Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Πανιώνιου απέναντι στον Ατρόμητο στη Νέα Σμύρνη για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ατρόμητου απέναντι στον Πανιώνιο.
16:52
Ματς στη Νέα Σμύρνη για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
16:53
Οι κυανέρυθροι που παλεύουν για την 5η θέση έχουν 32 βαθμούς μαζί με Ξάνθη και Αστέρα.
16:54
Από την άλλη πλευρά, οι Περιστεριώτες που στοχεύουν ακόμη και στη 2η θέση είναι στην 4η με 46.
16:56
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
16:58
Πανιώνιος (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Βλάχος, Μπανανά, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Σιώπης, Σαββίδης, Σπιριντόνοβιτς, Μασούρας, Ντουρμισάι
16:58
Στον πάγκο: Μπαντής, Παπαγεωργίου, Πινιώτης, Γεσίλ, Γκιοατά, Μπραχίμι, Νίλσεν
16:59
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Καρασαλίδης, Γιαννούλης, Μπουσουλάζιτς, Μάντσον, Μπρούνο, Ούμπιδες, Ουάρντα, Ντάουντα
16:59
Στον πάγκο: Μίρκοβιτς, Ντιγκινί, Κωτσόπουλος, Σάκιτς, Νάτσος, Κυριακίδης, Στρούγγης
17:09
Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος
17:13
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
17:16
Οι παίκτες του Πανιώνιου αφήνουν από ένα λουλούδι μπροστά από τη "θύρα 3" στη μνήμη της 21χρονης Ζαχαρούλας που έφυγε από τη ζωή τις προηγούμενες ημέρες.
17:17
1' Σέντρα στο ματς
17:21
4' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Βλάχος έκανε ωραία το overlap, ο Μασούρας του έδωσε την μπάλα αλλά έστειλε την μπάλα δίπλα απ' την εστία του Γιαννιώτη.
17:22
6' Απάντηση για τον Ατρόμητο. Ο Ουάρντα έβγαλε σέντρα στην καρδιά της περιοχής, ο Ντάουντα σηκώθηκε πήρε την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα λίγο πάνω απ' την εστία.
17:24
Ο Ντουρμισάι στην προσπάθειά του να κάνει γυριστό βρήκε στο κεφάλι τον Ρισβάνη, που ευτυχώς δεν έπαθε κάτι.
17:28
12' Σωστή υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Ντουρμισάι
17:34
18' Αρκετά λάθη και από τις δύο ομάδες στον χώρο του κέντρου.
17:36
20' Κίτρινη κάρτα στον Καρασαλίδη για φάουλ στον Σιώπη. Σωστή.
17:37
21' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μασούρα, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.
17:41
25' Εκτέλεση φάουλ του Σπιριντόνοβιτς, η μπάλα κόντραρε και ο Γιαννιώτης μπλόκαρε εύκολα.
17:49
32' Έπεσε και πάλι ο ρυθμός. Ο Ατρόμητος έχει ισορροπήσει, αλλά δεν απειλεί.
17:51
34' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ουάρντα σπάει στον Γιαννούλη, ο Κότνικ έδιωξε με τα ακροδάχτυλα και η μπάλα πέρασε δίπλα απ' την εστία. Κακώς δεν έδωσαν κόρνερ διαιτητής και βοηθός.
17:52
36' Ατομική ενέργεια και σουτ του Ουάρντα, μπλόκαρε εύκολα ο Κότνικ.
17:53
36' Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη για φάουλ στον Ντουρμισάι. Σωστή.
17:55
39' Εκτέλεση φάουλ του Σαραμαντά, ο Σαββίδης πήρε την κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε άουτ.
17:57
40' Μακρινό σουτ του Βλάχου, μπλόκαρε εύκολα ο Γιαννιώτης.
18:00
43' Γύρισμα του Κιβρακίδη από τα δεξιά, ο Μπρούνο προσπάθησε να πάρει την κεφαλιά όμως δεν τα κατάφερε. Στο έδαφος ο Μπανανά, που χτύπησε στο κεφάλι αλλά ευτυχώς σηκώθηκε και συνεχίζει.
18:01
45' Πονηρό κόψιμο της μπάλας από τον Μπρούνο στον Ντάουντα, ο Μπανανά με εξαιρετική προβολή παραχώρηση κόρνερ.
18:03
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
18:03
Πανιώνιος και Ατρόμητος μπαίνουν στα αποδυτήρια με το 0-0 να διατηρείται.
18:20
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
18:23
48' Πονηρό φαλτσαριστό σουτ του Μασούρο, ο Γιαννιώτης μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.
18:23
48' ΓΚΟΟΛ 1-0 Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ!
18:25
Οι κυανέρυθροι έκλεψαν ψηλά την μπάλα, ο Σαββίδης πέρασε κάθετα στον Σπιριντόβιτς ο οποίος πλάσαρε εύστοχα. Λίγο πιο μπροστά ο επιθετικός του Πανιώνιου, δεν το είδε ο βοηθός.
18:25
50' Σουτ του Μασούρα με το αριστερό, η μπάλα λίγο πάνω απ' την εστία.
18:27
52' Φάση για τον Ατρόμητο. Σουτ του Γιαννούλη από πλάγια θέση μπλόκαρε ο Κότνικ.
18:28
53' Ωραία σέντρα του Γιαννούλη από τα αριστερά, ο Κότνικ έδιωξε με την γροθιές. Στη συνέχεια ο Ούμπιντες γέμισε από τα δεξιά , ο Ουάρντα πήρε την κεφαλιά και ο γκολκίπερ του Πανιώνιου μπλόκαρε.
18:31
55' Mεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Έπειτα από κεφαλιά του Ουάρντα, η μπάλα έφτασε στον Ντάουντα που την τσίμπησε και την έστειλε πάνω απ' την εστία.
18:32
57' Απάντηση από τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας έπιασε δυνατό σουτ, αλλά ο Γιαννιώτης πετάχτηκε στην άλλη πλευρά κι έδιωξε σε κόρνερ. Πολύ όμορφη φάση.
18:33
59' ΓΚΟΟΛ 2-0 Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ!
18:35
Ο Μασούρας άνοιξε ωραία στον Βλάχο, που απέφυγε τον Γιαννούλη, έβγαλε τη σέντρα και ο Σπιριντόνοβιτς με ωραίο σου στην κίνηση διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.
18:35
60' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ντιγκινί και Κοτσόπουλος στο ματς αντί Ούμπιντες και Ντάουντα.
18:36
61' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Νίλσεν αντί του Ντουρμισάι.
18:38
63' Κλείνει τις αλλαγές του ο Κάναντι. Ο Σάκιτς αντί του Κιβρακίδη.
18:40
65' ΓΚΟΟΛ 2-1 Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ!
18:41
Ο Κωτσόπουλος με ωραία κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση κόρνερ βάζει ξανά στο κόλπο τους φιλοξενούμενους.
18:43
66' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Γιαννούλης έχασε τη φάση, ο Μασούρας έκανε το γύρισμα αλλά ο Νίλσεν δεν βρήκε γεμάτα την μπάλα.
18:43
67' Ωραίο σουτ του Γιαννούλη έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κότνικ.
18:44
70' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Παπαγεωργίου αντί του Σαββίδη.
18:48
73' Τακουνάκι του Ντιγκινί ύστερα από κόρνερ, η μπάλα πήγε πάνω στον Κότνικ.
18:53
78' Μακρινό σουτ του Μάντσον μπλόκαρε ο Κότνικ.
18:54
79' Φάση διαρκείας στην άμυνα του Πανιώνιου, ο Καρασαλίδης βρήκε "αέρα" και οι αμυντικοί των γηπεδούχων απομάκρυναν.
18:56
81' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μπραχίμι αντί του Σαραμαντά, που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.
19:00
85' Ο Κότνικ δεν μπόρεσε να μαζέψει την μπάλα ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Ντιγκινί, όμως οι αμυντικοί του Πανιώνιου έδιωξαν.
19:01
86' Σουτ του Μασούρα έξω από την περιοχή μπλόκαρε ο Γιαννιώτης.
19:04
89' Κίτρινη κάρτα στον Βλάχο.
19:05
90' Σέντρα σουτ από τον Ουάνρτα, η μπάλα πάνω απ' την εστία.
19:05
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων.
19:07
90+1' Φάση για τον Πανιώνιο. Ατομική ενέργεια και σουτ του Σπιριντόνοβιτς μπλόκαρε ο Γιαννιώτης.
19:08
90+3' ΓΚΟΟΛ 2-2 Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ!
19:09
Σέντρα του Ντιγκινί από τα δεξιά, ο Ουάρντα με υπέροχη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
19:10
Νέα διακοπή αφού είναι στο έδαφος ο Βλάχος
19:11
Λήξη του αγώνα
19:11
Με γκολ του Ουάρντα στις καθυστερήσεις ο Ατρόμητος παίρνει τον βαθμό (2-2) κόντρα στον Πανιώνιο