Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη του πρώτου ημιτελικού ανάμεσα στην Άρσεναλ και την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Καλησπέρα σας
21:37
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του πρώτου ημιτελικού του Europa League ανάμεσα στην Άρσεναλ και την Ατλέτικο Μαδρίτης.
21:38
Αυτό είναι το τελευταίο εντός έδρας ευρωπαϊκό ματς του Αρσέν Βενγκέρ στον πάγκο της Άρσεναλ
21:38
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
21:39
Άρσεναλ: Οσπίνα – Μπεγερίν, Μουστάφι, Κοσιελνί, Μονρεάλ – Τσάκα, Ράμσεϊ, Γουίλσιρ – Οζίλ, Γουέλμπεκ, Λακαζέτ
21:40
Ατλέτικο Μαδρίτης: Όμπλακ – Βρσάλικο, Χιμένες, Γοδίν, Λούκας – Κορέα, Τόμας, Σαούλ, Κόκε – Γκριεζμάν, Γκαμεϊρό
21:42
Στον πάγκο της Άρσεναλ: Τσεχ, Χόλντινγκ, Ιβόμπι, Τσέιμπερς, Νάιλς, Κολάζινατς, Ενκέτια
21:43
Στον πάγκο της Ατλέτικο: Βέρνερ, Τόρες, Γκάμπι, Σάβιτς, Ντιέγκο Κόστα, Βιτόλο, Ολάμπε
22:03
Στον αγωνιστικό χώροι οι δύο ομάδες
22:05
1' Έναρξη του ματς
22:07
2' Κίτρινη κάρτα με το... καλημέρα στον Βρσάλικο
22:12
6' Δοκάρι και μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ! Μπαλιά του Γουέλμπεκ, με τη μία το τελείωμα του Λακαζέτ, η μπάλα δοκάρι και άουτ
22:12
7' Νέα ευκαιρία για την Άρσεναλ! Σέντρα του Μονρεάλ, κεφαλιά του Λακαζέτ, απέκρουσε ο Όμπλακ
22:14
10' Με δέκα παίκτες η Ατλέτικο! Δεύτερη κίτρινη στον Βρσάλικο! Σωστή και αυτή η κίτρινη.
22:18
13' Αποβάλλεται από τον πάγκο του και ο Σιμεόνε! Ο Αργεντινός έβρισε τον διαιτητή Τουρπάν και τον διώχνει από τον πάγκο
22:23
18' Κεφαλιά του Γουίλσιρ, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Όμπλακ
22:25
21' Ανίκητος ο Όμπλακ! Νέα επέμβαση σε πλασέ του Γουέλμπεκ!
22:28
23' Πέναλτι ζήτησε η Άρσεναλ σε πτώση του Λακαζέτ. Δεν υπάρχει τίποτα
22:34
22:35
31' Σουτ του Μονρεάλ μέσα από την περιοχή, άουτ η μπάλα. Δεν σημάδεψε σωστά ο δεξιός μπακ της Άρσεναλ
22:42
37' Μεγάλη ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Παρτέι κερδίζει συνεχόμενες κόντρες, η μπάλα έφτασε στον Γκριεζμάν, αλλά η μπάλα από το σουτ πήγε πάνω στον Οσπίνα που απέκρουσε
22:48
43' Έχει... σβήσει η Άρσεναλ συγκριτικά με τα προηγούμενα λεπτά
22:49
44' Σουτ του Κορέα μέσα από την περιοχή, άουτ η μπάλα
22:52
Λήξη α' ημιχρόνου, με το ματς να μένει στο 0-0
23:08
46' Εναρξη β' ημιχρόνου
23:15
52' Σουτ του Ράμσεϊ, η μπάλα κατευθείαν στην αγκαλιά του Όμπλακ
23:18
55' Μεγάλη πίεση της Αρσεναλ, αλλά ακόμα δεν βγάζει ευκαιρίες
23:23
61' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΣΕΝΑΛ! Έπειτα από πολιορκία πολλών λεπτών, ο Λακαζέτ παίρνει την κεφαλιά από σέντρα του Γουίλσιρ και ανοίγει το σκορ
23:27
65' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Εκτός ο Γκαμεϊρό, μέσα ο Γκάμπι
23:31
68' Συνεχίζει την πίεση η Άρσεναλ για δεύτερο γκολ
23:37
75' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Εκτός ο Κορέα, μέσα ο Σάβιτς
23:44
82' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ! Ο Κοσιελνί κάνει τραγικό λάθος, χάνοντας τη μονομαχία από τον Γκριεζμάν και με πλασέ αφού ξεπέρασε τον Όσπινα, έκανε το 1-1.
23:48
86' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Εκτός ο Γκριεζμάν, μέσα ο Τόρες
23:50
87' Μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ! Ο Ράμσεϊ έκανε την κεφαλιά και εκπληκτική επέμβαση του Όμπλακ
23:53
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
23:56
Λήξη της αναμέτρησης
23:57
Άρσεναλ και Ατλέτικο θα λύσουν τους λογαριασμούς τους στη Μαδρίτη μετά το 1-1, που διαμόρφωσε ο Γκριεζμάν στο 82'.