ΑΕΛ – Λαμία

Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα της ΑΕΛ με την Λαμία για την 29η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Καλησπέρα. Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του αγώνα.
Ας περάσουμε στις 11αδες των δύο ομάδων...
Η ενδεκάδα της ΑΕΛ: Θεοδωρόπουλος, Γιοβάνοβιτς, Μόρας, Γκοϊκοβιτς, Μασούρας, Μλαντένοβιτς, Αντονι, Αγκάνοβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς, Ναζλίδης, Ντέλετιτς.
Στον πάγκο της ΑΕΛ κάθονται οι Σουλούκος, Περόνε, Ζίζιτς, Μακρής, Καρατάσιος, Μπάλλας, Λεοζίνιο.
Για τη Λαμία ξεκινούν οι Μελίσσας, Αναστασιάδης, Κουκόλης, Ασίγκμπα, Παντελιάδης, Βασιλαντωνόπουλος, Ομο, Μπουλουλής, Πίτι, Ακόστα, Βάντερσον.
Αναπληρωματικοί για την ομάδα του Μπάμπη Τεννέ οι Παπαδόπουλος, Αντρόνιτς, Φράγκος, Τσούκαλος, Παπαργυρίου, Μπούντνικ, Πριντέτα.
Σέντρα του αγώνα.
4' Πρώτη καλή στιγμή του ματς με τον Ναζλίδη να μην προλαβαίνει να κάνει προβολή σε σέντρα του Μιλοσάβλιεβιτς.
11' Σουτ του Βασιλαντωνόπουλου, αποκρούει ο Θεοδωρόπουλος.
16' Ωραία κάθετη στον Ντέλετιτς που μπλκάρεται από τον Όμο σε καλή θέση. Κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο για την ΑΕΛ.
19' Προσπάθεια του Αγκάνοβιτς, άουτ.
21' Προσπάθεια του Μπουλουλή δεν βρίσκει στόχο.
25' Νέο σουτ του Φατιόν, ξανά άουτ.
28' Κίτρινη κάρτα στον Μόρα.
33' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Ασίγκμπα.
35' Νέα κίτρινη κάρτα, αυτή τη φορά στον Γιοβάνοβιτς.
41' Αναγκαστική αλλαγή για την Λαμία. Βγαίνει ο Κουλόλης και τη θέση του θα πέρει ο Πριντέτα.
45' Λήξη του πρώτου μέρους.
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο με μια αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος θα μπει αντί του Βάντερσον.
49' Χτύπημα φάουλ του Πίτι, η μπάλα κοντράρει αλλά δεν ειφνιδιάζει τον Θεοδορώπουλο.
51' Σουτ του Τσούκαλου, ξανά σωστή αντίδραση από τον γκολκίπερ της ΑΕΛ.
52' Μακρινό σουτ του Πίτι η μπάλα φεύγει άουτ.
Πιο δυνατά έχουν μπει οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο ημίχρονο.
58' Απαντά η ΑΕΛ με τον Μασούρα που βγαίνει απέναντι στον Μελίσσα, ο οποίος απέκρουσε.
59' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Λεοζίνιο στη θέση του Αγκάνοβιτς.
68' Αλλαγή τερματοφύλακα για την ΑΕΛ. Ο Σουλούκος αντί του Θεοδωρόπουλου.
69' Προσπάθεια του Μασούρα από πλάγια θέση, η μπάλα άουτ.
72' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Περόνε αντί του Ναζλίδη.
81' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ Λαμία!
Σε κενή εστία ο Τσούκαλος σκοράρει, αφού προηγουμένως ο Σουλούκος νίκησε σε τετ-α-τετ τον Ακόστα.
84' Ισοφαρίζει η ΑΕΛ!
Ο Λεοζίνιο έβγαλε στον Ντέλετιτς που από κοντά έκανε το 1-1.
90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
90'+3 Λήξη του αγώνα.