Live: Άρσεναλ - Ατλέτικο Μαδρίτης

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη του πρώτου ημιτελικού ανάμεσα στην Άρσεναλ και την Ατλέτικο Μαδρίτης.
Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του πρώτου ημιτελικού του Europa League ανάμεσα στην Άρσεναλ και την Ατλέτικο Μαδρίτης.
Αυτό είναι το τελευταίο εντός έδρας ευρωπαϊκό ματς του Αρσέν Βενγκέρ στον πάγκο της Άρσεναλ
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
Άρσεναλ: Οσπίνα – Μπεγερίν, Μουστάφι, Κοσιελνί, Μονρεάλ – Τσάκα, Ράμσεϊ, Γουίλσιρ – Οζίλ, Γουέλμπεκ, Λακαζέτ
Ατλέτικο Μαδρίτης: Όμπλακ – Βρσάλικο, Χιμένες, Γοδίν, Λούκας – Κορέα, Τόμας, Σαούλ, Κόκε – Γκριεζμάν, Γκαμεϊρό
Στον πάγκο της Άρσεναλ: Τσεχ, Χόλντινγκ, Ιβόμπι, Τσέιμπερς, Νάιλς, Κολάζινατς, Ενκέτια
Στον πάγκο της Ατλέτικο: Βέρνερ, Τόρες, Γκάμπι, Σάβιτς, Ντιέγκο Κόστα, Βιτόλο, Ολάμπε
Στον αγωνιστικό χώροι οι δύο ομάδες
1' Έναρξη του ματς
2' Κίτρινη κάρτα με το... καλημέρα στον Βρσάλικο
6' Δοκάρι και μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ! Μπαλιά του Γουέλμπεκ, με τη μία το τελείωμα του Λακαζέτ, η μπάλα δοκάρι και άουτ
7' Νέα ευκαιρία για την Άρσεναλ! Σέντρα του Μονρεάλ, κεφαλιά του Λακαζέτ, απέκρουσε ο Όμπλακ
10' Με δέκα παίκτες η Ατλέτικο! Δεύτερη κίτρινη στον Βρσάλικο! Σωστή και αυτή η κίτρινη.
13' Αποβάλλεται από τον πάγκο του και ο Σιμεόνε! Ο Αργεντινός έβρισε τον διαιτητή Τουρπάν και τον διώχνει από τον πάγκο
18' Κεφαλιά του Γουίλσιρ, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Όμπλακ
21' Ανίκητος ο Όμπλακ! Νέα επέμβαση σε πλασέ του Γουέλμπεκ!
23' Πέναλτι ζήτησε η Άρσεναλ σε πτώση του Λακαζέτ. Δεν υπάρχει τίποτα
31' Σουτ του Μονρεάλ μέσα από την περιοχή, άουτ η μπάλα. Δεν σημάδεψε σωστά ο δεξιός μπακ της Άρσεναλ
37' Μεγάλη ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Παρτέι κερδίζει συνεχόμενες κόντρες, η μπάλα έφτασε στον Γκριεζμάν, αλλά η μπάλα από το σουτ πήγε πάνω στον Οσπίνα που απέκρουσε
43' Έχει... σβήσει η Άρσεναλ συγκριτικά με τα προηγούμενα λεπτά
44' Σουτ του Κορέα μέσα από την περιοχή, άουτ η μπάλα
Λήξη α' ημιχρόνου, με το ματς να μένει στο 0-0
46' Εναρξη β' ημιχρόνου
52' Σουτ του Ράμσεϊ, η μπάλα κατευθείαν στην αγκαλιά του Όμπλακ
55' Μεγάλη πίεση της Αρσεναλ, αλλά ακόμα δεν βγάζει ευκαιρίες
61' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΣΕΝΑΛ! Έπειτα από πολιορκία πολλών λεπτών, ο Λακαζέτ παίρνει την κεφαλιά από σέντρα του Γουίλσιρ και ανοίγει το σκορ
65' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Εκτός ο Γκαμεϊρό, μέσα ο Γκάμπι
68' Συνεχίζει την πίεση η Άρσεναλ για δεύτερο γκολ
75' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Εκτός ο Κορέα, μέσα ο Σάβιτς
82' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ! Ο Κοσιελνί κάνει τραγικό λάθος, χάνοντας τη μονομαχία από τον Γκριεζμάν και με πλασέ αφού ξεπέρασε τον Όσπινα, έκανε το 1-1.
86' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Εκτός ο Γκριεζμάν, μέσα ο Τόρες
87' Μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ! Ο Ράμσεϊ έκανε την κεφαλιά και εκπληκτική επέμβαση του Όμπλακ
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
Λήξη της αναμέτρησης
Άρσεναλ και Ατλέτικο θα λύσουν τους λογαριασμούς τους στη Μαδρίτη μετά το 1-1, που διαμόρφωσε ο Γκριεζμάν στο 82'.