Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Απόλλων-Ολυμπιακός, για την 28η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr.

18:36
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Απόλλων-Ολυμπιακός, για την 28η αγωνιστική της Super League
18:37
Από τη μια οι ερυθρόλευκοι, θέλουν τη νίκη για να κλειδώσουν την τρίτη θέση και παράλληλα να παραμείνουν ζωντανοί για τη δεύτερη, που οδηγεί στα προκριματικά του Champions League, ελπίζοντας σε γκέλα του ΠΑΟΚ, που βρίσκεται στο +1 με τα τωρινά δεδομένα
18:37
Οι γηπεδούχοι θέλουν θετικό αποτέλεσμα, που υπό προϋποθέσεις μπορεί να του εξασφαλίσει από σήμερα την παραμονή.
18:39
18:40
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
18:40
Απόλλων (Γιώργος Παράσχος): Χουάντερσον, Κοντοές, Κύργιας, Ζησόπουλος, Στάθης, Τσουκαλάς, Κονέ, Ναδάλες, Αλμπάνης, Χουάρες, Ελμπάζ
18:41
Ολυμπιακός (Χρήστος Κόντης): Προτό, Κούτρης, Νικολάου-Ένχελς, Ελαμπντελαουί, Ρομαό-Ταχτσίδης, Φορτούνης, Μαρίν-Μιραλάς, Ανσαριφάρντ
18:42
18:42
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Τσόβιτς, Μενδρινός, Ανιέτε, Κούρος, Μπαρτολίνι, Ντεβέσα
18:42
Στον πάγκο των «ερυθρόλευκων»: Χουτεσιώτης, Ζιλέ, Χατζισαφί, Βέργος, Ανδρούτσος, Σισέ, Βρουσάι
18:43
Εκτός οι Οτζίτζα-Οφόε, Σεμπά και Μποτία για τον Ολυμπιακό, που αποτελούν ξένο σώμα. Στόουκς και Καστιγιέχος εκτός για τους γηπεδούχους.
18:44
Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης Βοηθοί: Δημήτριος Τάτσης, Γεώργιος Πασχάλης Τέταρτος Διαιτητής: Δημήτρης Στυλιαράς

19:00

1' Γκολ ο Απόλλων, 1-0!

Ο απόλυτος αιφνιδιασμός από τους γηπεδούχους. Η άμυνα του Ολυμπιακού αντέδρασε και πάλι τραγικά και ο Αλμπάνης, που βρήκε σε θέση βολής, αφού πρώτα η μπάλα είχε περάσει από Τσουκαλά-Ελμπάζ, νίκησε τον Προτό πριν καν συμπληρωθεί μισό λεπτό στο ματς.
19:03
Παρά το επιβλητικό 5-1, η άμυνα του Ολυμπιακού και γενικότερα η αμυντική του λειτουργία, ήταν κάκιστη και κόντρα στην Κέρκυρα, αλλά ο Χρήστος Κόντης επέλεξε να μην κάνει κάποια αλλαγή. Παρά το γεγονός ότι έχει και τον Σισέ στη διάθεσή του αυτήν τη φορά.
19:07
Ο Απόλλων, όπως αναμενόταν, έχει δώσει χώρο στον Ολυμπιακό μετά το γκολ του, αλλά οι ερυθρόλευκοι το μόνο που έχουν καταφέρει είναι να πάρουν μέτρα στο γήπεδο. Δεν έχουν κάποια καλή φάση έως τώρα.
19:10
9' Κλασική ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης έκανε μπαλιά στον κενό χώρο για τον Κούτρη που βγήκε φάτσα με τον Χουνάντερσον. Ο Βραζιλιάνος τερματοφύλακας πρόλαβε τον μπακ των φιλοξενούμενων και απομάκρυνε. Χλιαρές διαμαρτυρίες για πέναλτι από του φιλοξενούμενους, από το ριπλέϊ φάνηκε ότι πρώτα βρίσκει μπάλα ο παίκτης του Απόλλωνα.
19:11
Ο Κούτρης βρίσκεται στο έδαφος, μάλλον δεν θα συνεχίσει, καθώς χτύπησε στο χέρι όπως έπεσε κάτω
19:13
13' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Χατζισαφί αντί Κούτρη
19:15
15' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης βρέθηκε μέσα στην περιοχή, αλλά δεν μπόρεσε να τελειώσει τη φάση ούτε και να βρει συμπαίκτη, καθώς τον έκοψαν οι γηπεδούχοι.
19:15
15' Κίτρινη στον Νικολάου για τράβηγμα φανέλας στον Κονέ.
19:16
16' Επίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον Ολυμπιακό, αλλά ο Φορτούνης μετά την πάσα του Ανσαριφάρντ σούταρε σε σώματα.
19:17
16' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ύστερα από γέμισμα του Μάριν, ο Φορτούνης έπιασε κεφαλιά από πολύ καλή θέση, αλλά παρότι ήταν μόνος του δεν κατάφερε να βρει εστία.
19:18
Σε ένα ματς που ενδιαφέρει άμεσα τον Ολυμπιακό, η Ξάνθη προηγείται 1-0 του ΠΑΟΚ εδώ και λίγα δευτερόλεπτα
19:20
19:20
19:20
Πρόβλημα αντιμετωπίζει ο Κονέ για τον Απόλλωνα
19:22
22' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Σουτ του Φορτούνη εκτός περιοχής, η μπάλα στην αριστερή συμβολή των δοκών του Χουάντερσον
19:23
19:24
24' Δυνατό σουτ του Ανσαριφάρντ και η μπάλα έξω σε κόρνερ
19:25
19:30
30' Κεφαλιά του Ανσαριφάρντ, δεν ήταν γεμάτη και η μπάλα πέρασε εκτός.
19:33
32' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Γύρισμα του Αλμπάνη από τα δεξιά και προβολή του Ελμπάζ που δεν βρήκε καλά την μπάλα, με αποτέλεσμα να μην τη στείλει προς την εστία.
19:36
36' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Ταχτσίδης είδε ωραία γήπεδο και με μπαλιά εκτός περιοχής βρήκε τον Φορτούνη που έπιασε το σουτ με τη μια, αλλά η μπάλα έφυγε παράλληλα με την εστία και ο Ανσαριφάρντ δεν κατάφερε να μπει στη φάση.
19:37
37' Κεφαλιά του Ένχελς, η μπάλα πήρε καμπύλη και ο Χουάντερσον έκανε πίσω βήματα και την μπλόκαρε
19:42
39' Σέντρα Ναδάλες και κεφαλιά του Ελμπάζ άουτ
19:43
43' Καλή επίθεση του Ολυμπιακού, ο Χουάντερσον πρόλαβε τον Ανσαριφάρντ
19:45
45' Σουτ του Μάριν εκτός περιοχής, δεν ανησύχησε ο Χουάντερσον
19:47
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις
19:47
45+2' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Ταχτσίδης μοίρασε ωραία για τον Μιραλάς, αλλά ο Βέλγος καθυστέρησε να φέρει την μπάλα στο καλό του πόδι και πέρασε η φάση
19:47

Ημίχρονο στη Ριζούπολη!

Απόλλων-Ολυμπιακός 1-0. Οι γηπεδούχοι προηγούνται από το 1' με το γκολ του Αλμπάνη, οι "ερυθρόλευκοι" πίεσαν στη συνέχεια και είχαν δοκάρι με τον Φορτούνη στο 22', αλλά πάνε στα αποδυτήρια με την πλάτη στον τοίχο.
20:04

Έναρξη στο δεύτερο μέρος!

20:07
47' Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Κεφαλιά του Ανσαριφάρντ, η μπάλα έσκασε και ο Χουάντερσον έκανε εξαιρετική απόκρουση
20:07
Μάλιστα, έχει χτυπήσει και βρίσκεται στο έδαφος ο Βραζιλιάνος
20:09
50' Κεφαλιά του Φορτούνη, μετά από στημένο του Χατζισαφί, η μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία.
20:12
Πιέζει ο Ολυμπιακός
20:13
53' Κεφαλιά του Ένχελς, η μπάλα εκτός.
20:16
56' Κλασική ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ανσαριφάρντ βρέθηκε μέσα στην περιοχή -και λίγο πλάγια- αλλά το δυνατό του σουτ έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων
20:17
Επίσκεψη με καλές προϋποθέσεις για τον Απόλλωνα στην περιοχή του Ολυμπιακού, έβαλε τέλος ο Προτό.
20:19
59' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μιραλάς και Ρομαό εκτός, μέσα ο Βρουσάι και ο Ανδρούτσος.
20:20
Στο έδαφος ο Μάριν, δείχνει να πονάει πολύ, έπειτα από πολύ δυνατό μαρκάρισμα του Ναδάλες που είδε κίτρινη (60')
20:22
61' Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Έπειτα από κόρνερ, ο Νικολάου προσπάθησε να σουτάρει και η μπάλα έφτασε στον Ανδρούτσο, που έκανε κακό τελείωμα από το ύψος του πέναλτι και η μπάλα έφυγε εκτός.
20:25
65' Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ανσαριφάρντ βρέθηκε πάνω στη γραμμή της εστίας, αλλά ο Ζησόπουλος πρόλαβε να διώξει την ύστατη στιγμή.
20:26
67' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Μενδρινός αντί του Χουάρες
20:29
70' Σουτ του Νικολάου εκτός περιοχής χωρίς καμία τύχη.
20:32
73' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Μπαρτολίνι αντί του Κύργια
20:35
76' Πάσα του Αλμπάνη στον Ελμπάζ, αλλά ο Προτό πρόλαβε τον επιθετικό των γηπεδούχων
20:36
76' Κίτρινη στον Ανδρούτσο για φάουλ.
20:37
Βγάζει νευρικότητα στην τελική του προσπάθεια ο Ολυμπιακός, ο οποίος έχει σπαταλήσει αρκετές καλές ευκαιρίες και βλέπει να πιέζει και ο χρόνος πλέον
20:40
Επίθεση τέσσερις με δύο του Απόλλωνα, τη γλίτωσε εδώ ο Ολυμπιακός λόγω Νικολάου.
20:41
80' Σουτ του Μάριν, η μπάλα εκτός. Θα ήταν πιο λογικό να δώσει πάσα ο Γερμανός άσος
20:44
84' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Σιατραβάνης έστειλε την μπάλα εκτός με σουτ εντός της περιοχής.
20:45
86' Σουτ του Σιατραβάνη, η μπάλα λίγο έξω σε κόρνερ.
20:46
87' Σουτ του Μάριν, η μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία.
20:48
88' Σουτ του Ανσαριφάρντ μέσα από την περιοχή, αλλά με το αριστερό και μπλόκαρε ο Χουάντερσον
20:50
Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σουτ από Μάριν, στη συνέχεια άλλο του Νικολάου με την μπάλα να βρίσκει στο χέρι του Κοντοέ.