΚΑ-Λιόν 0-1, Ντόρτμουντ-Σάλτσμπουργκ 1-2, Ατλέτικο Λοκομοτίβ 3-0
00:05
Στα παιχνίδια που ξεκίνησαν στις 22:05: Λάτσιο-Ντιναμό Κιέβου 2-2, Λειψία-Ζενίτ 2-1, Μαρσέιγ-Μπιλμπάο 2-1 και Σπόρτινγκ-Πλζεν 2-0