Ατρόμητος-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την αναμέτρηση του Ατρόμητου απέναντι στον ΠΑΟΚ για την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ατρόμητου απέναντι στον ΠΑΟΚ.
Ματς για την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας στο Περιστέρι.
Η επανέναρξη του πρωταθλήματος βρίσκει τον «δικέφαλο του Βορρά» με 49 βαθμούς αφού έχασε το ματς με την ΑΕΚ (0-3) ενώ του αφαιρέθηκαν 3 βαθμοί από το φετινό άλλοι 2 από το επόμενο πρωτάθλημα. Βέβαια, οι Θεσσαλονικείς θα επιχειρήσουν μέσω έφεσης να ρίξουν την ποινή. Πάντως με τα δεδομένα που υπάρχουν τώρα απέχουν 5 βαθμούς από την 1η θέση και την Ένωση, που αύριο υποδέχεται τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ.
Όσον αφορά τον Ατρόμητο, βρίσκεται στην 4η θέση με 47 και το σημερινό παιχνίδι αποτελεί τελικό για την 3η θέση.
Όπως συνέβη και στα προηγούμενα τρία ματς των δύο ομάδων σε πρωτάθλημα και κύπελλο, έτσι και σήμερα ο Κάναντι δεν μπορεί να υπολογίζει στους δανεικούς από τον ΠΑΟΚ Γιαννούλη, Χατζηισαΐα και Ουάρντα.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Καρασαλίδης, Σάκιτς, Μπουσουλάτζιτς, Μάντσον, Ντιγκινί, Βασιλακάκης, Μπρούνο, Ντάουντα
Στον πάγκο: Μίρκοβιτς, Στρούγγης, Νάτσος, Κυριακίδης, Λαζαρίδης, Ούμπιντες, Κωτσόπουλος
ΠΑΟΚ (Ράζβαν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο, Μαλεζάς, Βιεϊρίνια, Κάνιας, Μαουρίσιο, Πέλκας, Κάμπος, Λημνιός, Πρίγιοβιτς
Στον πάγκο: Ρέι, Ασεβέδο, Σάκχοφ, Ελ Καντουρί, Μακ, Μπίσεσβαρ, Κουλούρης
Διαιτητής: Τζήλος Αθανάσιος
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Όλα έτοιμα για την σέντρα.
1' Σέντρα στο ματς
2' Ωραία κάθετη του Λημνιού στον Μαουρίσιο, που πάτησε για τον Πρίγιοβιτς, όμως το σουτ του σταμάτησε πάνω στον Ρισβάνη.
3' Διαμαρτυρίες του Μπρούνο για πέναλτι από του Μαλεζά. Δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι.
Κακό σουτ του Μάντσον έξω από την περιοχή, η μπάλα όμως κόντραρε και πέρασε κόρνερ.
6' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σουτ του Μπρούνο, ο Πασχαλάκης έπεσε και έδιωξε δύσκολα και στη συνέχεια της φάσης έπειτα από γύρισμα του Ντιγκινί ο Βασιλακάκης έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω απ' την εστία.
12' O Μαουρίσιο μπήκε στην περιοχή και κατάφερε να κάνει το γύρισμα, όμως ο Γιαννιώτης μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα.
17' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Ωραία ατομική ενέργεια του Βιεϊρίνια αλλά το σουτ του κόντραρε στον Μάντσον και πέρασε κόρνερ.
18' Ο Πέλκας είδε τη μπάλα να του στρώνεται, έπιασε το σουτ με τη μία αλλά δεν σημάδεψε σωστά.
23' 66-34% η κατοχή υπέρ του ΠΑΟΚ.
23' Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα για φάουλ στον Μάντσον. Σωστή.
25' Ο Πασχαλάκης έδιωξε εντυπωσιακά με τις γροθιές μια εκτέλεση φάουλ του Ντιγκινί.
29' Έχει πέσει ο ρυθμός σε σχέση με τα πρώτα λεπτά.
30' Ο Κιβρακίδης γύρισε την μπάλα στον Γιαννιώτη, ο οποίος παρότι γλίστρησε κατάφερε να απομακρύνει.
31' Γύρισμα του Ντάουντα στη μικρή περιοχή, έδιωξε ο Μάτος.
32' Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Κάμπος. Μίνι διακοπή στο ματς.
35' Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη για φάουλ στον Μαουρίσιο. Σωστή.
36' ΓΚΟΟΛ 0-1 Ο ΠΑΟΚ!
Η άμυνα του Ατρόμητου πιάστηκε στον ύπνο. Ο Πέλκας εκτέλεσε γρήγορα ένα φάουλ έξω από την περιοχή, ο Βιεϊρίνια έβγαλε κάθετα στον Κάμπος που μπήκε στην περιοχή και από πλάγια θέση πέρασε την μπάλα πάνω απ' το σώμα του Γιαννιώτη. Όμορφο γκολ, δουλεμένο στην προπόνηση.
40' Σέντρα του Ντάουντα, ο Μπρούνο νίκησε στον αέρα τον Κρέσπο όμως η κεφαλιά του πέρασε άουτ.
43' Εξαιρετικό τάκλιν του Ρισβάνη που πρόλαβε τον Λημνιό πριν βγει στην πλάτη της άμυνας.
43' Σουτ του Κάμπος έξω από την περιοχή, τα φάλτσα δεν έπιασαν και η μπάλα έφυγε πολλά μέτρα άουτ.
45' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Γύρισμα του Πέλκα στην περιοχή, ο Μαουρίσιο δεν έπιασε καλά το σουτ κι έστειλε την μπάλα άουτ.
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος
45+1' Ξαφνικό μακρινό σουτ του Μάντσον, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω απ' την εστία.
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
Ο ΠΑΟΚ προηγείται 1-0 στο Περιστέρι.
Το γκολ του Κάμπος στο 36' έπειτα από ωραία κομπίνα των Πέλκα-Βιεϊρίνια χωρίζει τις δύο ομάδες.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
47' Λάθος του Μάτος, ο Μπρούνο βγήκε μπροστά του όμως το σουτ που επιχείρησε από δύσκολη γωνία πέρασε άουτ.
49' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ωραία εκτέλεση φάουλ του Ντιγκινί, ο Ρισβάνης δεν μπόρεσε να βρει γεμάτα τη μπάλα και πέρασε παράλληλα με την εστία.
50' Φωνές για χέρι του Μαλεζά στην περιοχή του ΠΑΟΚ! Η μπάλα κόντραρε ανάμεσα στον αμυντικό του ΠΑΟΚ και τον Μπρούνο, βρήκε όντως στο χέρι του και παράλληλα έκανε και προσπάθεια να το μαζέψει προς το στήθος του ενώ ήταν και πολύ κοντινή η απόσταση. Σωστά δεν έδωσε πέναλτι ο Τζήλος.
56' ΓΚΟΟΛ 0-2 Ο ΠΑΟΚ!
Έπειτα από κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Πέλκα, που βγήκε πλάγια κι έκανε το γύρισμα στη μικρή περιοχή όπου ο Κρέσπο έκανε αμαρκάριστος με κοντινό πλασέ το 2-0.
60' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Ντάουντα πέρασε ο Κωτσοπουλος.
61' Κίτρινη κάρτα στον Μπρούνο για διαμαρτυρία.
62' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντιγκινί, η μπάλα πάνω απ' την εστία.
64' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ αντί του Λημνιού.
65' Αντεπίθεση για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ γύρισε τη μπάλα από τα αριστερά, όμως πέρασε από όλους.
73' Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια για φάουλ στον Μάντσον. Σωστή.
74' Κίτρινη κάρτα στον Κάνιας που εμπόδισε τον Μπουσουλάτζιτς να εκτελέσει γρήγορα ένα φάουλ.
76' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες αντί του Βασιλακάκη.
77' Σουτ του Μπουσουλάτζιτς έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης.
78' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ελ Καντουρί αντί του Πέλκα
83' Μακρινό σουτ του Μάντσον, η μπάλα πέρασε άουτ.
84' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μακ αντί του Κάμπος.
85' Χέρι του Μάτος στα όρια της περιοχής του ΠΑΟΚ (φάνηκε να είναι απ' έξω) ο Τζήλος και ο βοηθός του δεν είδαν την καθαρή παράβαση.
89' Κίτρινη κάρτα στον Μακ.
90' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Καρασαλίδης πήρε την κεφαλιά έπειτα το φάουλ του Ούμπιντες αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.