Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Γερμανία και τη Σουηδία στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Γερμανία και τη Σουηδία για τη 2η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου
Γερμανία: Νόιερ, Έκτορ, Ντράξλερ, Κροος, Βέρνερ, Ρόις, Μίλερ Ρούντινγκερ, Μπόατενγκ, Κίμιχ, Ρούντι
20:34
Σουηδία: Όλσεν, Λούστιχ, Λίντελοφ, Γκράνκβιστ, Αουγκούστινσον, Λάρσον, Έκνταλ, Μπεργκ, Φόρσμπεργκ, Κλάεσον, Τοϊβόνεν
20:37
Έκτορ αντί Πλάτενχαρντ, Ρούντιγκερ αντί Χούμελς, Ρόις αντί Οζίλ, Ρούντι αντί Κεντίρα οι αλλαγές του Λεβ σε σύγκριση με το ματς κόντρα στο Μεξικό.
20:57
Οι δύο ομάδες μετά τους εθνικούς ύμνους, ετοιμάζονται για την έναρξη.
21:00
1' Σέντρα στο ματς
21:01
1' Μια σέντρα του Μίλερ από αριστερά, τελείως άστοχη
21:03
2' Ο Βέρνερ κερδίζει τις κόντρες, στρώνει στον Ντράξλερ σώζουν λίγο πριν τη γραμμή οι Σουηδοί
21:03
3' Κόρνερ για τη Γερμανία
21:06
6' Ο Φόρσμπεργκ με ωραίο τρόπο απέφυγε τρεις Γερμανούς, πήγε να μπει κατά μέτωπο, τον σταμάτησαν με φάουλ, δεν δόθηκε τίποτα.
21:11
9' Κόρνερ για Γερμανία
21:14
13' Μπέργκ τετ-α-τετ με το Νόιερ, νικητής ο Νόιερ. Έχει κάνει πέναλτι ο Μπόατενγκ πεντακάθαρο.
21:18
Στη φάση που ο πρώην άσος του ΠΑΟ φτάνει σε τετ-α-τετ με τον Νόιερ, ο Μπόατενγκ αρχικά τραβάει τον Μπεργκ και μετά τον σπρώχνει. Ο Μάρκους κάνει το πλασέ πέφτοντας, ενώ υπάρχει παράβαση.
21:19
19' Σουτ του Ρούντι η μπάλα περνάει άουτ, αλλά υπάρχει και υπόδειξη για οφσάιντ.
21:23
24' Κόρνερ για Γερμανία
21:26
25' Έχει ανοίξει η μύτη του Ρούντι, από μια κατά λάθος κλωτσιά του Τοϊβόνεν, σε ένα τάκλιν που έκανε ο Γερμανός.
21:27
27' Δεν έχει επιστρέψει στο παιχνίδι ο Ρούντι ακόμα.
21:28
28' Κόρνερ για τη Σουηδία.
21:31
31' Αναγκαστική αλλαγή ο Γκιντογκάν αντί του Ρούντι
21:31
Περίμενε ένα πεντάλεπτο ο πάγκος της Γερμανίας, αλλά ο Ρούντι δεν μπορεί να συνεχίσει.
21:32
32' ΓΚΟΟΟΟΟΛ η Σουηδία με τον Όλα Τοϊβόνεν που σοκάρει την Γερμανία. Με δεξί πλασέ πάνω από τον Νόιερ από το λάθος του Κροος και το κλέψιμο συν την ασίστ του Κλάεσον.
21:40
39' Mεγάλη ευκαιρία για τη Γερμανία, το σουτ του Γκιντογκάν αποκρούει ο Όλσεν, ο Μίλερ δεν μπορεί στην επαναφορά.
21:40
Το γκολ των Σουηδών στο 32' με τον Τοϊβόνεν:
21:45
45' Ο Μπόατενγκ με το αριστερό σουτάρει η μπάλα λίγο έξω από την εστία.
21:48
45+2' Ο Μπεργκ αγγίζει το γκολ, αφού πιάνει κεφαλιά μετά την εκτέλεση του Λάρσον, αλλά ο Νόιερ κάνει μια απίθανη επέμβαση στη δεξιά γωνία.
22:02
Θα κάνει δεύτερη αλλαγή ο Λεβ. Ο Γκόμες θα περάσει στο ματς αντί Ντράξλερ
22:03
46' Σέντρα β' μέρους
22:06
48' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Μάρκο Ρόις ισοφαρίζει για τη Γερμανία από παράλληλη σέντρα του Βέρνερ.
22:06
49' Κόρνερ για τη Γερμανία
22:08
51' Εκτέλεση φάουλ του Κροος, κεφαλιά του Μίλερ άουτ.
22:10
53' Κίτρινη στον Έκνταλ.
22:14
55' Σε μια παρόμοια φάση με το γκολ, ο Έκτορ παίρνει πάσα από τον Βέρνερ, σουτάρει, αλλά είναι χλιαρό το τελείωμα, μπλόκαρε ο Όλσεν.
22:19
61' Ωραία συρτή μπαλιά του Κίμιχ για τον Ρόις που πάει να τελειώσει τη φάση με τακουνάκι και πιάνει αέρα. Μεγάλη ευκαιρία για να πάρει προβάδισμα η Γερμανία.
22:23
65΄Σουτ του Κροος η μπάλα κοντράρει, κόρνερ για τη Γερμανία.
22:23
66' Σέντρα σουτ του Κίμιχ, δύσκολα ο Όλσεν.
22:28
71' Κίτρινη κάρτα στον Μπόατενγκ για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Φόρσμπεργκ.
22:29
72' Παράλληλη σέντρα του Βέρνερ, τελευταία στιγμή κόβει ο Γκράνκβιστ.
22:31
74' Τζίμι Ντουρμάζ αντί Κλάεσον
22:32
75' Στην πρώτη του ενέργεια, ο πρώην ερυθρόλευκος κερδίζει κόρνερ για τη Σουηδία.
22:33
76' Σουτ του Φόρσμπεργκ, μπλοκάρει ο Νόιερ.
22:36
78' Τοϊβόνεν βγαίνει, μπήκε ο Γκουιντέτι
22:38
81' Σέντρα από δεξιά, ο Βέρνερ σουτάρει με τη μία, πάνω από την εστία.
22:39
82' Μαρκάρισμα του Μπόατενγκ για δεύτερη κίτρινη στον Μπεργκ.Αποβάλλεται ο στόπερ της Γερμανίας.
22:42
83' Γκράνκβιστ κεφαλιά ο Νόιερ σε κόρνερ.
22:44
87' Μπραντ αντί Έκτορ
22:45
88' Απίθανη επέμβαση του Όλσεν σε κεφαλιά του Γκόμεζ, από σέντρα του Κροος
22:47
90' Τέλιν αντί Μπεργκ
22:48
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις
22:49
90+2' Δοκάρι για τη Γερμανία! Φοβερό σουτ του Μπραντ λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Όλσεν. Στη συνέχεια ο Βέρνερ το έχασε μπροστά από την εστία, αλλά ούτως ή άλλως ήταν σε θέση οφσάιντ.
22:52
90+4' Χλιαρό σουτ του Γκουϊντέτι για τη Σουηδία, από πολύ καλή θέση
22:52
Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τη Γερμανία. Όχι τόσο για απευθείας εκτέλεση
22:52

90+5' Γκολ η Γερμανία, 2-1!

Άψογη εκτέλεση του Κρόος -μετά από στρώσιμο του Ρόις-, που στέλνει την μπάλα στο πλαϊνό δίχτυ
22:55

Τέλος στο ματς. Γερμανία-Σουηδία 2-1!

Η Nationalmannschaft, η οποία έπαιζε με δέκα παίκτες από το 82' λόγω της δεύτερης κίτρινης στον Μπόατενγκ, νίκησε με εκτέλεση του Κρόος στις καθυστερήσεις. Ο Τοϊβόνεν άνοιξε το σκορ στο 32', ενώ ο Ρόις ισοφάρισε στο 48ο λεπτό.