Ρόμα-Σαχτάρ

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr τον επαναληπτικό της Ρόμα κόντρα στη Σαχτάρ στο Ολίμπικο για τους «16» του Champions League. Προβάδισμα 2-1 στο πρώτο ματς οι Ουκρανοί.

21:25
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον επαναληπτικό της Ρόμα απέναντι στη Σαχτάρ για τους "16" του Champions League.
21:25
Προβάδισμα για τους Ουκρανούς που είχαν επικρατήσει 2-1 και μάλιστα με ανατροπή στο πρώτο παιχνίδι.
21:27
Οι «τζιαλορόσι» είχαν προηγηθεί στο 41’ με τον Εντέρ, όμως οι παίκτες του Φονσέκα με εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο «τούμπαραν» το ματς με τέρματα των Φερέιρα (52’) και Φρεντ (71’).
21:35
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
21:35
Ρόμα (Ντι Φραντσέσκο): Άλισον, Κολάροφ, Φάτσιο, Μανωλάς, Φλορέντσι, Ντε Ρόσι, Ναϊνγκολάν, Στρόουτμαν, Εντέρ, Περότι, Τζέκο
21:35
Στον πάγκο: Σκορούπσκι, Γκέρσον, Σικ, Ζουάν Ζέσους, Πελεγκρίνι, Μπρούνο Πέρες, Ελ Σαραουΐ
21:35
Σαχτάρ (Φονσέκα): Πιατόφ, Ισμαΐλι, Ρακίτσκι, Όρντετς, Μπούτκο, Στεπανένκο, Φρεντ, Τάισον, Μάρλος, Μπερνάρντ, Φερέιρα
21:35
Στον πάγκο: Κοτσολάβα, Ντεντίνιο, Άλαν, Πέτριακ, Κουντρίκ, Ζούμπκοφ, Κοβαλένκο
21:36
21:41
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
21:45
1' Σέντρα.
21:46
1' Πρώτη τελική στο ματς. Ο Τζέκο πλάσαρε μέσα από την περιοχή μπλόκαρε ο Πιατόφ
21:50
5' Σωστή υπόδειξη για οφσάιντ στον Τζέκο.
21:56
10' Παραλίγο αυτογκόλ. Ο Μπερνάρντ εκτέλεσε επικίνδυνα ένα φάουλ από πλάγια θέση, ο Φλορέντσι πήρε την κεφαλιά προς τα πίσω και η μπάλα έφυγε λίγο άουτ. Τυχερή εδώ η Ρόμα.
22:04
18' Η Σαχτάρ έχει την μπάλα στα πόδια της και πλησιάζει με μεγαλύτερη ευκολία την περιοχή της Ρόμα.
22:08
23' Η Ρομά πιέζει πιο ψηλά. Η Σαχτάρ δείχνει να ελέγχει την κατάσταση.
22:09
24' Επικίνδυνο γύρισμα του Κόλαροφ από τα αριστερά, έδιωξε ο Πιατόφ.
22:13
27' Αντεπίθεση για τη Σαχτάρ. Σέντρα του Ισμαΐλι από τα αριστερά, ο Φερέιρα πήρε την κεφαλιά μαζί με τον Κολάροφ και η μπάλα έφυγε κόρνερ.
22:13
28' Φάση για τη Σαχτάρ. Μακρινό σουτ του Τάισον, η μπάλα λίγο πάνω απ' την εστία.
22:18
33΄ Ευκαιρία για τη Σαχτάρ. Ο Φάτσιο κάνει λάθος, ο Φερέιρα κλέβει και μπαίνει στην περιοχή, όμως το σουτ που επιχείρησε έφυγε άουτ.
22:19
34' Βολίδα του Ναϊνγνκολάν έξω από την περιοχή, ύστερα από κόρνερ, η μπάλα κόντραρε στα σώματα και δεν πήρε πορεία προς την εστία.
22:22
37' Σουτ του Περότι έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ χωρίς να ενοχλήσει τον Πιατόφ.
22:24
39' Κίτρινη κάρτα στον Φλορέντσι.
22:25
40' Σωστή υπόδειξη του Εντέρ για οφσάιντ.Δύσκολη φάση.
22:31
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
22:32
Παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Ρόμα και Σαχτάρ.
22:32
Ελέγχουν την κατάσταση οι Ουκρανοί, δεν απειλεί καθόλου η Ρόμα.
22:46
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
22:53
51' Έχει ανεβάσει τις γραμμές τις πιο ψηλά η Ρόμα.
22:53
52' ΓΚΟΛΛ 1-0 Η ΡΟΜΑ
22:54
Φοβερή κάθετη του Στρόουτμαν στον Τζέκο, που βγήκε απέναντι από τον Πιατόφ και πέρασε την μπάλα κάτω από το σώμα του.
22:55
54' Κίτρινη κάρτα στον Μανωλά.
22:56
55' Ευκαιρία για τη Ρόμα. Πλασέ του Περότι μπλόκαρε ο Πιατόφ.
23:04
62' Ευκαιρία για τη Ρόμα. Ωραίο σουτ του Τζέκο έξω από την περιοχή, η μπάλα πήρε φάλτσα και πέρασε λίγο άουτ.
23:06
65' Αλλαγή για τη Ρόμα. Στη θέση του Εντέρ πέρασε ο Γκέρσον.
23:09
67' Αντεπίθεση για τη Ρόμα. Σουτ του Τζέκο από πλάγια θέση η μπάλα πέρασε άουτ. Θα μπορούσε να είχε σπάσει την μπάλα και στον Περότι.
23:12
71΄ Κίτρινη κάρτα στον Στεπανένκο.
23:16
74΄Αλλαγή για την Σαχτάρ. Ο Άλαν στη θέση του Στεπανένκο.
23:17
76' Κίτρινη κάρτα στον Φρεντ.
23:20
79' Κόκκινη κάρτα στον Ορντέτς. Ο Τζέκο έφυγε απέναντι στον Πιατόφ, ο Ουκρανός στόπερ τον έριξε στο έδαφος και σωστά αποβλήθηκε.
23:22
80' Σύρραξη μεταξύ των παικτών επειδή ο Φερέιρα πήγε να πάρει την μπάλα από ένα ball-boy και από τη φόρα που είχε το έριξε κάτω. Κίτρινη στον Φερέιρα. Την γλίτωσαν πολλοί αφού ο καβγάς ήταν μεγάλος.
23:24
82' Αλλαγή για την Σαχτάρ. Ο Ντεντίνιο αντί του Μάρλος.
23:26
84' Πιέζει η Σαχτάρ.
23:30
88' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τάισον, η μπάλα στο τείχος.
23:30
89' Αλλαγή για τη Ρόμα. Ο Ελ Σαράουϊ στη θέση του Τζέκο που αποθεώνεται.