Χιμπέρνιαν-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr λεπτό προς λεπτό την πρώτη αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με αντίπαλο τη Χιμπέρνιαν, στο πλαίσιο του δεύτερου προκριματικού γύρου του Europa League.

21:16
Καλησπέρα σας!
21:16
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εκτός έδρας αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τη Χιμπέρνιαν για το δεύτερο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.
21:21
Με 4-2-3-1 παρατάσσει την ομάδα του ο Σάββας Παντελίδης. Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Αθανασιάδης - Κώτσιρας, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος - Ιγκλέσιας, Μπελόκ - Καλτσάς, Μουνάφο, Τσιλιανίδης - Μανιάς
21:21
21:23
Με 4-4-2 παρατάσσεται η Χιμπέρνιαν, που απέκλεισε (με συνολικό σκορ 12-5) τη Ρούναβικ στον πρώτο προκριματικό της διοργάνωσης.
21:26
Όποια ομάδα προκριθεί, θα αντιμετωπίσει στον τρίτο γύρο το νικητή του ζευγαριού Μόλντε-Λάτσι.
21:29
Την Πέμπτη 2/8 η ρεβάνς των δύο ομάδων στην Τρίπολη.
21:31
Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Σουηδός Αντρέας Έκμπεργκ.
21:44
Με μαύρα περιβραχιόνια και οι δύο ομάδες, ενώ θα τηρηθεί κι ενός λεπτού σιγή για την τραγωδία στην ανατολική Αττική.
21:46
Ξεκίνησε το ματς στη Σκωτία, η Χιμπέρνιαν πήρε τη σέντρα.
21:50
Η Χιμπέρνιαν μπήκε πιο δυνατά στο ματς.
21:53
6' Κόρνερ για τον Αστέρα, που προσπαθεί να ισορροπήσει.
21:58
12' Γκοοοολ για τον Αστέρα Τρίπολης με τον Κυριακόπουλο. Χιμπέρνιαν-Αστέρας Τρίπολης 0-1!
22:05
Οι Σκωτσέζοι έχουν επηρεαστεί από το γκολ του Κυριακόπουλου και ψάχνουν να βρουν τα πατήματά τους.
22:06
19' Καλή στιγμή για τη Χιμπέρνιαν, με το σουτ του ΜακΓκιν όμως να φεύγει πάνω από τα δοκάρια.
22:07
21' Κόρνερ για τη Χιμπέρνιαν, που ανεβάζει την πίεσή της.
22:08
22' Ευκαιρία για τη Χιμπέρνιαν, με τον Γουϊτάκερ να σουτάρει, αλλά να στέλνει την μπάλα άουτ.
22:10
24' Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη για διαμαρτυρία.
22:10
25' Κόρνερ για τη Χιμπέρνιαν.
22:18
31' Καλή στιγμή για τη Χιμπέρνιαν, αλλά ο Σλίβκα δεν μπόρεσε να σουτάρει μέσα από την περιοχή.
22:19
32' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης, πέρασε ανεκμετάλλευτο.
22:21
35' Γκοοοοολ για τον Αστέρα Τρίπολης με τον Κυριακόπουλο! Χιμπέρνιαν-Αστέρας Τρίπολης 0-2!
22:22
Το δυνατό σουτ του Κυριακόπουλου κατέληξε στο παράθυρο της εστίας του τερματοφύλακα της Χιμπέρνιαν.
22:29
43' Αποδοκιμάζουν την ομάδα τους οι φίλαθλοι της Χιμπέρνιαν.
22:32
45' Κόρνερ για τη Χιμπέρνιαν.
22:33
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τον Αστέρα Τρίπολης να προηγείται 2-0 της Χιμπέρνιαν.
22:43
Άριστα διαβασμένος ο Αστέρας Τρίπολης στο πρώτο ημίχρονο, δεν επέτρεψε καθαρές ευκαιρίες στη Χιμπέρνιαν.
22:43
Ματς... καριέρας από τον Κυριακόπουλο, που έχει σημειώσει τα δύο τέρματα της ομάδας του Παντελίδη (12', 35').
22:48
Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο στο Εδιμβούργο.
22:49
Μία αλλαγή για τη Χιμπέρνιαν, με τον Γκρέι να παίρνει τη θέση του Γουϊτάκερ.
22:49
46' Κόρνερ για τη Χιμπέρνιαν.
22:50
47' Νέο κόρνερ για τη Χιμπέρνιαν.
22:52
Η Χιμπέρνιαν μπήκε δυνατά και στο δεύτερο ημίχρονο.
22:52
50' Σουτ του Μπόιλ, αποκρούει ο Αθανασιάδης.
22:56
53' Κόρνερ για τη Χιμπέρνιαν.
22:58
55' Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, με τον Ρόλε να παίρνει τη θέση του Μπελόκ.
23:00
57' Κίτρινη κάρτα στον Στίβενσον.
23:02
57' Κίτρινη κάρτα δέχθηκε και ο ΜακΓκιν.
23:05
62' Καλή στιγμή για τον Αστέρα Τρίπολης, με τον Τσιλιανίδη να σουτάρει, αλλά την μπάλα να φεύγει άουτ.
23:07
64' Γκολ για τη Χιμπέρνιαν, με τον Αμπρόουζ να σκοράρει. Χιμπέρνιαν-Αστέρας Τρίπολης 1-2.
23:08
Σε μια φάση που ξεκίνησε από εκτέλεση κόρνερ, ο Αμπρόουζ πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Αστέρα.
23:09
66' Κίτρινη κάρτα για τον Μπόιλ.
23:10
67' Καλή στιγμή για τον Αστέρα, με το σουτ του Τσιλιανίδη να απομακρύνεται από τον Μπόγκνταν. Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.
23:13
70' Ευκαιρία για τη Χιμπέρνιαν, με τον Στίβενσον να αστοχεί μέσα από την περιοχή.
23:18
74' Κίτρινη κάρτα για τον ΜακΓκρέγκορ. Τραυματίστηκε ο Ιγκλέσιας.
23:20
77' Γκολ για τη Χιμπέρνιαν με τον Γκρέι. Χιμπέρνιαν-Αστέρας Τρίπολης 2-2.
23:22
78' Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μαρτίνεθ πήρε τη θέση του Καλτσά.
23:27
84' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη, ο οποίος θα αποβληθεί. Με 10 παίκτες στα τελευταία λεπτά ο Αστέρας.
23:27
85' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Χιμπέρνιαν.
23:29
86' Σουτ του Χάνλον, μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.
23:30
87' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Αστέρα, με τον Χριστόπουλο να παίρνει τη θέση του Τσιλιανίδη.
23:31
88' Σουτ του Γκρέι, διώχνει ο Αθανασιάδης.
23:33
89' Σουτ του Μανιά, μπλόκαρε ο Μπόγκνταν.
23:34
Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
23:34
90' Πολύ καλή στιγμή για τη Χιμπέρνιαν, με τον Μπόιλ να σουτάρει μέσα από την περιοχή, όμως να αστοχεί.
23:36
93' Γκολ για τη Χιμπέρνιαν με τον Καμπερί. Χιμπέρνιαν-Αστέρας Τρίπολης 3-2.
23:38
94' Αλλαγή για τη Χιμπέρνιαν, με τον Πορτέους να παίρνει τη θέση του Χάνλον.