Kαλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Κόστα-Ρίκα και την Σερβία για τον 5ο όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου.
Η ενδεκάδα για την Κόστα Ρίκα (Όσκαρ Ραμίρες): Νάβας, Ακόστα, Γκονζάλες, Ντουάρτε, Κάλβο, Γκαμπόα, Μπόργκες, Ρουίς, Γκουσμάν, Βενέγκας, Ουρένια
Οι έντεκα για την Σερβία (Μλάντεν Κρσταλιτς): Στοΐκοβιτς, Κολάροφ, Τόσιτς, Ιβάνοβιτς, Μιλένκοβιτς, Μιλιβόγεβιτς, Τάντιτς, Μάτιτς, Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, Λιάγιτς, Μίτροβιτς
Διαιτητής της συνάντησης είναι ο Μαλάνγκ Ντιεντιού από την Σενεγάλη.
15:00
1' Σέντρα αγώνα
15:00
1' Κόρνερ για Σερβία
15:01
1' Σύγχυση στα καρέ του Νάβας από την κεφαλιά του Μίτροβιτς, έδιωξε η άμυνα.
15:02
2' Πλασάρει ο Ουρένια με το σώμα ο Στόικοβιτς σε κόρνερ στην κλειστή γωνία
15:03
3' Κεφαλιά του Γκονζάλες μπλόκαρε ο Στοϊκοβιτς.
15:04
4' Κόρνερ για την Σερβία
15:07
7' Σουτ του Κολάροφ άουτ η μπάλα.
15:09
15:11
11' Kόρνερ για την Κόστα Ρίκα
15:12
12' Μόνος του ο Γκονζάλες στο δεύτερο δοκάρι από σέντρα του Γκουζμάν, πάνω από την εστία η μπάλα
15:13
13' Σούταρε ο Μίτροβιτς από καλή θέση, κόντραρε ο Γκονζάλες, μπλόκαρε ο Νάβας.
15:16
15' Παράλληλη σέντρα του Ιβάνοβιτς, διώχνει ο Νάβας και ολοκληρώνει η άμυνα.
15:21
21΄Κίτρινη κάρτα ο Κάλβο
15:27
27' Κολάροφ για τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς που κάνει ένα κακό τελείωμα με το αριστερό, ενώ βρίσκεται μόνος του και δίνει την ευκαιρία στον Νάβας να μπλοκάρει.
15:35
36' Εκτέλεση φάουλ του Κολάροφ, απομακρύνει θεαματικά ο Νάβας με γροθιές.
15:37
37' Σύγκρουση Τόσιτς με Ακόστα και διακοπή, λόγω τραυματισμού
15:38
39' Ένα σουτ του Ουρένια έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την εστία.
15:39
40' Κόρνερ για την Κόστα Ρίκα
15:42
42' Σουτ του Κάλβο με το δεξί, έξω από την εστία.
15:43
43' Ο Μιλίνκοβιτς Σάβιτς κάνει ψαλίδι, ο Νάβας αποκρούει, ο βοηθός λανθασμένα έχει δώσει οφσάιντ.
15:46
45' Δύο λεπτά καθυστερήσεις
15:47
45+2' Τέλος πρώτου μέρους, 0-0 το αποτέλεσμα.
16:02
46' Σέντρα β' μέρους
16:07
50' Μεγάλη επέμβαση του Νάβας, σε τετ-α-τετ με τον Μίτροβιτς μετά από πάσα του Σάβιτς, με την μπάλα να απομακρύνεται σε κόρνερ.
16:10
54' Κόρνερ για τη Σερβία
16:12
56' Κίτρινη κάρτα στον Γκουζμάν για μαρκάρισμα στον Μίτροβιτς.
16:13
56' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ο Κολάροφ, με απευθείας εκτέλεση φάουλ
16:16
60' Κίτρινη ο Ιβάνοβιτς
16:17
60' Μπολάνιος αντί Βενέγκας
16:23
67' Ο Ζόελ Κάμπελ στη θέση του Ουρένια
16:27
70' Κόστιτς αντί Λιάγιτς για τη Σερβία, η πρώτη αλλαγή.
16:29
72' Κόρνερ για Κόστα Ρίκα
16:30
73' Κολίντρες αντί Γκουζμάν
16:32
75' Σουτ του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς από καλή θέση εκτός περιοχής, πάνω από την εστία.
16:33
76' Ο Τάντιτς βγάζει με παράλληλη σέντρα στον Κόστιτς, αλλά αυτός δεν μπορεί να σουτάρει προς την εστία, γιατί την ακουμπά ελάχιστα ο Νάβας και της αλλάζει ελάχιστα την πορεία.
16:39
82' Ρουκάβινα αντί Τάντιτς
16:44
86' Ο Μίτροβιτς πάει να βγει πάλι τετ-α-τετ, αλλά τον σταματά και πάλι ο Γκονζάλες
16:46
90' Ο Πρίγιοβιτς αντί του Μίτροβιτς
16:47
90' Σουτ του Κόστιτς, πάνω από την εστία
16:48
90+1' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.
16:48
90+1' Σουτ του Γκαμπόα, μπλοκάρει ο Στοϊκοβιτς.
16:49
90+2' Κόρνερ για την Κόστα Ρίκα
16:56
90'+7' Οι Σέρβοι πήραν τη νίκη με 1-0, χάρη στο γκολ του Κολάροφ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Το ματς κράτησε δύο λεπτά παραπάνω λόγω ενός χτυπήματος εκτός φάσης του Πρίγιοβιτς σε αντίπαλο, που τιμωρήθηκε ευτυχώς για τον άσο του ΠΑΟΚ μόνο με κίτρινη.