Παρακολουθήστε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τη Σεντ Τρούιντεν, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

19:14
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τη Σεντ Τρούιντεν
19:16
Πρόκειται για το πέμπτο φιλικών των "ερυθρόλευκων", μετά το 3-0 επί της Βάτενς και το 5-0 επί της Μποτοσάνι επί αυστριακού εδάφους, αλλά και το 3-0 επί Τεσέντερλο στο Βέλγιο, ενώ το Σάββατο ηττήθηκαν με 3-2 από την Έουπεν
19:17
Η Σεντ Τρούιντεν τερμάτισε στη δέκατη θέση του πρωταθλήματος του Βελγίου την περασμένη σεζόν.
19:18
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Γιαννιώτης, Μασούρας, Νικολάου, Μιράντα, Κούτρης, Ρομαό, Καμαρά, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Πάρντο και Μάνος
19:19
Επιστρέφει στη δράση ο Λεονάρντο Κούτρης για πρώτη φορά μετά την αναμέτρηση με τον Απόλλωνα στις 22 Απριλίου. Όταν και είχε χτυπήσει στον ώμο, έπειτα από σύγκρουση με τον Χουάντερσον.
19:22
19:22
19:22
19:24
Για τους Πειραιώτες ακολουθεί το φιλικό κόντρα στην Γκενκ (21/7, 18:00), το τελευταίο στο διάστημα παραμονής τους στο Βέλγιο.
19:26
19:27
Σεντ Τρούιντεν (Μαρκ Μπρις): Πιράρ - Γκαρθία Τένα, Τομιγιάσου, Ντε Νορ - Ντε Πέτερ, Ντε Σαρ, Μπέζους, Ντε Μπρόιν - Μποτάκα, Θεμπάγιος, Ντούκενς,
19:31
Σε αρκετά κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος στο Beringen...
19:31
Με μαύρα περιβραχιόνια θα αγωνιστεί ο Ολυμπιακός, λόγω του πένθους από την απώλεια του Β' αντιπροέδρου, Σωκράτη Κόκκαλη τζούνιορ
19:31
Θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή πριν την έναρξη της αναμέτρησης
19:32
Στον αγωνιστικό χώρο πλέον οι παίκτες των δύο ομάδων...
19:34
Ενός λεπτού σιγή...
19:36

Έναρξη στο ματς!

19:38
2' Καλή στιγμή ο Ολυμπιακός. Ο Καμαρά μπήκε ταχύτατα στην περιοχή, απείλησε, αλλά κέρδισε ένα κόρνερ από παρέμβαση της άμυνας των Βέλγων.
19:40

4' Γκολ η Σεντ Τρούιντεν,1-0!

Λάθος του Ανδρούτσου στο κέντρο με την άμυνα να είναι ανεβασμένη, o Ντούκενς βγήκε απέναντι από τον Γιαννιώτη και τον πλάσαρε ωραία. Πολύ φθηνό το λάθος του νεαρού μέσου
19:45
8' Ωραία κίνηση από τα δεξιά και επικίνδυνο γύρισμα του Θεμπάγιος, ο Ρόντερικ Μιράντα απομάκρυνε την μπάλα με το κεφάλι.
19:46
11' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σεντ Τρούιντεν! Ο Ντούκενς βγήκε και πάλι στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, από κάπως αριστερά και πλάσαρε τον Γιαννιώτη, στέλνοντας την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό του δοκάρι.
19:52
15' Νέα ευκαιρία για τη Σεντ Τρούιντεν! Κίνηση του Ντούκενς, πάσαρε στον Ντε Μπρόιν που ανάγκασε τον Γιαννιώτη σε διπλή επέμβαση.
19:52
Μπάζει πολύ η άμυνα του Ολυμπιακού, μεγαλύτερος μπελάς ο Ντούκενς, που πέτυχε και το γκολ
19:55
19:56
19:57
21' Εκτέλεση φάουλ του Κούτρη, η μπάλα στο τείχος
19:57
Πολύ κακός ο Ολυμπιακός σε αυτό το πρώτο μισό του πρώτου μέρους. Κυρίως αμυντικά
20:00
24' Εκτέλεση φάουλ του Μπέζους από τα αριστερά, η μπάλα πάνω από την εστία του Γιαννιώτη
20:00
Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων
20:01
20:02
Ξεκίνησε και πάλι το ματς
20:07
30' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μάνος κινήθηκε εκτός περιοχής και πάσαρε για τον Ανδρούτσο, που με πλασέ έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του αντίπαλου τερματοφύλακα
20:09
34' Ωραίο, δυνατό σουτ του Καμαρά εκτός περιοχής. Έδιωξε σε κόρνερ ο Πιράρ
20:11
35' Σουτ του Θεμπάγιος εκτός περιοχής, πάνω από την εστία του Ολυμπιακού η μπάλα
20:15
40' Σουτ του Ανδρούτσου εκτός περιοχής, δεν ανησύχησε καθόλου ο αντίπαλος πορτιέρε, ήταν αδύναμο.
20:17
41' Σουτ του Ντούκενς με το αριστερό, η μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία
20:24

Ημίχρονο στο ματς. Σεντ Τρούιντεν-Ολυμπιακός 1-0

Ο Ντούκενς βγήκε στην πλάτη της άμυνας των ερυθρόλευκων στο 4', έπειτα από φθηνό λάθος του Ανδρούτσου και πλάσαρε ωραία τον Γιαννιώτα. Πολύ κακό πρόσωπο από την ομάδα του Μαρτίνς στο πρώτο μέρος, θα μπορούσε άνετα να είχε δεχθεί κι άλλο τέρμα
20:37
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Βούκοβιτς αντί του Νικολάου
20:38

Έναρξη στο δεύτερο μέρος

20:39
47' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Εκτέλεση φάουλ του Κούτρη από τα δεξιά, κεφαλιά του Βούκοβιτς που κυριάρχησε στην αντίπαλη περιοχή, αλλά έστειλε την μπάλα εκτός.
20:41
48' Ευκαιρία για τη Σεντ Τρούιντεν. Ο Ντούκενς δημιούργησε ρήγμα και πάλι, ο Θεμπάγιος έγινε κάτοχος της μπάλας και με δυνατό σουτ βρήκε σε ετοιμότητα τον Γιαννιώτη
20:43
50' Καλή επίθεση για τον Ολυμπιακό. Ο Κούτρης σέντραρε από τα αριστερά, ο Ανδρούτσος άφησε την μπάλα για τον Μάνο που έκανε πολύ κακό σουτ.
20:45
53' Σουτ του Θεμπάγιος εκτός περιοχής, μπλόκαρε εύκολα ο Γιαννιώτης.
20:48
56' Αρκετά άστοχο σουτ του Μάνου
20:50
57' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σεντ Τρούιντεν. Ο Ντε Μπρόιν βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά έκανε κάκιστο τελείωμα και έστειλε την μπάλα εκτός
20:51
59' Κοντά στο 2-0 η Σιντ Τρούιντεν. Ο Μπέζους βγήκε φάτσα με τον Γιαννιώτη και ο τερματοφύλακας των ερυθρόλευκων των νίκησε.
20:53
Δράμα η αμυντική λειτουργία του Ολυμπιακού σήμερα
20:55
63' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Τσιμίκας αντί Κούτρη στο ματς
20:57
65' Σουτ του Θεμπάγιος εκτός περιοχής, με διπλή προσπάθεια έδιωξε ο Γιαννιώτης
20:59
66' Ο Ρομαό σούταρε εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Πικάρ.
21:01
69' Κίτρινη για τον Ολυμπιακό, την είδε ο Καμαρά
21:04
72' Κίτρινη για τον Ολυμπιακό, την είδε ο Βούκοβιτς
21:06
73' Ωραία επίθεση του Ολυμπιακού και καλή στιγμή. Έπειτα από συνεργασία Πάρντο-Μασούρα, ο τελευταίος έδωσε για τον Μάνο που με συρτό σουτ δεν βρήκε εστία.
21:08
74' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Λάζαρος, Φορτούνης, Μπουχαλάκης και Γκερέρο εντός. Πάρντο, Ανδρούτσος, Μάνος και Ρομαό εκτός
21:12
80' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος βρέθηκε απέναντι από τον Πικάρ, αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει με το συρτό σουτ που έκανε.
21:15
82' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Βρουσάι έστρωσε για τον Γκερέρο, που με συρτό σουτ δεν νίκησε τον Πιράρ
21:18
86' Φαλτσαριστό σουτ, έδιωξε πέφτοντας στην αριστερή του γωνία ο Γιαννιώτης.
21:19

87' Γκολ ο Ολυμπιακός, 1-1!

Εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη από τα δεξιά, κεφαλιά του Γκερέρο και κακή αντίδραση του Πιράρ που πιθανόν να μην έβλεπε καλά λόγω του ήλιου. Ο Ισπανός έχει σκοράρει σε όλα τα φιλικά.