Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Νότια Κορέα-Μεξικό, για τη δεύτερη αγωνιστική του έκτου ομίλου του Μουντιάλ, μέσω του sport-fm.gr

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Νότια Κορέα-Μεξικό.ομίλου.
17:36
Η Νότιος Κορέα παίζει το τελευταίο της χαρτί για την πρόκριση, ενώ το Μεξικό θέλει να την… εξασφαλίσει στην αναμέτρηση για τον έκτο όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου στο Ροστόφ.
17:37
Οι Ασιάτες μετά την ήττα από τη Σουηδία είδαν τις ελπίδες τους να ψαλιδίζονται αλλά δεν το βάζουν κάτω, ενώ η «Ελ Τρι» θέλει να δώσει περισσότερη αξία στο θρίαμβο της πρεμιέρας απέναντι στη Γερμανία.
17:37
Οι δύο ομάδες δεν αντιμετωπίζουν κανένα αγωνιστικό πρόβλημα στη δεύτερη αναμέτρηση της ιστορίας τους σε Μουντιάλ, μετά το 3-1 της ομάδας από την Κεντρική Αμερική στη φάση ομίλων του 1998.
17:37
Η Νότιος Κορέα θέλει να βάλει ένα τέλος στο σερί επτά αγώνων της δίχως νίκη στο Μουντιάλ (2 ισοπαλίες-5 ήττες), ενώ δεν έχει κατορθώσει να κρατήσει το μηδέν στα 12 από τα τελευταία 13 παιχνίδια της στη διοργάνωση.
17:37
Το Μεξικό, από την άλλη, μετρά μόλις δύο ήττες στα 18 τελευταία του ματς σε φάση ομίλων (9 νίκες-7 ισοπαλίες) και έχει 3/3 νίκες απέναντι σε ομάδες από την Ασία. Πάντως δεν έχει καταφέρει να σημειώσει σερί νίκες από το Μουντιάλ του 2002, όταν κέρδισε διαδοχικά Κροατία και Ισημερινό.
17:39
17:40
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
17:41
Νότια Κορέα (Τάε-Γιόνγκ/ 4-4-2): Γιο, -Μ. Κιμ, Λι , Γ. Κιμ, Γιανγκ - Κι, Γιου, Μουν, Χουάνγκ - Λι, Σον
17:41
Μεξικό (Οσόριο/4-3-3): Οτσόα, -Γκαγιάρδο, Μορένο, Σαλσίδο, Άλβαρες - Ερέρα, Λαγιούν, Γκουαρδάδο - Βέλα, Λοσάνο, Τσιτσαρίτο

18:04
4' Κερδισμένο φάουλ για το Μεξικό, σε καλή θέση για γέμισμα
18:04
Γέμισε ο Λαγιούν, έδιωξε η αντίπαλη άμυνα
18:06
Το Μεξικό έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν έχει καταφέρει να δημιουργήσει καλή φάση έως τώρα. Η Νότια Κορέα ρίχνει πολύ τρέξιμο για να κλείσει τους χώρους
18:12
12' Κεφαλιά του Τσιτσαρίτο από φάουλ του Λαγιούν, η μπάλα λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία
18:14
13' Απειλεί η Νότια Κορέα. ο Κιμ έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, αλλά ο Γκαγιάρδο έδιωξε την ώρα που ο Λι ήταν έτοιμος να εκτελέσει. Στο έδαφος ο παίκτης του Μεξικού, καθώς δέχτηκε κλωτσιά από τον αντίπαλό του.
18:15
70%-30% η κατοχή της μπάλας υπέρ του Μεξικού
18:22
22' Ευκαιρία για τη Νότια Κορέα. Ο Σον βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση, αλλά και τα πρώτα δύο σουτ που έκανε ο παίκτης της Τότεναμ σταμάτησαν σε σώματα, ενώ με το τρίτο κέρδισε κόρνερ.
18:23
23' Επέμβαση του Οτσόα σε κεφαλιά, η μπάλα κόρνερ.
18:23
Ωραίο γύρισμα του Λαγιούν, δεν πρόλαβε ο Λοσάνο
18:23

24' Πέναλτι για το Μεξικό!

Σέντρα του Γκουαρδάδο, η μπάλα στο χέρι του Γιάνγκ. Σωστή η απόφαση
18:25

25' Γκολ το Μεξικό, 0-1!

Ο Βέλα ανέλαβε την εκτέλεση, έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Γιο και έγραψε το 1-0
18:28
28' Καλή στιγμή για το Μεξικό. Δυνατό σουτ του Λαγιούν από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, έδιωξε σε κόρνερ ο Γιο
18:30
Φάουλ σε καλή θέση για τη Νότια Κορέα
18:31
31' Εκτέλεσε ο Σον και έστειλε την μπάλα ψηλά πάνω από την αντίπαλη εστία, δεν ανησύχησε ο Σον
18:35
18:38
Φτωχό σε θέαμα το παιχνίδι.
18:39
39' Υποψία ευκαιρίας για τη Νότια Κορέα, με τον Σον να γίνει και πάλι αιχμή του... δόρατος, δεν πρόλαβε να εκτελέσει τον Οτσόα, που παραχώρησε κόρνερ.
18:42
18:43
43' Καλή στιγμή για το Μεξικό. Ο Λοσάνο... ζάλισε τρεις παίκτες της Νότιας Κορέας και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία
18:44
45' Σουτ του Σον, κέρδος ένα κόρνερ

19:08
51' Σουτ του Λοσάνο έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία.
19:09
52' Σουτ του Τσιτσαρίτο λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε ψηλά.
19:09
52' Σουτ του Μουν, ζητάνε χέρι οι Ασιάτες
19:10
Ίσως να έχει βρει στο χέρι του Σαλσίδο, αλλά το είχε κολλητό στο σώμα του.
19:10
53' Συρτό σουτ του Λι, μπλόκαρε ο Οτσόα.
19:16
58' Καλή στιγμή για το Μεξικό. Ο Γκουαδράδο κέρδισε τις κόντρες και με ωραίο σουτ "ανάγκασε" το Γιο σε ωραία επέμβαση.
19:18
60' Απειλεί το Μεξικό. Ο Λοσάνο βρέθηκε στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, κάνοντας ωραία κάθετη κίνηση, αλλά το σουτ του βρήκε στον Κιμ
19:19
62' Δυνατό σουτ του Λι από... θέση βολής, η μπάλα βρήκε σε σώματα.
19:20
62' Σουτ του Βέλα για το Μεξικό, λίγο έξω η μπάλα.
19:20
63' Κίτρινη στον Λι
19:21
64' Λι αντί Γιου στο ματς. Με τρεις... Λι πλέον η Νότια Κορέα
19:21
Μπαίνει ο Μαρκές στο ματς εντός ολίγου.
19:23

66' Γκολ το Μεξικό, 0-2!

Έπειτα από ωραία και γρήγορη επίθεση, ο Λοσάνο κουβάλησε την μπάλα και την κατάλληλη στιγμή έστρωσε για τον Τσιτσαρίτο που άδειασε τον δεξιό μπακ των Ασιατών, τον Λι και πλάσαρε ωραία για το δεύτερο τέρμα της ομάδας του και το 50ο προσωπικό με την εθνική. Διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ οι Νοτιοκορεάτες για φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης.
19:28
68' Μαρκές αντί Γκοαδράδο στο ματς για το Μεξικό.
19:28
71' Κορόνα αντί Λοσάνο για το Μεξικό
19:29
72' Κίτρινη ο Λι Σαενγού
19:33
75' Μεγάλη ευκαιρία για τη Νότια Κορέα. Ο Μάρκες έκανε κακό γύρισμα για τον Οτσόα και τροφοδότησε τον Σον, με τον βετεράνο στόπερ να διορθώνει λίγο μετά το λάθος.
19:34
76' Αλλαγή για το Μεξικό. Ντος Σάντος αντί Βέλα
19:34
77' Αλλαγή για τη Νότια Κορέα. Ο Γιουνγκ στην θέση του Μουν
19:37
80' Κίτρινη στον Γιουνγκ
19:41
84' Χονγκ αντί Κιμ στο ματς
19:45
88' Σουτ του Σον, η μπάλα έξω χωρίς να ανησυχήσει ο Οτσόα.
19:48
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις
19:50
90+3' ΓΚΟΛ για τη Νότια Κορέα! 1-2!
19:51
Τρομερό φαλτσαριστό σουτ του Σον, έξω από τη μεγάλη περιοχή, στην αριστερή γωνία του -ανήμπορου να αντιδράσει- Οτσόα!
19:52
Εν τω μεταξύ έχουν δοθεί πέντε λεπτά καθυστερήσεις στο ματς και είμαστε στο 90+4' τώρα.