Ρωσία-Αιγυπτος 3-1

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Ρωσία και την Αίγυπτο για τη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου.

20:35
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι της Ρωσίας με την Αίγυπτο, που ανοίγει την αυλαία της 2ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο.
20:37
Ρωσία (4-2-3-1): Ακινφέεβ - Φερνάντες, Κουτέποβ, Ιγκνασέβιτς, Ζιρκόβ – Ζόμπνιν, Γκαζίνσκι - Σαμέντοβ, Γκολοβίν, Τσερίσεβ – Τζιούμπα
20:38
Αίγυπτος (4-2-3-1): Ελ Σενάουι - Φατί, Γκαμπρ, Χεγκάζι, Αμπντέλ-Σαφί - Χαμέντ, Ελνένι - Τρεζεγκέ, Σαΐντ, Σαλάχ - Μοχσέν
20:39
Ο Μοχάμεντ Σαλάχ όπως αναμενόταν βρίσκεται στη βασική ενδεκάδα των "φαραώ".
20:52
Oι δύο αντίπαλοι έτοιμοι να βγουν στον αγωνιστικό χώρο. Δεν είναι καλές οι καιρικές συνθήκες στην Αγία Πετρούπολη.
21:00
1' Σέντρα αγώνα
21:02
Ο Τσερίσεφ όπως αναμενόταν έχει πάρει τη θέση του τραυματία Τζαγκόεφ
21:03
3' Η Αίγυπτος θέλει να πάρει την κατοχή, η Ρωσία δείχνει να της αφήνει χώρο.
21:05
5' Κόρνερ η Ρωσία
21:06
6' Ιγκνάσεβιτς κεφαλιά, μπλοκάρει ο Ελ Σενάουι.
21:08
6' Λάθος των Αιγύπτιων, κλέβει ο Γκολόβιν που σουτάρει εκτός εστίας.
21:08
8' Κόρνερ για την Ρωσία
21:11
Η Ρωσία αρχίζει να επιβάλλει ρυθμό.
21:14
14' Κόρνερ για την Αίγυπτο.
21:14
15' Κεφαλιά του Μόβσεν, κάπου κοντράρει, νέο κόρνερ.
21:16
16' Πρώτη καλή στιγμή για τους "φαραώ" με τον Τρεζεγκέ να σημαδεύει μέσα από την περιοχή την απέναντι γωνία, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
21:18
19' Καλό σουτ του Τσερίσεφ με το δεξί, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
21:23
23' Ένα από τα πολλά σουτ της Ρωσίας εκτός περιοχής, το έκανε ο Γκαζίνσκι, η μπάλα έξω.
21:34
34' Ο Ζιρκόφ σε μια επικίνδυνη σέντρα, προλαβαίνει μπροστά από τον Σαλάχ και διώχνει σε κόρνερ
21:35
35' Κεφαλιά του Μόχσεν άουτ.
21:37
37' Σέντρα του Τσερίσεφ, η μπάλα θα περάσει απ' όλους και θα φύγει πλάγια.
21:40
40' Κόρνερ για Ρωσία
21:41
41' Κεφαλιά του Τζιούμπα, πολύ πάνω από την εστία.
21:42
42' Πρώτη καλή στιγμή για τον Σαλάχ, με τον Μόχσεν να αφήνει κάτω από τα πόδια, η μπάλα στον άσο της Λίβερπουλ που σούταρε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Ακινφέεφ.
21:42
43' Κόρνερ για τη Ρωσία.
21:45
45' Χωρίς καθυστέρηση λήξη α' μέρους 0-0.
22:01
46' Σέντρα β' μέρους
22:03
47' ΓΚΟΟΟΟΟΛ η Ρωσία.
22:04
Απίθανο αυτογκόλ με τον Ζόμπνιν να κάνει ένα σκαστό σουτ, ο Φατί βάζει την προβολή και στέλνει την μπάλα στην εστία της ομάδας του. 1-0 οι Ρώσοι.
22:09
53' Κόρνερ για τη Ρωσία
22:10
54' Νέο κόρνερ για την γηπεδούχο
22:12
56' Ο Σαλάχ σουτάρει πάνω στα σώματα κόρνερ.
22:12
22:13
57' Κίτρινη ο Χαμέντ
22:15
59' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Τσερίσεφ για τη Ρωσία. Το 3ο του στο Μουντιάλ.
22:16
Ο Σαμέντοφ στον Φερνάντες, αυτός κόβει την μπάλα στο πρώτο δοκάρι κι ο άσος της Βιγιαρεάλ κάνει το 2-0.
22:18
62' Προσωπικό και παλικαρίσιο γκολ του Τζιούμπα που περνάει έναν αντίπαλο και με δεξί πλασέ κάνει το 3-0
22:20
63' Κεφαλιά του Γκαμπρ άουτ.
22:21
64' Ο Ουάρντα αντί του Ελνενί
22:23
67' Καλή στιγμή με τον Τρεζεγκέ να πλασάρει με το δεξί και την μπάλα να φεύγει λίγο έξω.
22:24
68' Ραμαντάν αντί Τρεζεγκέ
22:26
70' Σουτ του Σαϊντ πάνω από την εστία.
22:27
22:29
72' Μετά από VAR έχουμε πέναλτι για την Αίγυπτο. Αρχικά είχε δοθεί φάουλ, αλλά η παράβαση πάνω στον Σαλάχ έγινε μέσα.
22:29
73' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Σαλάχ από την άσπρη βούλα.
22:30
74' Κουζιάεφ αντί Τσερίσεφ
22:33
75' Κεφαλιά του Ιγκνασέβιτς μπλοκάρει ο Ελ Σενάουι
22:35
79' Σμολόφ αντί Τζιούμπα
22:36
Λίγο νωρίτερα ο Μόχσεν διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι και ίσως να έχει δίκιο.
22:38
82' Καχράμπα αντί Μόχσεν
22:40
84' Κάρτα ο Σμολόφ
22:42
86' Κουντριάσοφ αντί Ζιρκόφ
22:45
89' Κόρνερ για Ρωσία.
22:46
90' Σουτ του Ουάρντα με το αριστερό, πολύ άστοχο.
22:47
Τέσσερα λεπτά έξτρα χρόνος
22:50
Δεν αλλάζει κάτι, όπως όλα δείχνουν. Η Ρωσία είναι αγκαλιά με τους 16, αφού κάνει το δύο στα δύο, με τους Τσερίσεφ και Τζιούμπα με τρία και δύο γκολ αντίστοιχα να την οδηγούν εκ του ασφαλούς.
22:51
90+4' Τέλος αγώνα η Ρωσία με 3-1 κάνει το δύο στα δύο και έχει 6 πόντους στον 1ο όμιλο.