Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr τον δεύτερο προημιτελικό ανάμεσα στη Ρεάλ και τη Γιουβέντους στη Μαδρίτη.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Ρεάλ απέναντι στη Γιουβέντους.
21:22
Δεύτερο ματς των δύο ομάδων για τα προημιτελικά του Champions League.
21:23
Στο πρώτο η ομάδα του Ζιντάν έκανε τεράστιο βήμα για την πρόκριση αφού χάρη στα δύο γκολ του Ρονάλντο και αυτό του Μαρσέλο επικράτησε 3-0. Έτσι, απόψε καλείται να διαχειριστεί στο Μπερναμπέου το προβάδισμά της και να σφραγίσει το εισιτήριο για τα ημιτελικά.
21:23
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
21:23
Ρεάλ (Ζινεντίν Ζιντάν): Νάβας, Καρβαχάλ, Βαράν, Βαγέχο, Μαρσέλο, Κασεμίρο, Μόντριτς, Κρόος, Ίσκο, Ρονάλντο, Μπέιλ
21:23
Στον πάγκο: Κασίγια, Τεό, Μπενζεμά, Βάσκεθ, Γιορέντε, Ασένσιο, Κόβατσιτς
21:23
Εκτός μάχης για τη Ρεάλ είναι ο τιμωρημένος Σέρχιο Ράμος, έτσι από τη στιγμή που λείπει και ο τραυματίας Νάτσο παρτενέρ του Βαράν στα στόπερ θα είναι ο Βαγέχο. Έκπληξη αποτελεί η χρησιμοποίηση του Μπέιλ στο αρχικό σχήμα, με τον Ζιντάν να αφήνει στον πάγκο τον Μπενζεμά.
21:24
Γιουβέντους (Μαξ Αλέγκρι): Μπουφόν, Ντε Σίλιο, Μπενατιά, Κιελίνι, Άλεξ Σάντρο, Πιάνιτς, Κεντίρα, Ματουϊντί, Ντάγκλας Κόστα, Μάντζουκιτς, Ιγκουαΐν
21:24
Στον πάγκο: Σέζνι, Κουαδράδο, Μαρκίσιο, Ασαμόα, Ρουγκάνι, Λιχτστάινερ, Στουράρο
21:26
Χωρίς εκπλήξεις η 11άδα του Αλέγκρι, που δεν έχει στη διάθεσή του τους τιμωρημένους Ντιμπάλα και Μπεντακούρ.
21:26
21:30
Μόνο ο Κόβατσιτς (στον πάγκο) από τη Ρεάλ είναι στο όριο καρτών. Άλεξ Σάντρο και Κιελίνι θα χάσουν το επόμενο ματς αν δεχτούν κίτρινη και περάσει η Γιουβέντους.
21:45
1' Έναρξη της αναμέτρησης
21:46
2' ΓΚΟΟΟΛ 0-1 Η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!
21:47
Λάθος στον χώρο του κέντρου, ο Ντάγκλας Κόστα έφυγε κατά μέτωπο έσπασε στον Κεντίρα που με ωραία σέντρα βρήκε τον Μάντζουκιτς που με ψύχραιμη κεφαλιά νίκησε τον Νάβας.
21:48
Τώρα κάνουν αισθητή την παρουσία τους οι Ιταλοί που βρίσκονται στις κερκίδες.
21:49
4' Σέντρα του Ντε Σίλιο από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε από όλους.
21:52
7' Τεράστια ευκαιρία για τη Γιουβέντους. Ο Βαγέχο συγκρούστηκε με τον Βαράν, ο Ντάγκλας Κόστα έκλεψε γύρισε τη μπάλα, ο Νάβας έδιωξε και στη συνέχεια ο Ιγκουαΐν δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με την προβολή που επιχείρησε.
21:55
10' Απάντηση από τη Ρεάλ. Μόντριτς και Ρονάλντο έκρυψαν τη μπάλα, ο Κροάτης πάσαρε στον Μπέιλ όμως ο Μπουφόν απέκρουσε το πλασέ του και στη συνέχεια ο Ουαλός έστειλε την μπάλα άουτ με τακουνάκι.
21:58
12' Ροντέο το ματς. Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ. Οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντεπίθεση, ο Ρονάλντο έσπασε στον Κρόος κι αυτός επιχείρησε να δώσει στον αμαρκάριστο Μπέιλ, όμως ο Κιελίνι με εξαιρετική προβολή καθάρισε τη φάση και ο Μπουφόν μπλόκαρε.
21:59
14' Ακυρώνεται γκολ της Ρεάλ. Ο Ρονάλντο σούταρε, ο Μπουφόν δεν μπλόκαρε και ο Ίσκο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα παίρνοντας το ριμπάουντ. Εκατοστά πιο μπροστά ο Ισπανός, σωστή η υπόδειξη.
21:59
14' Γύρισμα του Μάντζουκιτς, ο Καρβαχάλ έσωσε τη Ρεάλ με ωραία προβολή.
22:00
15' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουβέντους. Έπειτα από κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Μάντζουκιτς που την βρήκε με το γόνατο και κατέληξε στα χέρια του Νάβας.
22:00
Ετοιμάζει τον Λιχτστάινερ ο Αλέγκρι.
22:01
17' Κίτρινη κάρτα στον Πιάνιτς για φάουλ στον Ίσκο.
22:01
17' Αναγκαστική αλλαγή για τη Γιουβέντους. Στη θέση του Ντε Σίλιο πέρασε ο Λιχτστάινερ.
22:07
22' Kίτρινη κάρτα στον Καρβαχάλ για πάτημα στον Μάντζουκιτς.
22:09
25' Μακρινό σουτ του Κεντίρα έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε αρκετά άουτ.
22:13
29' Κίτρινη στον Μάντζουκιτς για φάουλ στον Καρβαχάλ.
22:14
30' Σουτ του Μαρσέλο από πλάγια θέση, η μπάλα πήρε φάλτσα κι έφυγε λίγο άουτ.
22:17
32' Φάση για τη Ρεάλ. Ο Κασεμίρο έκλεψε κι έσπασε στον Ίσκο, που έκοψε την μπάλα στον Κρόος όμως ο Κεντίρα του έβαλε την κόντρα.
22:19
34' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ. Ο Μπουφόν κρατάει όρθια τη Γιουβέντους καθώς έβγαλε δύσκολα το σουτ του Ίσκο από πλάγια θέση.
22:20
36' Κίτρινη κάρτα στον Λιχτστάινερ.
22:22
37' ΓΚΟΟΛ 0-2 Η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!
22:22
Ο Λιχτστάινερ έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μάντζουκιτς νίκησε στον αέρα τον Καρβαχάλ και η κεφαλιά του κατέληξε στα δίχτυα.
22:23
ΧΑΜΟΣ! Υπενθυμίζουμε πως η Ρεάλ είχε κερδίσει 3-0 στην Ιταλία.
22:27
42' Σουτ του Καρβαχάλ από πλάγια θέση, η μπάλα πέρασε άουτ.
22:30
Δύο λεπτά καθυστερήσεων
22:31
45+1' Δοκάρι για τη Ρεάλ. Εκτέλεση φάουλ του Κρόος, ο Βαράν πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.
22:32
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
22:33
Η Γιουβέντους προηγείται 2-0 απέναντι στη Ρεάλ μέσα στο Μπερναμπέου.
22:34
Και τα δύο γκολ των μπιανκονέρι σημείωσε με κεφαλιά ο Μάντζουκιτς στο 2' και στο 37'. Στο πρώτο ματς η Ρεάλ είχε επικρατήσει 3-0 στην Ιταλία, όμως τώρα κινδυνεύει να... πάθει Μπαρτσελόνα.
22:34
Φοβερή στιγμή στο φινάλε με τον Μπουφόν να εμψυχώνει τους οπαδούς της Γιουβέντους που βρίσκονται στις κερκίδες.
22:47
Διπλή αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Ασένσιο αντί του Μπέιλ και ο Βάσκεθ αντί του Κασεμίρο.
22:49
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
22:52
49' Καλή στιγμή για τη Γιουβέντους. Σουτ του Ντάγκλας Κόστα έξω από την περιοχή, η μπάλα δεν πήρε φάλτσα και πέρασε άουτ.
22:57
54' Πιέζει η Ρεάλ.
22:58
23:01
58' Φάση για τη Ρεάλ. Σουτ του Ρονάλντο στην κίνηση, μπλόκαρε ο Μπουφόν.
23:02
59' Ευκαιρία για τη Γιουβέντους. Ξαφνικό σουτ του Ιγκουαΐν έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Νάβας.
23:03
61' ΓΚΟΟΟΛ 0-3 Η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!
23:04
Μυθική γκέλα του Κέιλορ Νάβας. Του έφυγε η μπάλα μέσα από τα χέρια και ο Ματουιντί έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα.
23:10
Με αυτό το σκορ έχουμε παράταση.
23:10
67' Κίτρινη κάρτα στον Άλεξ Σάντρο. Αν προκριθεί η Γιουβέντους δεν θα παίξει στο πρώτο ματς.
23:12
69' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ασένσιο, η μπάλα πέρασε αρκετά πάνω απ' την εστία.
23:16
73' Κίτρινη κάρτα στον Ντάγκλας Κόστα.
23:18
75' Σουτ του Ρονάλντο, η μπάλα κόντραρε στον Πιάνιτς και πέρασε λίγο άουτ.
23:18
75' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Κόβατσιτς αντί του Μόντριτς.
23:21
78' Ευκαιρία για τη Ρεάλ. Ο Ίσκο έπιασε το σουτ η μπάλα άλλαξε πορεία, όμως ο Μπουφόν έπεσε και έδιωξε σε κόρνερ.
23:22
79' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ. Ο Βαράν έπιασε σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε εκατοστά δίπλα απ' την εστία.
23:23
81' Κίτρινη κάρτα στον Μαρσέλο.
23:29
86' Κεφαλιά του Ρονάλντο από το πίσω δοκάρι, η μπάλα πέρασε άουτ.
23:33
90' Κίτρινη κάρτα στον Μπενατιά για απανωτά μαρκαρίσματα σε Βάσκεθ και Ασένσιο.
23:37
Ο Ρονάλντο έκανε κεφαλιά πάσα, ο Βάσκεθ βρέθηκε στο έδαφος έπειτα από μαρκάρισμα του Μπενατιά και ο Όλιβερ έδειξε την άσπρη βούλα.
23:38
Ο Σέζνι αντί του Ιγκουαΐν για την εκτέλεση!
23:39
Τρομερά νεύρα και ένταση.
23:40
90+7' ΓΚΟΟΟΛ 1-3 Η ΡΕΑΛ!
23:41
Ο Ρονάλντο έστειλε τη μπάλα στο παράθυρο του Σέζνι.
23:41
Πανηγυρίζει έξαλλα ο Πορτογάλος.
23:42
Τέλος!
23:44
Η Ρεάλ, με το πέναλτι του Κριστιάνο Ρονάλντο στο 97', έχασε, τελικά, 1-3 και σε συνδυασμό με τη νίκη της στο Τορίνο (0-3), προκρίθηκε στα ημιτελικά του Champions League!