Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης, για την 27η αγωνιστική της Super League.

Καλησπέρα σας!
17:03
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Αστέρα Τρίπολης για την 27η αγωνιστική της Super League
17:05
Οι γηπεδούχοι είναι στην 9η θέση με 31 βαθμούς ενώ ο Αστέρας είναι 5ος με 36 βαθμούς, ισόβαθμος με την Ξάνθη
17:06
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων:
17:08
Λεβαδειακός: Επασί, Τσαμπούρης, Ντιόγκο, Μητρόπουλος, Νιάσε, Αντιλέχου, Φαβάρο, Σουμπίνιο, Μαρκόβσκι, Γιακουμάκης, Σαβαντογκό
17:10
Αστέρας Τρίπολης: Αθανασιάδης – Μπέρτος, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Γιαννούλης – Μουνάφο, Ιγκλέσιας – Τσιλιανίδης, Τόνσο, Κυριακόπουλος - Μανιάς
17:10
Στον πάγκο του Λεβαδειακού: Σωτηρίου, Ιωαννίδης, Νίκας, Ζαραδούκας, Καλτσάς, Μπελγκαζουανί, Καθάριος
17:11
Στον πάγκο του Αστέρα Τρίπολης: Τσιφτσής, Μαντιντά, Ισνάλντο, Δουβίκας, Ντουντού, Σελίν, Κώτσιρας
17:13
Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης Α’ βοηθός: Χρήστος Ακρίβος Β’ βοηθός: Δημήτρης Σαμοΐλης 4ος: Ιωάννης Μπλούνας
17:15
1' Έναρξη του ματς
17:16
1' Ευκαιρία στα 22'' για τον Λεβαδειακό. Ο Τσαμπούρης έκανε τη σέντρα, ο Σουμπίνιο έκανε την κεφαλιά, αλλά στην πορεία της μπάλας ο Αθανασιάδης που μπλοκάρει
17:22
7' Σέντρα του Μπέρτου, ο Μανιάς πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία του Επασί
17:27
13' Εκτέλεση κόρνερ του Σουμπίνιο, η κεφαλιά του Γιακουμάκη περνά άουτ
17:28
14' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Γύρισμα του Κυριακόπουλου στον Τόνσο, ο Αργεντινός έκανε το πλασέ, αλλά ο Επασί έδιωξε σε κόρνερ
17:35
21' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σε μια σέντρα που δεν υπήρχε ιδιαίτερος κίνδυνος, ο Επασί έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του, ο Τσιλιανίδης έκανε το σουτ, αλλά ο Γάλλος επανήλθε και μπλόκαρε
17:38
23' Κίτρινη κάρτα στον Σαβατογκό
17:39
25' Δεν μετρά -σωστά- γκολ του Τόνσο για οφσάιντ
17:41
26' Τετ-α-τετ του Μανιά με τον Επασί, θέλησε να τον πλασάρει από πάνω ο επιθετικός του Αστέρα και τελικά κόρνερ. Μπορούσε να κάνει πολλά περισσότερα ο Μανιάς.
17:43
29' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Τόνσο
17:45
30' Νέα ευκαιρία για τον Αστέρα! Εξαιρετικό το 1-2 του Αργεντινού με τον Κυριακόπουλο, αλλά από το σουτ του Αργεντινού η μπάλα περνά ψηλά άουτ
17:51
37' Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη
17:58
43' Παρά τις προσπάθειες του Αστέρα να ανοίξει το σκορ, το 0-0 παραμένει κυρίως από την αστοχία των παικτών του Παντελίδη
18:01
Λήξη α' ημιχρόνου
18:01
ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΤΣΑΜΟΥΡΗ! Ο Γιακουμάκης έχει βγει τετ-α-τετ με τον Αθανασιάδη και πριν πλασάρει, ο ρέφερι σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου. Ο παίκτης του Λεβαδειακού τελειώνει τη φάση, αλλά εντελώς τυπικά, αφού είχε ακουστεί το σφύριγμα του διαιτητή.
18:17
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
18:23
51' Χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις στο β' μέρος
18:31
58' Έχει πέσει η απόδοση του Αστέρα και δεν απειλεί με τη συχνότητα που το έκανε
18:32
60' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Ισνάλντο, εκτός ο Κυριακόπουλος
18:36
63' Σέντρα του Ισνάλντο για τον Μανιά, δεν πιάνει γεμάτα την μπάλα ο επιθετικός του Αστέρα
18:39
66' ΓΚΟΛ Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ! Σοκ για τον Αστέρα στην πρώτη ευκαιρία των γηπεδούχων! Ο Γιακουμάκης έδωσε ωραία την κάθετη στον Σαβατογκό και αυτός με πλασέ από πλάγια θέση και αριστερά ανοίγει το σκορ. Αργή αντίδραση από τον Αθανασιάδη
18:42
70' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Δουβίκας, εκτός ο Τσιλιανίδης
18:44
72' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ωραία ενέργεια του Ντιόγκο από αριστερά, αλλά έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών
18:45
72' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μέσα ο Ζαραδούκας, εκτός ο Σαβαντογκό
18:51
78' Αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός ο Μπέρτος, μέσα ο Κώτσιρας
18:51
79' Σουτ του Δουβίκα, η μπάλα άουτ
18:53
80' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο Φαβάρο, μέσα ο Καλτσάς
18:59
87' Μακρινό σουτ του Καλτσά, η μπάλα άουτ.
19:02
88' Τι έχασε ο Δουβίκας! Μπαλιά που βγήκε από τα δεξιά από τον Ισνάλντο, έκανε την κίνηση ανενόχλητος ο Δουβίκος στο ύψος της μικρής περιοχής, αλλά κατάφερε να στείλει την μπάλα άουτ.
19:02
90' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Έξω ο Σουμπίνιο, μέσα ο Νίκας
19:03
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις
19:04
90'+ Κίτρινη κάρτα στον Τόνσο
19:08
Λήξη της αναμέτρησης!
19:09
Ο Λεβαδειακός επικρατεί του Αστέρα Τρίπολης με 1-0 και είναι πλέον στο -2 από την 5η θέση, που έχουν αυτή τη στιγμή οι Αστέρας και Πανιώνιος