Θερμή χειραψία του Τιερί Ανρί (βοηθού του Ρομπέρτο Μαρτίνεθ) με όλο τον πάγκο της εθνικής Γαλλίας
Ολοκληρώθηκε και η διαδικασία των εθνικών ύμνων
20:59
Όλα έτοιμα για τη σέντρα
21:00
1' Σέντρα για τη Γαλλία
21:05
5' Συμπληρωμένα πέντε λεπτά. Τίποτα το αξιόλογο μέχρι τώρα
21:05
6' Γύρισμα του Αζάρ από αριστερά, καίρια παρέμβαση του Ουμτιτί
21:10
10' Μάχη ανάμεσα στις δύο ομάδες για το ποιος θα κυριαρχήσει στο κέντρο του γηπέδου
21:11
12' Έχει κερδίσει μέτρα το Βέλγιο και έχει τη Γαλλία να αμύνεται πίσω από τη μεσαία γραμμή
21:13
13' Προσπάθησε ο Εμπαπέ να μπει «σφήνα» στην καρδιά της άμυνας του Βελγίου, βγήκε γρήγορα ο Κουρτουά και μπλόκαρε
21:16
16' Ο Ντε Μπρούιν με ωραία επαφή βρίσκει τον Αζάρ, αλλά πλασέ του τελευταίου είναι άστοχο και η μπάλα περνά άουτ
21:18
18' Δυνατό σουτ του Ματουιντί, η μπάλα στα χέρια του Γιορίς που ήταν προετοιμασμένος
21:19
19' Σουτ του Αζάρ, βάζει το κεφάλι του ο Βαράν και απομακρύνει σε κόρνερ
21:22
22' Εκπληκτική επέμβαση του Γιορίς! Σουτ του Αλντερβάιρελντ ενώ είχε γυρισμένη την πλάτη στην εστία και υποχρεώνει τον Γιορίς σε τρομερή επέμβαση
21:23
24' Στο 58% η κατοχή της μπάλας υπέρ του Βελγίου
21:28
28' Ο Ντε Μπρούιν γύρισε την μπάλα στην καρδιά της μικρής περιοχής της Γαλλίας, αλλά απομάκρυνε την τελευταία στιγμή ο Ουμτιτί
21:31
31' Γυριστή κεφαλιά του Ζιρού από σέντρα του Παβάρ, η μπάλα κατέληξε άουτ
21:34
34' Γύρισμα του Εμπαπέ στον Ζιρού, πολύ κακό τελείωμα του τελευταίου στέλνει την μπάλα άουτ
21:36
21:37
37' Πρόβλημα με τον Ζιρού
21:37
Μπλέχτηκαν τα πόδια του με αυτά του Ντεμπελέ και πονάει στη γάμπα
21:38
Είναι εκτός αγωνιστικού χώρου, μάλλον θα συνεχίσει κανονικά
21:39
39' ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΑΛΛΙΑ! Ο Εμπαπέ βλέπει την κίνηση του Παβάρ μέσα στην περιοχή, έκανε το πλασέ ο τελευταίος, αλλά ο Κουρτουά απέκρουσε με το δεξί του πόδι.
21:46
Λήξη του α' ημιχρόνου
21:46
Γαλλία και Βέλγιο στο 0-0
21:47
Αρκετά μοιρασμένο το ματς, ανάμεσα στις δύο ομάδες. Το Βέλγιο είχε την εδαφική υπεροχή, ήταν πιο επικίνδυνο μπροστά από την αντίπαλη εστία, ωστόσο η Γαλλία είχε τη σημαντικότερη ευκαιρία με το πλασέ του Παβάρ.
22:03
46' Έναρξη β' ημιχρόνου χωρίς αλλαγές
22:04
48' Κεφαλιά του Λουκάκου, άουτ η μπάλα
22:08
51' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΑΛΛΙΑ! ΣΚΟΡΕΡ Ο ΟΥΜΤΙΤΙ! Εκτέλεση κόρνερ του Γκριζμάν, κεφαλιά του Ουμτιτί (τον έχασε ο Αλντερβάιρελντ) στο πρώτο δοκάρι και 1-0 για τους «τρικολόρ».
22:14
57' ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΕΜΠΑΠΕ! Με εκπληκτικό τακουνάκι άφησε... άγαλμα όλη την άμυνα του Βελγίου βγάζοντας τετ-α-τετ τον Ζιρού, μεγάλο τάκλιν του Ντεμπελέ που απομάκρυνε
22:17
60' Αλλαγή για το Βέλγιο. Εκτός ο Ντεμπελέ, μέσα ο Μέρτενς
22:18
Το γκολ του Ουμτιτί:
22:20
63' Κίτρινη κάρτα στον Αζάρ
22:22
65' Μεγάλη ευκαιρία για το Βέλγιο! Σέντρα του Μέρτενς από δεξιά, κεφαλιά του Φελαϊνί, με την μπάλα να περνά λίγο δίπλα από την εστία του Γιορίς
22:23
Απλά ΕΜΠΑΠΕ!
22:28
71' Κίτρινη κάρτα στον Αλντερβάιρελντ
22:32
22:33
76' Κακό σουτ του Ντε Μπρούιν, άουτ η μπάλα
22:33
22:37
79' Στο 61% η κατοχή της μπάλας υπέρ του Βελγίου
22:37
80' Αλλαγή για το Βέλγιο. Εκτός ο Φελαϊνί, μέσα ο Καράσκο
22:39
81' Μεγάλη ευκαιρία για το Βέλγιο! Μακρινό σουτ του Βίτσελ και ο Γιορίς με εκπληκτική αντίδραση λέει «όχι»
22:39
Αλάνθαστος ο Γάλλος γκολκίπερ
22:42
85' Αλλαγή για τη Γαλλία. Εκτός ο Ζιρού, μέσα ο Ενζονζί
22:42
22:42
22:43
86' Αλλαγή για τη Γαλλία. Εκτός ο Ματουιντί, μέσα ο Τολισό
22:44
87' Κίτρινη κάρτα στον Καντέ
22:45
88' Κίνδυνος στη γαλλική άμυνα από στατική φάση, απομάκρυναν τελικά οι αμυνόμενοι
22:48
Έξι λεπτά καθυστερήσεων
22:48
90'+1' Αλλαγή για το Βέλγιο. Εκτός ο Τσαντλί, μέσα ο Μπατσουαγί
22:49
90'+2' Κίτρινη κάρτα στον Εμπαπέ
22:50
93' Πλασέ του Γκριζμάν από πάσα του Πογκμπά, μπλόκαρε σωτήρια ο Κουρτουά
22:51
94' Κίτρινη κάρτα στον Βερτόνγκεν
22:53
96' Ευκαιρία για τη Γαλλία με τον Τολισό να νικιέται στο τετ-α-τετ από τον Κουρτουά
22:54
Λήξη της αναμέτρησης
22:54
Η Γαλλία είναι για τρίτη φορά στα χρονικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου στον τελικό και για πρώτη φορά χωρίς να υπάρχει Ζινεντίν Ζιντάν στο ρόστερ της!