Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της ΑΕΚ στα Περιβόλια απέναντι στον Πλατανιά. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

18:49
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Πλατανιά απέναντι στην ΑΕΚ.
19:01
Η Ένωση θέλει να κάνει ένα ακόμη βήμα για τον τίτλο. Βρίσκεται στην κορυφή με 60 βαθμούς, ενώ ο ΠΑΟΚ είναι στην δεύτερη θέση με 55. Υπενθυμίζεται πως εκκρεμεί η απόφαση της Έφεσης του ΠΑΟΚ-ΑΕΚ, η οποία αναμένεται μέχρι και την Τρίτη.
19:02
Αδιάφοροι βαθμολογικά οι Χανιώτες, που έχουν μόλις δέκα βαθμούς κι έχουν υποβιβαστεί και μαθηματικά.
19:06
Οι παίκτες των δύο ομάδων βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο για ζέσταμα.
19:06
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
19:06
Πλατανιάς (Γιάννης Χατζηνικολάου): Κλιάγιτς, Νιλί, Ουές, Ντικαμονά, Σκαρντοβέλι, Πατράλης, Μάλσα, Στανισάβλιεβιτς, Παπανικολάου, Ενσικουλού, Κασάλιτσα
19:06
Στον πάγκο: Κασωτάκης, Φουφλιά, Ζίκο, Ντουάλα, Σινγκ, Αγγελόπουλος, Ουντότζι
19:06
19:07
ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Τσιντώτας, Μπακάκης, Τσιγκρίνσκι, Λαμπρόπουλος, Λόπες, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Μασούντ, Λάζαρος, Μπακασέτας, Αραούχο
19:07
Στον πάγκο: Μπάρκας, Γκάλο, Μοράν, Χουλτ, Τζανετόπουλος, Γιακουμάκης, Αϊντάρεβιτς
19:09
Χωρίς τους τιμωρημένους Βράνιες και Λιβάγια οι κιτρινόμαυροι. Εκτός έμεινε και ο τραυματίας Κλωναρίδης, ενώ από την αποστολή αποκλείστηκε για λόγους τακτικής και ο Κονέ. Έκανε ροτέισον ο Χιμένεθ αφού την Τετάρτη ακολουθεί ο κρίσιμος επαναληπτικός με τη Λάρισα στο ΟΑΚΑ για τα ημιτελικά του Κυπέλλου.
19:10
Ελάχιστος κόσμος στις κερκίδες. Φυσικά στο γήπεδο δεν υπάρχουν οπαδοί της ΑΕΚ, αφού έχει απαγορευτεί η μετακίνηση.
19:26
Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης
19:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων.
19:30
1' Σέντρα στο ματς
19:33
3' Λάθος του βοηθού. Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας στον Κασάλιτσα, όμως ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι του για οφσάιντ ενώ έμπαινε στην περιοχή. Τον κάλυπτε οριακά ο Μπακάκης.
19:34
4' Φάση για την ΑΕΚ. Σέντρα του Μπακάκη από τα δεξιά, ο Τσιγκρίνσκι πήρε την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.
19:40
11΄Ωραία σέντρα του Μπακάκη από τα δεξιά, απομάκρυνε ο Ντικαμονά πριν προλάβει να μπει στη φάση ο Αραούχο.
19:42
12' Σωστή υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Λόπες. Νωρίτερα ο Μάλσα πάτησε τον Λάζαρο έξω από την περιοχή του Πλατανιά, όμως ο Κουμπαράκης παρότι ήταν κοντά στη φάση άφησε το ματς να συνεχιστεί.
19:44
14' Εκτέλεση φάουλ του Λάζαρου στο πίσω δοκάρι, ο Λαμπρόπουλος δεν πρόλαβε τη φάση.
19:46
16' Στο έδαφος ο Νίλι, καθώς πάτησε άθελά του τον Χριστοδουλόπουλο και αντιμετωπίζει πρόβλημα στον αστράγαλο.
19:48
18' Μπαλιά του Σιμόες στην πλάτη της άμυνας για τον Λάζαρο, ο οποίος δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι του.
19:49
20' Σουτ του Μπακασέτα έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.
19:51
21' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Αναστάτωση στην άμυνα του Πλατανιά, ο Μπακασέτας δεν μπόρεσε να τελειώσει την φάση και οι αμυντικοί των γηπεδούχων έδιωξαν.
19:53
23΄ Κακό σουτ του Λάζαρου έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.
19:59
29' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ωραίο κατέβασμα της μπάλας από τον Μπακασέτα, που έπιασε και το σουτ αλλά ο Κλιάγιτς έδιωξε δύσκολα.
20:00
30΄ Πρώτη τελική για τον Πλατανιά. Σουτ του Κασάλιτσα από πλάγια θέση, μπλόκαρε ο Τσιντώτας.
20:07
37' Κεφαλιά του Λαμπρόπουλου έπειτα από κόρνερ, η μπάλα σταμάτησε πάνω στον Μάλσα.
20:07
37' Μακρινό σουτ του Μπακασέτα, η μπάλα πέρασε πολλά μέτρα πάνω απ' την εστία.
20:08
39' ΓΚΟΟΟΛ 0-1 Η ΑΕΚ
20:09
Ωραία επίθεση για την ΑΕΚ, ο Λάζαρος έσπασε στον Αραούχο, ο οποίος του ξαναγύρισε τη μπάλα και αυτός με κοντινή προβολή έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα.
20:13
43' Ο Τσιντώτας καθυστέρησε να απομακρύνει την μπάλα, ο Κασάλιτσα του έβαλε την κόντρα αλλά η μπάλα δεν πήρε πορεία προς την εστία.
20:13
44' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Λόπες μπήκε στην περιοχή γύρισε την μπάλα ο Μπακασέτας έκανε το πλασέ στην κίνηση, όμως ο Κλιάγιτς έδιωξε.
20:14
44' Κεφαλιά του Αραούχο έπειτα από κόρνερ, η μπάλα έφυγε άουτ.
20:15
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος
20:17
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
20:17
Η ΑΕΚ προηγείται 1-0 στην έδρα του Πλατανιά.
20:18
Ο Λάζαρος έπειτα από ωραία επίθεση της ΑΕΚ και συνδυασμό με τον Αραούχο έχει πετύχει το μοναδικό γκολ μέχρι στιγμής.
20:31
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:37
50' Μίνι διακοπή στο ματς, αφού άνοιξε ένα ποτιστικό από την πλευρά της περιοχής του Πλατανιά.
20:40
54' Αντεπίθεση για την ΑΕΚ, όμως η πάσα του Λόπες στον Αραούχο δεν ήταν καλή και οι γηπεδούχοι οργανώθηκαν.
20:41
55' Ζήτησε αλλαγή ο Χριστοδουλόπουλος
20:41
55' Κίτρινη κάρτα στον Γαλανόπουλο για φάουλ στον Κασάλιτσα.
20:42
56΄ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Στη θέση του Λάζαρου πέρασε ο Γκάλο.
20:46
60' Ο Κλιάγιτς έδιωξε δύσκολα ένα γέμισμα του Μασούντ στην καρδιά της περιοχής.
20:52
65' Μεγάλη φάση για τον Πλατανιά. Ο Ντικαμονά κατέβηκε ανενόχλητος τη μεσαία γραμμή έπιασε ωραίο σουτ, αλλά ο Τσιντώτας με μεγάλη επέμβαση (ανάποδο χέρι) έδιωξε σε κόρνερ.
20:52
66' Κίτρινη κάρτα στον Πατράλη.
20:54
68΄ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αϊντάρεβιτς στη θέση του Μασούντ.
21:00
74' Πολύ κακό το ματς.
21:00
Η ΑΕΚ δεν μπορεί να καθαρίσει, ενώ ο Πλατανιάς δεν μπορεί να βγάλει αντίδραση.
21:01
75' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Ουντότζι αντί του Κασάλιτσα.
21:04
78' Κίτρινη στον Ουντότζι για φάουλ στον Σιμόες. Σωστή.
21:08
81' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Σινγκ αντί του Παπανικολάου, που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.
21:11
84' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Αραούχο έπιασε δυνατό σουτ, όμως η μπάλα κόντραρε και στην επαναφορά ο Λαμπρόπουλος την έστειλε δίπλα απ' την εστία.
21:11
85' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Αγγελόπουλος αντί του Στανισάβλιεβιτς.
21:13
Ο Χουλτ ετοιμάζεται να περάσει στο παιχνίδι
21:14
88' Αγγίζει το 0-2 η ΑΕΚ! Ο Μπακασέτας εκτέλεσε το φάουλ με τον Λαμπρόπουλο να πιάνει την κεφαλιά και την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ
21:16
89' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μπακασέτας είναι εκείνος που περνά εκτός με τον Χουλτ να τον αντικαθιστά.
21:16
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων
21:19
Τέλος της αναμέτρησης!
21:20
Η ΑΕΚ περνά με... επαγγελματικό τρόπο από τα Χανιά, επικρατώντας του Πλατανιά με 0-1
21:20
Ο Χριστοδουλόπουλος ήταν εκείνος που πέτυχε το μοναδικό τέρμα του παιχνιδιού με κοντινή προβολή μετά από γύρισμα του Αραούχο στο 39'