Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης ανάμεσα στον Ατρόμητο και την ΑΕΚ που διεξάγεται στο Περιστέρι.
Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης ανάμεσα στον Ατρόμητο και την ΑΕΚ
Το ματς διεξάγεται στο Περιστέρι και η σέντρα θα γίνει στις 20:00
Το ματς αποτελεί πρόβα τζενεράλε για τους Περιστεριώτες εν όψει του ματς με την Ντιναμό Μπρεστ την προσεχή Πέμπτη στη Λευκορωσία
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
Ατρόμητος (4-4-2): Μίρκοβιτς – Νάτσος, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης – Μανούσος, Γαρουφαλιάς, Μάντσον, Ενσικουλού – Μούγιακιτς, Κουλούρης
ΑΕΚ (4-4-1-1): Μπάρκας – Μπακάκης, Λαμπρόπουλος, Οικονόμου, Λόπες – Αλμπάνης, Γαλανόπουλος, Σιμόες, Μπακασέτας – Λιβάγια, Γιακουμάκης
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος, Α' βοηθός: Κωστάρας, Β' βοηθός: Δημητριάδης, Α' επιπρόσθετος: Ευαγγέλου, Β' επιπρόσθετος: Τσαμούρης, 4ος: Ευθυμιάδης
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
Μέσα σε αφόρητη ζέστη και σε έναν αγωνιστικό χώρο με αρκετά προβλήματα θα διεξαχθεί το σημερινό φιλικό.
Ο Ρισβάνης θα είναι αρχηγός του Ατρόμητου, ενώ ο Σιμόες θα φορέσει το περιβραχιόνιο για την ΑΕΚ.
1': Έναρξη του αγώνα.
5': Πρώτο σουτ στο παιχνίδι. Το κάνει ο Ενσικουλού, ωστόσο ο Μπάρκας δεν ανησυχεί ιδιαίτερα και μπλοκάρει την μπάλα.
10': Σε αναγνωριστικούς ρυθμούς συνεχίζει να εξελίσσεται το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά.
15': Ο Λιβάγια αγωνίζεται πιο πίσω σε σχέση με την περσινή σεζόν και δείχνει να έχει περισσότερο ρόλο "δεκαριού" πίσω από τον προωθημένο Γιακουμάκη.
17' - Κίτρινη κάρτα για την ΑΕΚ
Τη βλέπει ο Λαμπρόπουλος, που έκανε σκόπιμο φάουλ για ν' ανακόψει αντεπίθεση έπειτα από λάθος του Σιμόες στο κέντρο.
22': Ο κινητικός Μούγιακιτς βρέθηκε σε καλή θέση και δοκίμασε ένα σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα κόντραρε στο σώμα του Οικονόμου και απομακρύνθηκε.
25': Τάιμ άουτ για να δροσιστούν οι παίκτες των δυο ομάδων, καθώς η ζέστη είναι αποπνικτική.
28' - Κίτρινη κάρτα για τον Ατρόμητο
Τη δέχεται ο Ρισβάνης, ο οποίος αναγκάστηκε να ανατρέψει τον Λόπες, έπειτα από εξαιρετική κούρσα του Πορτογάλου από αριστερά.
29' - ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ!
Μετά από μια ακόμα ωραία ενέργεια του Λόπες και απευθείας σέντρα του Αλμπάνη, ο Λιβάγια έπιασε το σουτ στην κίνηση, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Μίρκοβιτς!
34': Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στο πίσω δοκάρι στον Μανούσο, αλλά το σουτ που έκανε εκείνος έφυγε έξω από την εστία της ΑΕΚ.
35': Ο δραστήριος Λόπες έκανε νέα καλή σέντρα από αριστερά, αλλά ο Γιακουμάκης δεν πρόλαβε για λίγο να βρει την μπάλα και να τη στείλει προς την εστία.
37': Ο Μπακασέτας βρήκε χώρο και δοκίμασε ένα σουτ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να κοντράρει και να φεύγει κόρνερ.
45' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μπακασέτας με εκπληκτική κάθετη βγάζει μόνο του τον Αλμπάνη απέναντι στον Μίρκοβιτς, αλλά σκαφτό πλασέ που επιχείρησε ήταν άστοχο και πέρασε άουτ
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, με τον Ατρόμητο και την ΑΕΚ να μένουν στο 0-0 και την «Ένωση» να έχει δύο κλασικές ευκαιρίες για γκολ με το δοκάρι του Λιβάγια (29') και το τετ-α-τετ του Αλμπάνη (45').
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
Αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Αλμπάνης, μέσα ο Χουλτ
Στο β’ ημίχρονο για τον Ατρόμητο: Μέγερι – Νάτσος, Ρισβάνης, Καρασαλίδης, Σάκιτς – Μπουσούλατζιτς, Ούμπιντες – Μανούσος, Βασιλακάκης, Μπρούνο - Κωτσόπουλος
55' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Βγήκαν στην αντεπίθεση οι παίκτες της «Ένωσης», η μπάλα έφτασε στον Μπακασέτα που ήταν στο ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά το σουτ του κόντραρε στον Καρασαλίδη, που έβαλε σωτήρια το πόδι του
61' - Αλλαγές για την ΑΕΚ
Θα περάσουν εκτός αγώνα οι Μπάρκας, Λαμπρόπουλος και Οικονόμου και στις θέσεις τους θα μπουν οι Τσιντώτας, Τσιγκρίνσκι και Τσόσιτς.
65': Ο Γαλανόπουλος δοκίμασε ένα μακρινό σουτ, αλλά δεν ήταν καλό και έφυγε ψηλά άουτ.
67' - Κίτρινη κάρτα για τον Ατρόμητο
Τη δέχεται ο Μπρούνο για φάουλ στον Μπακάκη.
70' - Αλλαγή για την ΑΕΚ
Ο Μπογέ θα κάνει το ανεπίσημο ντεμπούτο του με τη φανέλα της ΑΕΚ, μπαίνοντας στη θέση του Γιακουμάκη.
Ο Μπογέ θα αγωνιστεί στην κορυφή της επίθεσης και όχι στο άκρο.
77' - Αλλαγή για τον Ατρόμητο
Ο Νταβιώτης στη θέση του Μανούσου.
80' - Αλλαγή για την ΑΕΚ
Ο Γιαννούτσος περνάει στο γήπεδο αντί του Γαλανόπουλου.
80' - Αλλαγή για τον Ατρόμητο
Στη θέση του Ρισβάνη μπαίνει ο Στρούγγης.
84': Ο Λιβάγια βρήκε χώρο και δοκίμασε ένα σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
86' - Αλλαγές για την ΑΕΚ
Εκτός αγώνα οι Λιβάγια και Λόπες και στις θέσεις τους μπαίνουν οι Μπότος και Γιούσης.
Νωρίτερα εκτός αγώνα πέρασε για τον Ατρόμητο ο Σάκιτς, ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. Στη θέση του μπήκε ο Ίμερι.
88': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ!
Έπειτα από μπαλιά του Γιαννούτσου, ο Μπότος έπιασε μονοκόμματο σουτ και έστειλε την μπάλα ελάχιστα έξω από την εστία του Ατρόμητου!
90': Υπό την πίεση του Μπογέ, ο Μέγερι έκανε λάθος, αλλά το σουτ που έκανε ο Μπακασέτας έφυγε άουτ!
90': Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
90'+3': Ο Τσιγκρίνσκι δείχνει να έχει τραυματιστεί, καθώς κάνει νόημα ότι ταλαιπωρείται από ενοχλήσεις στον αριστερό προσαγωγό.
90'+4': Λήξη του αγώνα.