Μπάγερν Μονάχου-Ρεάλ Μαδρίτης

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της πρώτης αναμέτρησης ανάμεσα στη Μπάγερν και τη Ρεάλ Μαδρίτης για την ημιτελική φάση του Champions League.

21:29
Καλησπέρα σας!
21:33
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την τεράστια αναμέτρηση ανάμεσα στην Μπάγερν Μονάχου και τη Ρεάλ Μαδρίτης για τα ημιτελικά του Champions League
21:33
Πάμε να θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
21:34
Μπάγερν Μονάχου(Χάινκες): Ούλραιχ, Χούμελς, Ριμπερί, Μαρτίνεθ, Λεβαντόφσκι, Ρόμπεν, Χάμες Ροντρίγκες, Ραφίνια, Μπόατενγκ, Μίλλερ, Κίμιχ
21:35
21:35
Ρεάλ Μαδρίτης (Ζιντάν): Νάβας, Καρβαχάλ, Ράμος, Βαράν, Ρονάλντο, Κροός, Μόντριτς, Μαρτσέλο, Κασεμίρο, Λούκας Βάσκεθ, Ίσκο
21:35
21:36
Ο Γάλλος προπονητής επέλεξε να αφήσει εκτός αρχικού σχήματος τον Μπενζεμά δίνοντας φανέλα βασικού στον Λούκας Βάσκεθ.
21:37
Στον πάγκο για τους Γερμανούς βρίσκονται οι: Στάρκε, Βάγκνερ, Σούλε, Τιάγκο, Μπερνάτ, Ρούντι, Τολισό
21:37
Στον πάγκο για την Ρεάλ οι: Κασίγια, Βαγιέχο, Μπενζεμά, Μπέιλ, Τέο, Ασένσιο, Κόβατσιτς
21:38
Ρέφερι της αναμέτρησης είναι ο Μπγιορν Κάιπερς
21:42
21:42
Κάταμεστη η Allianz Arena!
21:44
Ολοκληρώθηκε η ανάκρουση του ύμνου της διοργάνωσης με τους παίκτες να παρατάσσονται στον αγωνιστικό χώρο
21:45
11 συμμετοχές σε ημιτελικό έχουν οι Βαυαροί μετρώντας 10 προκρίσεις
21:46
28 ημιτελικούς μετρά η Ρεάλ με 15 προκρίσεις
21:46
1' Σέντρα στο ματς!
21:47
1' Ευκαιρία για την Μπάγερν με τη σέντρα. Ο Λεβαντόφσκι έκανε το παράλληλο γύρισμα με τον Μίλερ να μην μπορεί να σπρώξει τη μπάλα από κοντά
21:50
4' Διαμαρτυρίες για χέρι από τη Μπάγερν, ωστόσο από το ριπλέι φάνηκε πως η μπάλα βρήκε στον ώμο του Καρβαχάλ
21:51
Διακοπή στο ματς με τον Ρόμπεν να αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα τραυματισμού
21:51
Σηκώθηκε ο Ολλανδός
21:54
8' Αναγκαστική αλλαγή για την Μπάγερν. Περνά εκτός ο Ρόμπεν, στη θέση του ο Τιάγκο
21:54
Χαλάνε από νωρίς τα σχέδια του Χάινκες
21:59
Φτάσαμε στο 14' και το ματς ως τώρα πέρα από την ευκαιρία του πρώτου λεπτού δεν έχει κάποια ιδιαίτερη φάση
22:00
Η Μπάγερν είναι αυτή που έχει περισσότερη ώρα τη μπάλα στα πόδια της, με την Ρεάλ να διατηρεί στάση... αναμονής
22:01
22:02
22:04
Η αναγκαστική αλλαγή του Ρόμπεν, επηρέασε και τη διάταξη της Μπάγερν με τον Μίλερ να μετατοπίζεται στα δεξιά και τη θέση του στον άξονα να παίρνει ο Τιάγκο
22:04
19' Απειλή από μακριά ο Ραφίνια, ωστόσο ο Νάβας μπλοκάρει με σιγουριά
22:05
20' Πάτησε περιοχή η Ρεάλ, με τον Μπόατενγκ να επεμβαίνει και να στέλνει τη μπάλα σε κόρνερ.
22:09
23' Πρώτη ευκαιρία στο ματς για τη Ρεάλ! Ο Καρβαχάλ επωφελήθηκε από τις κόντρες έκανε το σουτ με τον Ούλραιχ να μπλοκάρει
22:13
28' ΓΚΟΛΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΙΜΙΧ!
22:15
Η Μπάγερν ανοίγει το σκορ (1-0) με τον Γερμανό οπισθοφύλακα να μπαίνει ανενόχλητος από τα δεξιά στην περιοχή της Ρεάλ και με σέντρα σουτ να νικά τον Κέιλορ Νάβας.
22:16
Τρομερή αντεπίθεση από τους Βαυαρούς, οι οποίοι έπιασαν...κοιμώμενη την ισπανική άμυνα. Από το ριπλέι φαίνεται να φέρει ευθύνη και ο Νάβας, ο οποίος έχει κάνει λάθος υπολογισμό.
22:18
Νέος τραυματισμός για την Μπάγερν, με τον Μπόατενγκ να παθαίνει τράβηγμα στον τετρακέφαλο και τον Σούλε να σηκώνεται για ζέσταμα. Δύσκολα θα συνεχίσει ο Γερμανός
22:19
Δείτε πως άνοιξαν το σκορ οι γηπεδούχοι:
22:20
34' Απίστευτη ευκαιρία για την Μπάγερν! Ο Ριμπερί βγαίνει ολομόναχος απέναντι στον Νάβας, ωστόσο τελευταία στιγμή χάνει το κοντρόλ και μαζί τη δυνατότητα να κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας του
22:21
34' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Μπόατενγκ περνά εκτός με τον Σούλε να παίρνει τη θέση του
22:27
40' Απειλεί και πάλι η Μπάγερν! Μετά από κόρνερ ο Λέβα πιάνει την κεφαλιά με τον Χούμελς να πιάνει το σουτ στην κίνηση και την μπάλα να περνά λίγο πάνω από το δοκα΄ρι του Νάβας
22:27
Μονόλογος των Βαυαρών το παιχνίδι μετά το γκολ
22:29
42' Κι άλλη ευκαιρία για την Μπάγερν! Ο Ραφίνια γέμισε από τα αριστερά, με τον Μίλερ να πιάνει το σουτ στην κίνηση και τη μπάλα να σταματά τελευταία στιγμή στο σώμα του Ράμος
22:29
44' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ η Ρεάλ!
22:30
Κόντρα στη ροή του ματς, ο Μαρσέλο με σουτάρα από το ύψος της περιοχής στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της Μπάγερν και κάνει το 1-1.
22:31
Θα χτυπάνε το κεφάλι τους στον τοίχο οι Βαυαροί με τις ευκαιρίες που απώλεσαν νωρίτερα
22:32
46' Ευκαιρία για τη Μπάγερν! Ο Λέβα πιάνει την κεφαλιά μετά από κόρνερ του Τιάγκο με τον Νάβας να μπλοκάρει σε δεύτερο χρόνο
22:34
47' Με ευκαιρία για τη Μπάγερν ολοκληρώνεται το πρώτο μέρος. Μετά από κόρνερ ο Λεβαντόφσκι έπιασε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, με τον Κίμιχ να μην μπορεί να την σπρώξει από κοντά στα δίχτυα
22:34
ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ!
22:35
Μαγική εικόνα ως τώρα το ματς, με την Μπάγερν να υπερέχει ξεκάθαρα, ωστόσο τη Ρεάλ να καταφέρνει να πηγαίνει ισόπαλη με 1-1 στα αποδυτήρια χάρις τη γκολάρα του Μαρσέλο
22:51
47' Σουτ του Κριστιάνο Ρονάλντο, η μπάλα καταλήγει πλάγιο... άουτ
22:53
Με μία αλλαγή στην ενδεκάδα της επέστρεψε από τα αποδυτήρια η Ρεάλ. Ο Ίσκο πέρασε εκτός με τον Ασένσιο να τον αντικαθιστά
22:55
50' Ευκαιρία για την Μπάγερν! Ο Ριμπερί μπήκε από τα αριστερά, πέρασε σαν σταματημένο τον Κασεμίρο και έκανε το παράλληλο συρτό γύρισμα. Ωστόσο ο Μίλερ δεν πρόλαβε να έρθει σε επαφή με την μπάλα
22:56
51' Κίτρινη κάρτα στον Ριμπερί
23:01
57' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Η ΡΕΑΛ!
23:02
Ο Ασένσιο βγήκε απέναντι στον Ούλραιχ μετά από στρώσιμο του Βάσκεθ και με ψύχραιμο τελείωμα έδωσε το προβάδισμα στη βασίλισσα
23:02
Απίστευτο λάθος του Ραφίνια στο ξεκίνημα της φάσης, με τους παίκτες της Ρεάλ να μην το αφήνουν ασυγχώρητο
23:03
59' Νέα ευκαιρία για την Μπάγερν! Ο Ριμπερί έκανε συνεχόμενες προσποιήσεις, βρέθηκε απέναντι στον Νάβας, ωστόσο ο Κοσταρικανός είχε απάντηση στο σουτ του Γάλλου
23:07
63' Νέα επέμβαση του Νάβας σε τετ α τετ του Ριμπερί
23:11
67' Αναγκαστική αλλαγή για τη Ρεάλ. Στη θέση του Καρβαχάλ μπαίνει ο Μπενζεμά
23:13
67' ΑΠΙΘΑΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΓΕΡΝ! Μετά από σέντρα του Κίμιχ, ο Μίλερ βρήκε...αέρα με τον Νάβας να είναι εξουδετερωμένος.
23:14
23:15
71' Σκοράρει ο Κριστιάνο με ωραίο σουτ, ωστόσο το τέρμα του ακυρώνεται σωστά ως χέρι
23:19
75' Αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Τολισό περνά στη θέση του Τσάβι Μαρτίνεθ
23:20
76' Ευκαιρία για την Ρεάλ. Ο Μπενζεμά βρέθηκε απέναντι στον Ούλραιχ, ωστόσο ο Γερμανός είχε απάντηση στο πλασέ του Γάλλου
23:21
77' Κίτρινη κάρτα ο Κασεμίρο
23:23
Το τέρμα του Ασένσιο:
23:26
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς
23:27
83' Κλείνει τις αλλαγές του ο Ζιντάν. Κασεμίρο εκτός, Κόβατσιτς στη θέση του
23:34
87' Νέο χαμένο τετ α τετ για την Μπάγερν! Ο Λέβα βρέθηκε απέναντι από τον Νάβας, με τον Κοσταρικανό να έχει και πάλι απάντηση
23:35
90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων, κοντά σε μια τεράστια νίκη η Ρεάλ.
23:38
94' Μπάσιμο του Ριμπερί από τα αριστερά, παράλληλο γύρισμα, αλλά ο Κέιλορ Νάβας είναι σε ετοιμότητα και μαζεύει τη μπάλα.
23:39
ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ! ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΟΝΑΧΟ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-1 ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ ΓΙΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ CHAMPIONS LEAGUE
23:39
Ο Κίμιχ άνοιξε το σκορ για την Μπάγερν, αλλά Μαρσέλο και Ασένσιο... τούμπαραν τους Γερμανούς και υπέγραψαν το σπουδαίο διπλό για τη «βασίλισσα». Είχαν αρκετές ευκαιρίες οι γηπεδούχοι, αλλά δεν μπόρεσαν να τις εκμεταλλευτούν