Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-Ξάνθη, για την 26η αγωνιστική της Super League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Κέρκυρας με την Λαμία, η οποία διεξάγεται στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Super League.
Κέρκυρα (Γιάννης Μαντζουράκης): Γιαννακόπουλος, Αντέτζο, Λέκοβιτς, Κρητικός, Σιόντης, Μπαλάφας, Γρομητσάρης, Ρόλε, Παμλίδης, Επστάιν, Τουράμ
Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Παπαργυρίου, Αναστασιάδης, Κουκόλης, Ασίγκμπα, Μπλάζιτς, Πίτι, Μπουλούλης, Τσούκαλος, Μπούντνικ.
Στον πάγκο για τους Φαίακες έμειναν οι Κουτζαβασίλης, Αρτυματάς, Ζορμπάς, Μυτίδης, Κόντος, Αναστασίου και Ιωάννου.
Στον πάγκο της Λαμίας, από την άλλη, κάθονται οι Πίτκας, Μπεν Τζεμιά, Κουτρομάνος, Άντρονικ, Πριντέτα, Βάντερσον και Φράγκος.
Οι δύο ομάδες έχουν τον ίδιο στόχο και προέρχονται από δύο θετικά αποτελέσματα. Η Λαμία βρίσκεται στην 13η θέση με 24 βαθμούς, ενώ η Κέρκυρα στην 14η με 20.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος, με βοηθούς τους Πολυχρόνη Κωσταρά και Λάζαρο Δημητριάδη.
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
Τίποτα ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο με τις δύο ομάδες να ψάχνουν τα πατήματά τους.
9' Επιτέλους τελική στο ματς! Ο Τουράμ έστρωσε στον Ρόλε ο οποίος σούταρε ψηλά άουτ
Στο παιχνίδι της Ριζούπολης ο Απόλλων ανοίγει το σκορ με τον Κονέ και βάζει φωτιά στη μάχη της παραμονής!
12' Φάουλ για την Λαμία στα 30 περίπου μέτρα από την εστία του Γιαννακόπουλου.
Ο Έλληνας πορτιέρε έπεσε θεαματικά και αποσόβησε τον κίνδυνο.
16' Δοκάρι για την Λαμία! Ο Πίτι κάνει σκαστό σουτ το οποίο σταματά στο δοκάρι και βγαίνει άουτ
Έχουν ανεβάσει την πίεση τους οι φιλοξενούμενοι στα τελευταία λεπτά και πατούν με ευκολία την περιοχή της Κέρκυρας
23' Φάουλ σε καλή θέση για την Κέρκυρα περίπου πέντε μέτρα έξω από την περιοχή
24' Αγγίζει το γκολ η Κέρκυρα με τον Παπαδόπουλο να απομακρύνει δύσκολα
25' Αναγκαστική αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ζορμπάς περνά στη θέση του Παμλίδη
30' Κόρνερ του Πίτι από τα δεξιά! Η μπάλα σκάει στη μικρή περιοχή, ωστόσο κανένας παίκτης των φιλοξενουμένων δεν μπορεί να κάνει επαφή.
Έπεσε και πάλι ο ρυθμός του παιχνιδιού στα τελευταία λεπτά.
Πέντε λεπτά απομένουν για τη λήξη του πρώτου μέρους.
40' Κίτρινη για τον Μπαλάφα
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων
Τέλος στο πρώτο μέρος! Παραμένει το 0-0 μεταξύ των δύο ομάδων
Ξεκίνησε το 2ο μέρος!
Χωρίς αλλαγές επέστρεψαν από τα αποδυτήρια οι δύο ομάδες
59' Απίστευτη ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Επστάιν βγήκε απέναντι από τον Παπαδόπουλο, ωστόσο ο Έλληνας πορτιέρε είχε απάντηση. Ο Τουράμ πήρε το ριμπάουντ στέλνοντας τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
62' Αλλαγή για την Λαμία! Ο Βάντερσον περνά στη θέση του Τσούκαλου
Φτάσαμε στο 65' του ματς. Παραμένει το 0-0.
67' Φάουλ σε καλή θέση για την Κέρκυρα. Ο Ρόλε στην εκτέλεση
Σταματά στο τείχος η μπάλα.
73' Αδύναμη κεφαλιά του Ζορμπά δεν ανησυχεί ο Παπαδόπουλος
75' Νέα τρομερή ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Ζορμπάς έκανε στη σέντρα, ο Επστάιν έπιασε το σουτ στην κίνηση ωστόσο ο Παπαδόπουλος και εδώ είχε απάντηση
78' Αλλαγή για την Λαμία. Ο Παπαργυρίου περνά εκτός στη θέση του ο Μπεν Τζεμιά
78' Αλλαγή και για τους γηπεδούχους. Ο Μυτίδης περνά στο παιχνίδι αντί του Κρητικού
Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο
85' Νέα ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Σιόντης σούταρε στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι, ωστόσο η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ
86' Κλείνει τις αλλαγές της η Λαμία! Ο Άντρονικ μπαίνει στο ματς στη θέση του Μπούντνικ
89' Σουτ του Αρτυματά από το ύψος του ημικυκλίου η μπάλα καταλήγει απελπιστικά άουτ
Χτύπησαν μεταξύ τους Ασίγκμπα και Μπουλούλης με τον δεύτερο να μένει αιμόφυρτος στο έδαφος.
Συμπληρώσαμε το ενενηντάλεπτο. Τέσσερα τα επιπλέον λεπτά του παιχνιδιού
Έχει διακοπεί εδώ και λίγα λεπτά το ματς
95' Κίτρινη στον Παπαδόπουλο για καθυστέρηση
96' Κίτρινη για τον Μπεν Τζεμία
97' Νέα χαμένη ευκαιρία για τον Κέρκυρα! Ο Ρόλε εκτέλεσε το φάουλ ο Επστάιν έπιασε την κεφαλιά με τον Παπαδόπουλο να μπλοκάρει με ασφάλεια