Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα, για την 26η αγωνιστική της Super League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα, για την 26η αγωνιστική της Super League
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μπράβο, Μάζουρεκ, Ρόσα, Ντίας, Μάρκος Πάουλο, Μαρινάκης, Χαντάκιας, Μιχάι, Μοράρ, Γιαννιώτης
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Μπουκουβάλας, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Αποστολόπουλος, Γαρουφαλιάς, Γιάκος, Χαλκιαδάκης, Μανθάτης, Βιντάλ, Κόντε
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Κουσιάδης, Ιταμπέλ, Κλέσιο, Τσοκάνης, Μύγας, Βακρακος, Βασιλούδης
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Περιστερίδης, Λίλα, Μπέριος, Τσικάρσκι, Χέλκβιτς, Σκόνδρας, Νικολιάς
Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος. Βοηθοί: Βασίλειος Καραβασίλης, Νικόλαος Σάββας Τέταρτος Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης
Πρόκειται για την εντέκατη ομάδα της Super League, δηλαδή τον Παναιτωλικό, με 29 βαθμούς. Ένατος είναι ο ΠΑΣ με 30, αλλά και ένα παιχνίδι λιγότερο. Αυτό με τον Απόλλωνα, που δεν διεξήχθη λόγω της επ' αόριστον αναβολής που είχε κηρύξει η Κυβέρνηση.

Έναρξη στο ματς!

6' Πρώτη καλή στιγμή για ΠΑΣ. Σέντρα του Μανθάτη από δεξιά, κεφαλιά του Χαλκιαδάκη και μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία.
8' Κίτρινη για τον ΠΑΣ, την είδε ο Γαρουφαλιάς.

14' Γκολ ο Παναιτωλικός, 1-0!

Οι γηπεδούχοι βγήκαν πολύ γρήγορα στην επίθεση, με τον Μάζουρεκ να βρίσκει από τον άξονα τον Ντίας που ήταν μέσα στην περιοχή (προς τα δεξιά) και ο Πάουλο από κοντά -μετά το γύρισμα του συμπαίκτη του- έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
17' Κίτρινη ο Μοράρ
Ο Αποστολόπουλος βρήκε την μπάλα με το χέρι μέσα στην περιοχή, αλλά ο διαιτητής δεν έδωσε κάτι. Ο παίκτης του ΠΑΣ έκανε κακό κοντρόλ με το δεξί με αποτέλεσμα η μπάλα να βρει στο δεξί του χέρι. Ίσως να το θεώρησε ακούσιο ο Σέζος
27' Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Οι γηπεδούχοι άφησαν πολύ χώρο στον Κόντε, που έπιασε πολύ δυνατό σουτ εκτός περιοχής και έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Κυριακίδη.
Καλή αντεπίθεση του Παναιτωλικού, τα χάλασαν στην τελική πάσα οι γηπεδούχοι που πατάνε αρκετά καλύτερα μετά το γκολ τους
Στο έδαφος ο Ντίας του Παναιτωλικού
Φαίνεται ότι θα συνεχίσει ο Ντίας
34' Κίτρινη για τον ΠΑΣ, την είδε ο Χαλκιαδάκης
35' Απειλεί ο ΠΑΣ. Ωραία συνεργασία Κόντε-Χαλκιαδάκη, ο δεύτερος προσπάθησε να του δώσει και πάλι την μπάλα, αλλά απομάκρυνε σε κόρνερ ο Μαρινάκης.
35' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Κεφαλιά του Κόντε, η μπάλα πέρασε άουτ.
39' Απειλεί ο Παναιτωλικός. Σουτ του Ρόσα από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Βελλίδης
43' Γυριστό του Κόντε -έπειτα από σέντρα του Αποστολόπουλου-, η μπάλα πρέπει να κόντραρε σε αντίπαλο και κατέληξε στον Κυριακίδη.
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις

Ημίχρονο στο Αγρίνιο!

Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 με το τέρμα του Πάουλο στο 14ο λεπτό. Στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου μέρους, οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν κατάφεραν να απειλήσουν ιδιαίτερα. Είχαν τον έλεγχο μέχρι να δεχθούν το γκολ. Από εκεί και πέρα, η ομάδα του Δέλλα κάνει... κουμάντο στο παιχνίδι.

Έναρξη στο δεύτερο μέρος!

46' Χέρι του Ντίας και κερδισμένο φάουλ λίγο έξω από την αντίπαλη περιοχή. Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται ότι έγινε εντός των ορίων της περιοχής. Δύσκολη φάση, πρέπει να έχουν δίκιο.
47' Ο Κόντε εκτέλεσε δυνατά το φάουλ και η μπάλα αφού κόντραρε στο τείχος κατέληξε στην αγκαλιά του Κυριακίδη.
Γύρισμα του Χαλκιαδάκη -που ήταν στα όρια της μεγάλης περιοχής και λίγο αριστερά- μετά από γέμισμα του Αποστολόπουλου, δεν πάτησε στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής κάποιος συμπαίκτης του

53' Αποβολή για τον ΠΑΣ!

Ο Μπράβο του Παναιτωλικού έπεσε στο έδαφος μετά από κίνηση του Αποστολόπουλου να του ρίξει μπουνιά. Δεν τον βρήκε γεμάτα, αλλά η πρόθεση μετράει και σωστά τον τιμώρησε ο Σέζος
57' Νικολιάς αντί Μανθάτη στο ματς για τον ΠΑΣ.
61' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Καλή κεφαλιά του Κόντε, η μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κυριακίδη
62' Λίλα αντί Γαρουφαλιά στο ματς για τον ΠΑΣ
64' Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ιταμπέλ αντί Μάζουρεκ
71' Κι άλλη αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Κλέσιο αντί Ντίας
73' Χέλκβιστ αντί Γιάκου στο ματς για τον ΠΑΣ.
74' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Βακράκος αντί Μοράρ
78' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ωραία σέντρα του Μπουκουβάλα από τα αριστερά, βρέθηκαν Χέλκβιστ και Κόντε αμαρκάριστοι, αλλά ως δια μαγείας δεν έγινε το 1-1. Ο Σουηδός μπορούσε να ολοκληρώσει μόνος του τη φάση, αλλά παρουσιάστηκε αλτρουιστής σε υπερβολικό βαθμό, δίνοντας στον Ισπανό, που με παίκτη πάνω του (πλέον) έστειλε την μπάλα εκτός.
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος
90' + 2' Πολύ δυνατό σουτ του Λίλα από μακρινή απόσταση, διώχνει με δυσκολία ο Κυριακίδης