Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Σεβίλλη

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της δεύτερης αναμέτρησης ανάμεσα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τη Σεβίλλη για τους «16» του Champions League.
Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της δεύτερης αναμέτρησης ανάμεσα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τη Σεβίλλη για τη φάση των «16» του Champions League
Η πρώτη αναμέτρηση στην Ανδαλουσία είχε βρει τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα
Ας δούμε τις ενδεκάδες
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Βαλέντσια, Μπαϊγί, Σμόλινγκ, Γιανγκ, Μάτιτς, Φελαϊνί, Λίνγκαρντ, Σάντσες, Ράσφορντ, Λουκάκου
Στον πάγκο: Ρομέρο, Ντάρμιαν, Λίντελοφ, Μάτα, Μακτόμινεϊ, Πογκμπά, Μαρσιάλ.
Σεβίλλη: Ρίκο, Μερκάδο, Κίαερ, Λανγκλέ, Εσκουντέρο, Μπανέγα, Ενζονζί, Σαράμπια, Βάσκεζ, Κορέα, Μουριέλ
Στον πάγκο: Σόρια, Μπεν Γεντέρ, Γκάις, Πιζάρο, Παρέχα, Νολίτο, Αρένα
Διαιτητής είναι ο Ολλανδός, Ντάνι Μακέλι
Εκτός ενδεκάδας ο Πογκμπά, που θα παραμείνει στον πάγκο
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
1' Έναρξη του ματς
6' Σκληρό φάουλ του Μπανέγα στον Σάντσες και κίτρινη κάρτα
9' Πρώτο κόρνερ για τη Σεβίλλη
9' Κεφαλιά του Κορέα, η μπάλα στην πάνω πλευρά της εστίας του Ντε Χέα
12' Σαν να μην έχει μπει στο ματς ακόμα η Γιουνάιτεντ. Προσπαθεί να αιφνιδιάσει η Σεβίλλη
14' Λάθος του Μπαϊγί, η μπάλα φτάνει στον Μουριέλ, αλλά το σουτ που επιχείρησε από το ύψος της μεγάλης περιοχής ήταν κακό και η μπάλα κατέληξε άουτ.
16' Σουτ του Βάσκεζ, η μπάλα άουτ
20' 45%-55% η κατοχή της μπάλας υπέρ της Σεβίλλης
26' Χαμηλός ο ρυθμός στο ματς, κάτι για το οποίο ευθύνεται η Γιουνάιτεντ, που για ανεξήγητο λόγο ενώ θέλει γκολ, έχει αφήσει την κατοχή στους Ισπανούς
27' Σουτ του Μουριέλ από διαγώνια θέση, η μπάλα άουτ. Καλή στιγμή για τη Σεβίλλη
33' Νέο σουτ του Μουριέλ, η μπάλα στην αγκαλιά του Ντε Χέα που δεν ανησυχεί
38' Πρώτη ευκαιρία στο ματς για τη Γιουνάιτεντ! Ο Φελαϊνί έκλεψε την μπάλα, έπαιξε το 1-2 με τον Σάντσες και στο τέλος έκανε το πλασέ, το οποίο απέκρουσε σε κόρνερ ο Ρίκο
45' Σουτ του Ενζονζί, η μπάλα ψηλά άουτ
Λήξη α' ημιχρόνου
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Σεβίλλη 0-0 σε ένα κάκιστο ματς από πλευράς γηπεδούχων
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
48' Μαγικό τάκλιν του Μπαϊγί που γλιτώνει τη Γιουνάιτεντ από το 1-0! Ο Κορέα ήταν σε θέση βολής σε αντεπίθεση των Σεβιγιάνων αλλά ο Ιβοριανός έκανε καίρια παρέμβαση
52' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ! Ωραία ενέργεια του Λουκάκου, ο Λίνγκαρντ σούταρε από δύσκολη γωνία, αλλά ο Ρίκο απέκρουσε.
Το τάκλιν του Μπαϊγί
57' Καθυστερημένη εκτέλεση του Σάντσες ενώ ήταν σε θέση βολής, η μπάλα στα σώματα
57' Ευκαιρία της Σεβίλλης στην αντεπίθεση. Ο Σαράμπια γύρισε την μπάλα στον Μουριέλ, αλλά αυτός βγήκε μαζί με την μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου.
58' Σουτ του Φελαϊνί, η μπάλα άουτ
60' Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Εκτός ο Φελαϊνί, μέσα ο Πογκμπά
65' Έχει κατοχή πλέον η Γιουνάιτεντ, αλλά η Σεβίλλη αρχίζει και πιέζει πιο ψηλά στο γήπεδο
67' Φάουλ για τη Γιουνάιτεντ σε εξαιρετικό σημείο
Πολύ κακή εκτέλεση του Ράσφοντ, άουτ η μπάλα
72' Δυνατό σουτ του Πογκμπά, άουτ η μπάλα
72' Αλλαγή για τη Σεβίλλη. Εκτός ο Μουριέλ, μέσα ο Μπεν Γεντέρ
74' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΒΙΛΛΗ ΚΑΙ 0-1! Λάθος στη μεσαία γραμμή, κάθετη του Σαράμπια στον Μπεν Γεντέρ που με την πρώτη του τελική ανοίγει το σκορ!
Η Γιουνάιτεντ πλέον θέλει δύο γκολ για να προκριθεί
77' Διπλή αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Εκτός Λίνγκαρντ και Βαλέντσια, μέσα οι Μαρσιάλ και Μάτα
78' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΒΙΛΛΗ ΚΑΙ 0-2! Πάλι ο Μπεν Γεντέρ! Όλη η άμυνα της Γιουνάιτεντ κοιμήθηκε σε κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον επιθετικό της Σεβίλλης και με κεφαλιά έγραψε το 2-0!
Εννοείται ότι η Γιουνάιτεντ θέλει θαύμα θαυμάτων
81' Ευκαιρία για τη Σεβίλλη στην αντεπίθεση με τον Κορέα να νικιέται από τον Ντε Χέα σε σουτ που έκανε μέσα από την περιοχή και από πλάγια θέση
82' Κεφαλιά του Λενγκλέ, η μπάλα άουτ
82' Ο Λουκάκου από πλεονεκτική θέση στέλνει την μπάλα άουτ
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ! Ο Λουκάκου με ωραίο βολέ από κόρνερ του Ράσφορντ κάνει το 1-2! Άλλα δύο γκολ θέλουν οι γηπεδούχοι
87' Κεφαλιά του Ράσφορντ, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Ρίκο. Έντονη η πίεση τώρα από τη Γιουνάιτεντ, αλλά μάλλον είναι πάρα πολύ αργά
87' Αλλαγή για τη Σεβίλλη. Μέσα ο Πιζάρο, έξω ο Βάσκεζ
88' Κίτρινη κάρτα στον Κορέα
89' Αλλαγή για τη Σεβίλλη. Εκτός ο Κορέα, μέσα ο Γκάις
90' Κίτρινη κάρτα στον Σαράμπια
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
Λήξη της αναμέτρησης
Η Σεβίλλη παίρνει πανάξια πρόκριση επί της κάκιστης Γιουνάιτεντ και βρίσκεται δικαιότατα στους «8» χάρη στα δυο γκολ του Μπεν Γεντέρ. Το μόνο που κατάφερε η Γιουνάιτεντ ήταν να μειώσει με τον Λουκάκου