AEK - Μίετζ Λέγκνιτσα 0-1

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το πρώτο φιλικό της ΑΕΚ επί πολωνικού εδάφους κόντρα στην Μίετζ Λέγκνιτσα.
Καλησπέρα σας!
Mαζί θα παρακολουθήσουμε το πρώτο φιλικό της ΑΕΚ επί πολωνικού εδάφους, με αντίπαλο την Μίετζ Λέγκνιτσα.
Ο Μαρίνος Ουζουνίδης έχει επιλέξει για το πρώτο μέρος αυτού του φιλικού σαν βασικό στόπερ τον Μάριο Οικονόμου.
Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Τσιντώτας - Γκάλο, Τσόσιτς, Οικονόμου, Λόπες - Γιαννούτσος, Σιμόες, Γιούσης, Μάνταλος - Κλωναρίδης - Λιβάγια
Ενδιαφέρον παρουσιάζει η τοποθέτηση του Κλωναρίδη πίσω από τον Λιβάγια σε ένα 4-4-1-1 που έχει δουλέψει ως τώρα ο Εβρίτης προπονητής.
Ο Τσιντώτας θα είναι βασικός κάτω από τα δοκάρια.
1' Σέντρα αγώνα
3' Κόρνερ για την ΑΕΚ
4' Πρώτο σουτ του Λιβάγια και της ΑΕΚ στην αναμέτρηση, άουτ.
Στα άκρα παίζουν δεξιά ο Γιούσης, αριστερά ο Μάνταλος
9' Ωραίο γύρισμα του Κλωναρίδη στην περιοχή, ο Μάνταλος μπήκε σαν κρυφός κυνηγός, αλλά δεν πρόλαβε να έρθει σε επαφή με την μπάλα.
Σε δύο εβδομάδες αρχίζουν τις υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα, οι Πολωνοί.
18' Ο Τζάμα σουτάρει με καθαρό πεδίο, η μπάλα πάει στο πάνω μέρος της οριζόντιας δοκού. Ευκαιρία για τη Λέγκνιτσα.
21' Ωραία πάσα του Μάνταλου για τον Κλωναρίδη που απέφυγε τον Σαπέσα, αλλά τραβήχτηκε στην άκρη και στο γύρισμα του έδιωξαν οι αμυντικοί.
28' Φάουλ κερδίζει ο Μάνταλος, από την εκτέλεση του, έρχεται ένα κόρνερ.
30' Μπότος αντί Γιούση για την ΑΕΚ
31' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΩΝΟΥΣ Ο Κούνιτς ανοίγει το σκορ για την Λέγκνιτσα. Από την πάσα του Λομποτζίνσκι ο Κούνιτς με πλασέ ανοίγει το σκορ.
33' Σουτ του Σαντάνα άουτ.
34' Ο Μπόζιτς διώχνει σε κόρνερ μπροστά από τον Λιβάγια.
37' Kόρνερ παραχωρεί ο Γκάλο, προ του Σαντάνα
42' Ο Λομποτζίνσκι κάνει σέντρα, δεν προλαβαίνουν δύο παίκτες της Μίετζ να μπουν στην πορεία της μπάλας.
44' Κόρνερ για την ΑΕΚ
45' Τέλος α' μέρους, η ΑΕΚ είναι πίσω στο σκορ με 1-0 από την Μίετζ Λέγκνιτσα.
46' Σέντρα β' μέρους
Η ενδεκάδα του β' μέρους για την ΑΕΚ: Τσιντώτας, Μπακάκης, Λαμπρόπουλος, Τσιγκρίνσκι, Χουλτ, Αϊντάρεβιτς, Αλμπάνης, Γαλανόπουλος, Μοράν, Μπακασέτας, Γιακουμάκης
48' Ωραία σέντρα του Αϊντάρεβιτς με μια το πλασέ ο Μπακασέτας, λίγο έξω, η καλύτερη φάση της ΑΕΚ στον αγώνα
50' Μπακασέτας το κόρνερ, Τσιγκρίνσκι την κεφαλιά έξω.
51' Ζιελίνσκι το σουτ άουτ.
54' Ωραία πάσα του Αϊντάρεβιτς πλάσαρε με λόμπα ο Γιακουμάκης η μπάλα άουτ.
56' Σουτ του Μπακασέτα, η μπάλα κοντράρει και βγαίνει κόρνερ.
60' Νέο σουτ του Μπακασέτα εκτός περιοχής, κόντρα και κόρνερ.
65' Τώρα μπαίνει ο Γιαννίκογλου αντί του Τσιντώτα
73' Όμορφη εκτέλεση του Αϊντάρεβιτς, επεμβαίνει ο αντίπαλος πορτιέρε Σπαντιέρσκι με δύσκολη επέμβαση.
84' Γύρισμα του Μπακασέτα, ο Αλμπάνης από το σημείο του πέναλτι δεν μπορεί να πλασάρει σωστά και σπαταλά την ευκαιρία.
90' Ωραίο διαγώνιο σουτ του Μπακασέτα, λίγο έξω από την εστία.
90'+2' Ο Μοράν σουτάρει, τελευταία στιγμή σώζει ο τερματοφύλακας.
90+3' Λήξη αγώνα, η ΑΕΚ ηττήθηκε 1-0 στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας της.