Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση των δύο ομάδων για τον όγδοο όμιλο.

17:35
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Πολωνίας με την Σενεγάλη για τον όγδοο όμιλο του Μουντιάλ.
17:35
Ένα παιχνίδι που αποκτά... ακόμα μεγαλύτερη αξία μετά τη νίκη-βόμβα της Ιαπωνίας απέναντι στην Κολομβία (2-1).
17:37
17:37
Πολωνία (4-4-2): Σέζνι – Πίστσεκ, Πάζνταν, Σιόνεκ, Ρίμπους - Χριχόβιακ, Ζιελνίσκι, Γκροζίτσκι, Μπλαστσκόφσκι - Λεβαντόφσκι, Μίλικ
17:37
Σενεγάλη (4-2-3-1): Εντιαγέ – Γουάνγκ, Σανέ, Κουλιμπαλί, Σαμπαλί – Γκουέιγκ, Εντιαγέ Α. – Σαρ, Νιανγκ, Μανέ – Ντιούφ
17:39
Στην έδρα της Σπαρτάκ Μόσχας θα διεξαχθεί η σημερινή αναμέτρηση. Τα βλέμματα κεντρίζουν τα δύο μεγάλα αστέρια των ομάδων. Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι της Πολωνίας, ο Σαντιό Μανέ της Σενεγάλης.
17:39
Οι Πολωνοί εμφανίζονται για όγδοη φορά σε Μουντιάλ, αλλά για πρώτη μετά από δώδεκα χρόνια.
17:40
Η Σενεγάλη, από την άλλη, βρίσκεται για δεύτερη φορά στη τελική φάση ενός Μουντιάλ, μετά την παρθενική της εμφάνιση το 2002, όταν και είχε φτάσει ως τα προημιτελικά.
17:45
17:45
Δύο Πολωνοί φίλαθλοι είπαν να ρίξουν έναν... υπνάκο!
17:50
Αρκετός κόσμος στις εξέδρες, περισσότεροι -αναμενόμενα- οι Πολωνοί.
17:51
Οι ποδοσφαιριστές οδεύουν σιγά-σιγά προς τη φυσούνα...
17:56
Ο Σέζνι αρχηγός της Πολωνίας, ο Μανέ στη Σενεγάλη.
17:56
Έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Τώρα η ανάκρουση των εθνικών υμνών.
18:02
Σέντρα στο παιχνίδι!
18:06
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, με την Πολωνία να έχει περισσότερη ώρα τη μπάλα στην κατοχή της.
18:08
Xωρίς κάποια φάση τα πρώτα πέντε λεπτά του ματς
18:21
17' Πρώτη τελική στο ματς στο 17! Ο Σαμπαλί έκανε την κάθετη στον Νιάνγκ με τον Σενεγαλέζο να τελειώνει τη φάση με το αριστερό πολύ άσχημα
18:23
19' Απαντά στις ευκαιρίες η Σενεγάλη. Ο Ζιελίνσκι κάνει κάτι μεταξύ πάσας και σουτ με τον Γκροσίτσκι να κάνει την κεφαλιά χωρίς ισορροπία και τη μπάλα να περνά άουτ.
18:39
38' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τη Σενεγάλη!
18:40
Ο Νιάνγκ έκλεψε τη μπάλα, την έδωσε στον Μανέ και αυτός έστρωσε στον Γκανά. Το σουτ του Σενεγαλέζουν άλλαξε πορεία στο σώμα του Σιόνεκ και κατέληξε στα δίχτυα του Σέζνι.
18:47
Δύο τα λεπτά του επιπλέον χρόνου
18:49
Τέλος του πρώτου μέρους!
18:50
Η Σενεγάλη με το αυτογκόλ του Τσιόνεκ από το 38' πάει με το προβάδισμα στο ημίχρονο με 1-0.
18:50
Ας ελπίσουμε να βελτιωθεί το θέαμα στο δεύτερο μέρος
18:51
Επιστρέφουμε σε περίπου 15 λεπτά.
19:05
46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος!
19:09
49' Κίτρινη στον Σανέ που κόβει τον Λεβαντόφσκι και ενώ εκείνος έβγαινε μόνος του απέναντι στον Εντιαγέ
19:10
Σε πολύ καλό σημείο το φάουλ
19:10
Θεαματική επέμβαση του Εντιαγέ που έχει απάντηση στην εκτέλεση του Πολωνού
19:12
52' Απειλεί η Σενεγάλη. Ο Σαμπαλί σεντράρει από τα αριστερά με τον Μανέ να κάνει το πλασέ στην κίνηση και την προσπάθειά του να σταματά στο σώμα του Γκλικ
19:18
56' Μεγάλη ευκαιρία για την Πολωνία. Ο Πίστσεκ έκανε το πλασέ στην κίνηση μετά το σέντρα του Γκροσίτσκι με τη μπάλα ωστόσο να περνά άουτ
19:20
60' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τη Σενεγάλη!
19:21
Τραγική αντίδραση της πόλωνικής άμυνας στο γύρισμα του Χριχόβιακ προς τα πίσω. Ο Νιάνγκ δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη και με πλασέ στην άδεια εστία έκανε το 2-0.
19:22
62' Αλλαγή για τη Σενεγάλη. Ο Ντιουφ περνά εκτός, ο Εντόι μπαίνει στη θέση του
19:31
69' Αγγίζει το γκολ η Πολωνία. Ο Πίστσεκ έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, ο Μίλικ μπήκε στην πορεία της μπάλας με την προσπάθειά του να περνά λίγο άουτ
19:35
73' Αλλαγή για την Πολωνία. Ο Μίλικ στον πάγκο, στη θέση του ο Κοβνάτσκι
19:35
75' Αλλαγή και για τη Σενεγάλη. Ο Νιάνγκ που αντιμετωπίζει ενοχλήσεις αντικαθίστασται από τον Κονατέ
19:40
80' Σέντρα του Ρίμπους από τα αριστερά, Ο Κοβνάτσκι κάνει την καρφωτή κεφαλιά με τον Εντιαγέ να μην ανησυχεί
19:40
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο
19:42
82' Σουτ του Ρίμπους από την μικρή περιοχή. Μαζεύει άνετα ο Εντιαγέ
19:43
83' Εκτός παιχνιδιού ο Πίστσεκ, στη θέση του ο Μπερεζίνσκι
19:47
86' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για την Πολωνία! Ο Χριχόβιακ με δύσκολη κεφαλιά ξαναβάζει τους Πολωνούς στο ματς
19:50
Τέσσερα τα λεπτά του επιπλέον χρόνου
19:54
Τέλος του ματς!
19:55
Η Σενεγάλη κάνει την έκπληξη και επικρατεί της Πολωνίας με 2-1.
19:56
Το αυτογκόλ του Τσιόνεκ στο 38' και το τέρμα του Νιάγνκ στο 60' τα δύο γκολ των Σενεγαλέζων. Μείωσε χωρίς αντίκρισμα στο 87' με κεφαλιά ο Χριχοβιάκ.