Ολυμπιακός-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Παναιτωλικός, για την 29η αγωνιστική της Super League μέσω του sport-fm.gr

18:26
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Παναιτωλικός, για την 29η αγωνιστική της Super League, που είναι προγραμματισμένο για τις 19:00. Όπως και τα υπόλοιπα ματς.
18:28
Οι γηπεδούχοι έχουν κάποιες λίγες ελπίδες για τη δεύτερη θέση που οδηγεί στο Champions League, απέχοντας τέσσερις βαθμούς από τον ΠΑΟΚ (βάσει των όσων ισχύουν στην παρούσα φάση με τα δικαστικά), δυο στροφές πριν το τέλος. Επιπλέον, θέλουν και τη νίκη για να σιγουρέψουν την τρίτη θέση.
18:30
Οι φιλοξενούμενοι είναι ακόμα ζωντανοί για πεντάδα, αλλά έχουν λίγες ελπίδες
18:30
18:31
Πάμε αρχικά να δούμε την ενδεκάδα του Ολυμπιακού, διότι ο Παναιτωλικός δεν την έχει ανακοινώσει
18:31
Ολυμπιακός (Χρήστος Κόντης): Χουτεσιώτης, Χατζισαφί, Νικολάου, Ένχελς, Ελαμπντελαουί, Ρομαό, Ανδρούτσος, Φορτούνης, Μιραλάς, Βρουσάι, Ανσαριφάρντ
18:32
Βασικοί δηλαδή Χουτεσιώτης, Ανδρούτσος και Βρουσάι (πρώτη παρουσία στο βασικό σχήμα)
18:35
Υπάρχει και η ενδεκάδα του Παναιτωλικού πλέον
18:35
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μιχάι, Αργκους, Ρότσα, Μπεχαρανο, Τσοκανης, Μοραρ, Ντίας, Ρόσα, Μαζουρεκ και Μύγας.
18:37
Στον πάγκο των ερυθρόλευκων: Προτο, Ιγκόρ, Ταχτσίδης, Τζουρτζεβιτς, Μάριν, Βέργος και Μαρτίνς.
18:39
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Κουσιάδης, Νταλακούρας, Χαντάκας, Βασιλούδης, Μπράβο, Νακράκος, Παρράς
18:39
Διαιτητής: Γεώργιος Τζοβάρας. Βοηθοί: Ιωάννης Κουράκης, Ανδρέας Φωτόπουλος Τέταρτος Διαιτητής: Βασίλειος Φωτιάς
18:41
Εκτός αποστολής (για το τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι στη σεζόν) έχει μείνει ο Γκιγιόμ Ζιλέ για τον Ολυμπιακό, ο τιμωρημένος Παπέ-Αμπού Σισέ και ο Λεονάρντο Κούτρης που χειρουργήθηκε πρόσφατα. Φυσικά και οι Σεμπά-Οφόε που δεν υπολογίζονται, όπως και ο Αλμπέρτο Μποτία.
18:41
Στην αντίπερα όχθη, απουσιάζουν οι τραυματίες Γιαννιώτης, Ιταμπέλ, Κλέσιο, Ροντρίγκες, καθώς και οι τιμωρημένοι Μαρινάκης-Πάουλο
18:42
Το "7x7" έχει ο Ολυμπιακός κόντρα στον Παναιτωλικό εντός έδρας-
18:44
18:56
Λίγος ο κόσμος στο φαληρικό γήπεδο
18:57
Θα ξεκινήσει εντός ολίγου το ματς, καθώς βρίσκονται πλέον στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
19:00

Έναρξη στο ματς!

19:01
1' Σέντρα του Χατζισαφί, διώχνει ο Άργκους προ του Ανσαριφάρντ
19:02
2' Σουτ του Ανσαριφάρντ έπειτα από στημένη φάση, κόρνερ για τον Ολυμπιακό
19:06
Ο Ολυμπιακός κατάφερε να πιέσει στα πρώτα λεπτά, αλλά ο Παναιτωλικός ισορρόπησε την κατάσταση στη συνέχεια
19:07
8' Δοκάρι ο Παναιτωλικός! Κάθετη για τον Μοράρ (ήταν εκτεθειμένος, καθώς εξείχε η μύτη του παπουτσιού του), που βγήκε φάτσα με τον Χουτεσιώτη και έστειλε την μπάλα στην κλειστή του γωνία. Στη συνέχεια ο Ένχελς έδιωξε προ του Ρόσα
19:16
19:16
19:18
Δυσκολεύεται πολύ στο να διασπάσει την άμυνα του Παναιτωλικού ο Ολυμπιακός
19:21
Μικροένταση στο παιχνίδι. Δυνατό φάουλ του Ρομαό στον Μπεχαράνο, με τον δεύτερο (όντας στο έδαφος) να σπρώχνει τον μέσο του Ολυμπιακού και αυτόν να του ρίχνει μια... τζούφια, βρίσκοντάς τον πιο πολύ στο μαλλί.
19:24

25' Γκολ ο Ολυμπιακός, 1-0!

Ωραία κυκλοφορία της μπάλας, με τον Μιραλάς να γίνεται κάτοχός της από τα δεξιά έπειτα από την προσπάθεια των Βρουσάι-Φορτούνη και μετά το γύρισμα του Βέλγου, ο Ρομάο εκτέλεσε -από το ύψος του πέναλτι- τον Κυριακίδη, που δεν αντέδρασε καλά.
19:30
Πολύ κακό το θέαμα στο πρώτο μισάωρο. Ο Παναιτωλικός αμύνεται καλά και ο Ολυμπιακός δυσκολεύεται πολύ στο να τη διασπάσει.
19:31
32' Απειλεί ο Παναιτωλικός. Ωραία κίνηση του Ρόσα από τα αριστερά και φαλτσαριστό σουτ με το δεξί, έδιωξε ωραία ο Χουτεσιώτης
19:33
33' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα στρώθηκε στον Ρότσα, που με φαλτσαριστό σουτ την έστειλε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων
19:33

34' Γκολ ο Ολυμπιακός, 2-0!

Σε μια παρόμοια φάση με το 1-0, ο Μιραλάς (δεύτερη ασίστ) έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Φορτούνης, που έκανε γρήγορη κίνηση χωρίς την μπάλα, εκτέλεσε από κοντά τον Κυριακίδη
19:37

38' Γκολ ο Ολυμπιακός, 3-0!

Έπειτα από πολύ ωραίο τακουνάκι του Βρουσάι εκτός περιοχής, ο Χατζισαφί έγινε κάτοχος της μπάλας από τα αριστερά, γύρισε προς την καρδιά της άμυνας που ήταν ο Ανσαριφάρντ και με δυνατό σουτ εκτέλεσε τον Κυριακίδη.
19:41
19:45
Ο Ολυμπιακός προσπάθησε πολύ να παίξει από τα αριστερά στο πρώτο μισό του α' ημιχρόνου, αλλά όταν... άλλαξε πλευρά και πήγε από τα δεξιά δημιούργησε αρκετά προβλήματα
19:45
Κίτρινη στον Ρομαό
19:46

Ημίχρονο στο Καραϊσκάκη! Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 3-0

Μέτριο πρόσωπο για τους ερυθρόλευκους στο πρώτο μισό του α' ημιχρόνου. Στη συνέχεια και μετά το 1-0 του Ρομαό στο 25', λύθηκε η ομάδα του Κόντη και σημείωσε άλλα δύο τέρματα, με Φορτούνη (34') και Ανσαριφάρντ (38')
20:01

Έναρξη στο δεύτερο μέρος!

20:02

46' Γκολ ο Ολυμπιακός, 4-0!

Ο Φορτούνης κουβάλησε την μπάλα εκτός περιοχής και στο κατάλληλο σημείο μοίρασε για τον Ανσαριφάρντ που δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Κυριακίδη.
20:05
49' Καλή στιγμή με τον Ρόσα για τον Παναιτωλικό, που άδειασε τον Ρομαό και στη συνέχεια τέσταρε τα αντανακλαστικά του Χουτεσιώτη
20:12
56' Σουτ του Ρόσα εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε αρκετά ψηλά
20:14
58' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μάρτινς αντί του Ρομαό στο παιχνίδι
20:16
59' Τελική για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Φορτούνη εκτός περιοχής, αλλά πάνω στον Κυριακίδη που έδιωξε
20:21
64' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Ντίας βρέθηκε σε καλή θέση (στη δεξιά γωνία της μικρής περιοχής), αλλά ο Χουτεσιώτης του είπε "όχι".
20:22
66' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μπράβο αντί Μπεχαράνο
20:25
69' Σουτ του Φορτούνη εκτός περιοχής, η μπάλα εκτός.
20:29
73' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Βέργος αντί Μιραλάς
20:30
Ζεστό χειροκρότημα από τον κόσμο του Ολυμπιακού στον Βέλγο, που έφτιαξε τα δύο πρώτα τέρματα των ερυθρόλευκων
20:31
75' Κίτρινη στον Ρότσα
20:32
76' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ιγκόρ αντί Ελαμπντελαουί
20:33
76' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Βασιλούδης αντί Ρότσα στο ματς
20:35
79' Σουτ του Ανδρούτσου, η μπάλα ψηλά.
20:37
80' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σε μια φάση παρόμοια με το 4-0, ο Φορτούνης μοίρασε ωραία για τον Ανσαριφάρντ, που κλώτσησε μεγάλη ευκαιρία.
20:37
81' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Βακράκος αντί Ντίας στο ματς
20:37
81' Κίτρινη στον Μπράβο για τον Παναιτωλικό
20:40
84' Ωραίο σουτ του Ρόσα για τον Παναιτωλικό και καλή επέμβαση του Χουτεσιώτη
20:41
"Τι πιάνει σήμερα", αναρωτήθηκε ο Δέλλας για τον Χουτεσιώτη
20:46
90' Σουτ του Ρόσα, ο Χουτεσιώτης δεν έβαλε πολύ καλά τα χέριά του αυτήν τη φορά, αλλά κατάφερε να διώξει σε κόρνερ.