Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στο Ιράν και την Ισπανία για τη 2η αγωνιστική της Β' ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα Ιράν-Ισπανία.
H ενδεκάδα για το Ιράν:Μπεϊρανβάντ, Χατζισαφί, Εζατολάχι, Πουραλιγκαντζί, Ομίντ, Ανσαριφάρντ, Αμίρι, Ταρέμι, Χοσέινι, Αζμούν, Ρεζαεγιάν
Η ενδεκάδα για την Ισπανία: Ντε Χέα, Καρβαχάλ, Πικέ, Ράμος, Ζόρντι Άλμπα, Σέρχιο, Ινιέστα, Ίθκο, Λούκας Βάσκεθ, Ντιέγκο Κόστα, Σίλβα
20:59
1' Σέντρα αγώνα
21:04
4' Μακρινό σουτ του Βάσκεθ άουτ
21:05
5' Πρώτη καλή κατεβασιά για το Ιράν που φέρνει ένα φάουλ σαν κοντινό κόρνερ. Το κέρδισε ο Αμιρί.
21:09
9' Φάουλ κερδίζει ο Ίθκο από αριστερά
21:10
Καλή εκτέλεση του Νταβίδ Σίλβα η μπάλα πέρασε από πολλά κεφάλια χωρίς αποτέλεσμα.
21:14
14' Σουτ του Ανσαριφάρντ έξω.
21:19
20' Συμπληρώνεται σε λίγο το 20λεπτο με τους Ιρανούς να περιμένουν στο 1/3 τους Ισπανούς.
21:22
22' Εκτέλεση φάουλ του Ράμος η μπάλα στο τείχος και στον Μπεϊραβάντ
21:23
23' Πολλά φάουλ έξω από την περιοχή παραχωρούν οι Ιρανοί. Ένα ακόμα πάνω στον Ντιέγκο Κόστα.
21:24
25' Ο Νταβίδ Σίλβα σε καλή θέση, ο Μπεϊραβάντ μπλοκάρει.
21:29
30' Κόρνερ για την Ισπανία
21:30
30' Αναμπουμπούλα στην περιοχή του Ιράν, γυριστό του Σίλβα άουτ η μπάλα, από την κεφαλιά πάσα του Πικέ.
21:30
31' Ιθκο το σουτ έξω.
21:35
36' Κόρνερ για το Ιράν.
21:39
37' Ο Χατζισαφί ένιωσε ένα σφίξιμο, αλλά επανήλθε.
21:40
40' Ο Μπεϊραβάντ τώρα έχει πέσει στο έδαφος, μετά από μια αψιμαχία με τον Ντιέγκο Κόστα.
21:41
42' Ο Ίθκο πέρασε ξανά στον Σίλβα μέσα στην περιοχή, αλλά δέχτηκε την κόντρα, την στιγμή που πήγε να σουτάρει.
21:45
45' Τρία λεπτά επιπλέον
21:48
45+2' Νταβίδ Σίλβα κόντρα κόρνερ
21:49
45+3' Τέλος α' μέρους
22:04
46' Σέντρα β' μέρους
22:07
49' Κόρνερ για Ισπανία
22:09
49' Μεγάλη ευκαιρία, ο Πικέ, δεν μπορεί να σπρώξει την μπάλα στην εστία, πάνω στη γραμμή απομακρύνουν οι Ισπανοί. Στην εξέλιξη της φάσης ο Μπουσκέτς σουτάρει ο Μπεϊραβάντ με διπλή επέμβαση σώζει.
22:11
52' Καρβαχάλ πάσα στον Ίσκο που σουτάρει πάνω από την εστία.
22:12
53' Ο Καρίμ σουτάρει μέσα από την περιοχή, η μπάλα τινάζει τα δίχτυα από την έξω πλευρά. Η καλύτερη στιγμή των Ιρανών.
22:12
54' Κόρνερ η Ισπανία.
22:13
54' ΓΚΟΟΟΟΟΛ η Ισπανία, σε προσπάθεια του Ντιέγκο Κόστα, να σουτάρει γίνεται διπλή κόντρα πάνω του και καταλήγει στα δίχτυα.
22:16
55' Κόρνερ για το Ιράν.
22:17
58' Κόρνερ για την Ισπανία.
22:19
60'Κεφαλιά του Ταρεμί, η μπάλα άουτ.
22:22
61' ΓΚΟΛ ο Εζατολαχί, αλλά δεν μετράει. Έχει υποδειχτεί οφσάιντ.
22:27
Για πρώτη φορά από το 1954 δεν υπάρχει 0-0 στα πρώτα 20 παιχνίδια ενός Μουντιάλ
22:27
68' Κόρνερ για την Ισπανία
22:28
69' Μοχαμαντί αντί Χατζισαφί
22:30
70' Φοβερή ευκαιρία για την Ισπανία, με τον Ράμος να σουτάρει μετά από ωραία κομπίνα σε κόρνερ, ο Πικέ, η σύγχυση πάνω στη γραμμή, ο ρέφερι το καθάρισε με επιθετικό φάουλ.
22:30
70' Ο Κόκε στη θέση του Ινιέστα
22:31
22:34
75' Φεύγει ο Καρίμ από το παιχνίδι στη θέση του ο Αλιρεζά
22:34
75' Ο Αμίρι τη σέντρα, για λίγο δεν προλαβαίνει ο Ταρεμί
22:36
77' Ο Ίσκο εκτελεί πάνω στο τείχος, το φάουλ.
22:38
80' Ασένσιο αντί Λούκας Βάσκεθ
22:41
82' Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία με τον Αμίρι να στέλνει την μπάλα στο κεφάλι του Ταρεμί που αστόχησε από κοντά.
22:45
86' Γκόντος αντί Αμίρι που είδε την μοναδική κίτρινη στο 79'.
22:47
89' Ροντρίγκο αντί Ντιέγκο Κόστα
22:49
90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις
22:50
90+2' Κίτρινη ο Ομίντ
22:54
Tέλος αγώνα με το τυχερό γκολ του Ντιέγκο Κόστα 1-0 οι Ισπανοί στο 54'. Από 4 οι Πορτογάλοι με τους Ισπανούς, 3 οι Ιρανοί, 0 το Μαρόκο στον 2ο όμιλο.