LIVE: Ρόμα-Μπαρτσελόνα

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Ρόμα και την Μπαρτσελόνα για τη φάση των προημιτελικών του Champions League. Πρώτο ματς 4-1 υπέρ των Καταλανών
Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Ρόμα και την Μπαρτσελόνα για τη φάση των προημιτελικών του Champions League
Οι Καταλανοί είχαν επικρατήσει 4-1 στο πρώτο ματς και επί της ουσίας βρίσκονται στους «4» της διοργάνωσης
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
Η ενδεκάδα της Ρόμα: Άλισον, Μανωλάς, Φάτσιο, Ζέσους, Κολάροφ, Ναϊνγκολάν, Ντε Ρόσι, Στρούτμαν, Φλορέντσι, Τζέκο, Σικ.
Η ενδεκάδα της Μπαρτσελόνα: Τερ Στέγκεν, Σεμέδο, Πικέ, Ουμτιτί, Ζόρντι Άλμπα, Μπουσκέτς, Ινιέστα, Ράκιτιτς, Σέρχι Ρομπέρτο, Μέσι, Σουάρες.
Με 3-5-2 οι Ιταλοί, κλασικό 4-4-2 flat η ομάδα του Βαλβέρδε
Τα γκολ του πρώτου αγώνα και το πώς διαμορφώθηκε το 4-1
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
1' Έναρξη του αγώνα
5' Πέναλτι ζητάει η Ρόμα. Δεν φαίνεται να υπάρχει ανατροπή του Πικέ στον Κολάροφ
6' ΓΚΟΛ Η ΡΟΜΑ! 1-0 με σκόρερ τον Τζέκο! Βαθιά μπαλιά του Ντε Ρόσι προς τον Βόσνιο, αυτός έχει κάνει την κίνηση ανάμεσα σε Πικέ και Ουμτιτί και με το πλασέ δεν δυσκολεύεται να ανοίξει το σκορ
9' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την Μπαρτσελόνα
10' Κακή εκτέλεση φάουλ του Μέσι, η μπάλα ψηλά άουτ
14' Κεφαλιά του Φάτσιο, η μπάλα άουτ
19' Κακή η Μπαρτσελόνα στο πρώτο εικοσάλεπτο
25' Σουτ του Τζέκο έξω από την περιοχή, κακή εκτέλεση από τον Βόσνιο η μπάλα άουτ
26' Σωτήριο τάκλιν του Πικέ πάνω στον Κολάροφ, κόρνερ η μπάλα
29' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρόμα! Σέντρα του Φάτσιο, κεφαλιά του Σικ, η μπάλα περνά δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Τερ Στέγκεν
32' Νέα ευκαιρία για τη Ρόμα!. Ο Σικ μπαίνει στην πορεία της μπάλας από μια στραβοκλωτσιά του Ναϊνγκολάν, αλλά ο Πικέ με τάκλιν απομάκρυνε
37' Συνεχίζονται οι κατά κύματα επιθέσεις τη Ρόμα! Κεφαλιά του Τζέκο, διώχνει ο Τερ Στέγκεν με γροθιές σε κόρνερ
38' Κίτρινη κάρτα στον Φάτσιο και φάουλ για την Μπαρτσελόνα σε καλό σημείο
41' Ακόμα μία τραγική εκτέλεση του Μέσι, άουτ η μπάλα
45' Κίτρινη κάρτα στον Ζέσους
Λήξη α' ημιχρόνου. Η Ρόμα είναι μπροστά στο σκορ με 1-0, με το τέρμα του Τζέκο στο 6'
Έναρξη β' μέρους
ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΡΟΜΑ!
Ο Ναϊνγκολάν πέταξε τη μπάλα στη πλάτη της άμυνας της Μπάρσα, με τον Τζέκο να βγαίνει απέναντι από τον Τερ Στέγκεν και τον Πικέ να του κάνει πέναλτι
58' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τη Ρόμα!
Ο Ντε Ρόσι νικάει τον Τερ Στέγκεν κάνει το 2-0 και πλέον η Ρόμα χρειάζεται ένα γκολ για να έχει σκορ πρόκρισης!
Διαμαρτυρίες των παικτών της Μπάρτσα για δεύτερη κίτρινη στον Φάτσιο. Θα μπορούσε να την δώσει ο ρέφερι
63' Κίτρινη κάρτα στον Μέσι για φάουλ στον Κολάροφ
68' Ευκαιρία για τη Ρόμα! Σουτ του Ναϊνγκολάν υπό την πίεση του Σεμέδο, μπλόκαρε ο Τερ Στέγκεν
69' Ευκαιρία για τη Ρόμα! Σέντρα του Φάτσιο και ο Ντε Ρόσι που πιάνει την κεφαλιά εντός περιοχής, στέλνει την μπάλα άουτ!
72' Κίτρινη κάρτα στον Σουάρες
73' Αλλαγή για τη Ρόμα. Εκτός ο Σικ, μέσα ο Ουντέρ
74' Σουτ του Μέσι, εύκολη επέμβαση από τον Άλισον
77' Αλλαγή για τη Ρόμα. Μέσα ο Ελ Σαραουί, εκτός ο Ναϊνγκολάν
79' Ευκαιρία για τη Ρόμα! Ο Φλορέντσι έκανε τη σέντρα, προβολή στο δεύτερο δοκάρι από τον Ελ Σαραουί, τρομερή επέμβαση του Τερ Στέγκεν
80' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Εκτός ο Ινιέστα, μέσα ο Αντρέ Γκόμες
82' ΓΚΟΛ Η ΡΟΜΑ!!!!! ΣΚΟΡΕΡ Ο ΜΑΝΩΛΑΣ!!!!!! Εκτέλεση κόρνερ ο Ουντέρ, μαγική κεφαλιά του Μανωλά που κάνει το 3-0!
Με αυτό το σκορ η Ρόμα παίρνει την ΕΠΙΚΗ πρόκριση!
85' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Μέσα ο Ντεμπελέ, εκτός ο Σεμέδο
Η αποψινή εμφάνιση του Μανωλά πρέπει να καταγραφεί στην ιστορία της Ρόμα! Κόβει τα πάντα και έχει σκοράρει!
90'+ Σουτ του Ντεμπελέ πολλά μέτρα εκτός περιοχής ενώ ο Άλισον είχε βγει εκτός τέρματος σαν λίμπερο, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
ΤΕΛΟΣ!
Η Ρόμα ολοκληρώνει μία από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις όλων των εποχών επικρατώντας της Μπαρτσελόνα 3-0 και αποκλείει τους «μπλαουγκράνα». Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Μανωλάς που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα