Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης στη Νέα Σμύρνη, ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον ΟΦΗ στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Super League
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της Νέας Σμύρνης ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον ΟΦΗ
Αγώνας στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Super League
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
Πανιώνιος: Μανοΐλοβιτς, Κούρντι, Κότσιτς, Ντομίνγκες, Μπανανά, Σταυρόπουλος, Κεϊτά, Κόρμπος, Μασούρας, Σπιριντόνοβιτς, Ντουρμισάι.
ΟΦΗ: Στρέζος, Αργυρόπουλος, Κουτσιανικούλης, Βουό, Πλατέλλας, Κομεσίδης, Παπαστεριανός, Μεγιάδο, Κοροβέσης, Νέιρα, Ποτουρίδης.
Διαιτητής: Γιώργος Βρέσκας Α’ βοηθός: Δαμιανός Ευθυμιάδης Β’ βοηθός: Δημήτριος Γκάγκας 4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
Στον πάγκο για τον Πανιώνιο: Μαλέρμπ, Μανθάτης, Άλι, Πίρις, Ντε Ταντέο, Καμαρά, Σαραμαντάς
Στον πάγκο του ΟΦΗ: Σωτηριου, Νάστος, Ντίνας, Κυριακίδης, Αραβίδης, Σάσι, Μπολάκης
1' Σέντρα στο ματς
4' Πολυκοσμία στο χώρο της μεσαίας γραμμής, με πολλές λανθασμένες πάσες
5' Πολύ κακή σέντρα του Αργυρόπουλου, άουτ η μπάλα
9' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΜΑΣΟΥΡΑ! Έκλεψε την μπάλα από τον Μεγιάδο ο Κόρμπος, την κατάλληλη στιγμή έκανε την πάσα στον Μασούρα, που με ιδανικό πλασέ ανοίγει το σκορ για το 1-0! Το μισό γκολ ανήκει στον αρχηγό των Νεοσμυρνιωτών.
11' Μακρινό σουτ του Κεϊτά, η μπάλα πάνω από την εστία του Στρέζου
12' Σουτ του Πλατέλλα, μπλοκάρει ο Μανοΐλοβιτς
13' Πλασέ του Σπιριντόνοβιτς από μακρινή απόσταση, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Στρέζος
17' Σουτ του Ντουρμισάι εκτός περιοχής, απέκρουσε σε κόρνερ ο Στρέζος
19' Έξυπνο τακουνάκι του Παπαστεριανού από κόρνερ Πλατέλλα, άουτ η μπάλα.
21' Καλοζυγισμένο σουτ του Μεγιάδο έξω από την περιοχή με πλασέ, άουτ η μπάλα
23' ΓΚΟΛ Ο ΟΦΗ! Σούταρε ο Nέιρα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Κούρνι αλλάζοντας πορεία και γίνεται το 1-1
26' ΓΚΟΛΑΡΑ Ο ΟΦΗ! 1-2 ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ! Ο Νέιρα με εκπληκτικό πλασέ μέσα από την περιοχή, «ζωγραφίζει» τον Μανοΐλοβιτς και κάνει το 1-2
30' Τρομερή εξέλιξη στο ματς, με τον Πανιώνιο να είναι πολύ κακός ανασταλτικά.
34' Σουτ του Μασούρα έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Στρέζου, άουτ.
36' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Κουτσιανικούλης έκανε το σουτ από κακό διώξιμο του Σταυρόπουλου, σε κόρνερ ο Μανοΐλοβιτς
40' Ο ΟΦΗ δίνει την αίσθηση ότι μπορεί να μπει όποτε θέλει στην περιοχή του Πανιωνίου, που μεσοαμυντικά δεν... υπάρχει
43' Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Πανιώνιο
44' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΚΑΙ 2-2! Ο Σπιριντόνοβιτς εκτέλεσε με δύναμη το φάουλ, ο Στρέζος απέκρουσε μεν, λανθασμένα δε στέλνοντας την μπάλα προς το πέναλτι και όχι προς τις γωνίες και ο Σταυρόπουλος πήρε με το κεφάλι το ριμπάουντ κάνοντας το 2-2. Καμία περίπτωση οφσάιντ, καθώς διαμαρτυρήθηκαν οι φιλοξενούμενοι
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Ντουρμισάι
Λήξη α' ημιχρόνου στο πιο χορταστικό ημίχρονο της πρώτης αγωνιστικής της Super League
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
50' Σαφώς πιο χαμηλό το τέμπο στο β' ημίχρονο
53' Κίτρινη κάρτα στον Σταυρόπουλο
58' Κίτρινη κάρτα στον Κότσιτς
59' Μπλόκαρε ο Μανοΐλοβιτς ένα πλασέ του Νέιρα από δεξιά και μέσα στην περιοχή. Ωραία κάθετη του Πλατέλλα
63' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μέσα ο Κυριακίδης, εκτός ο Μεγιάδο
64' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Κεϊτά σούταρε, η μπάλα κόντραρε και έφτασε στον Σπιριντόνοβιτς που πλάσαρε με τη μία, αλλά απέκρουσε ο Στρέζος.
70' Σουτ του Βουό, η μπάλα άουτ
74' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός οι Σπιριντόνοβιτς, Μασούρης, μέσα οι Μανθάτης και Καμαρά
79' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Ντουρμισάι έκανε το σουτ, έπειτα από ωραία προσπάθεια του Καμαρά, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ
80' ΜΥΘΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Ο Καμαρά κάνει το πλασέ, η μπάλα κόντραρε στον Ποτουρίδη και έφτασε στον Μπανανά που ήταν αμαρκάριστος στη μικρή περιοχή, αλλά κατάφερε να τη στείλει άουτ. Δεν χάνεται αυτό το γκολ!
83' Αλλαγές για τον ΟΦΗ. Μέσα οι Σασί και Ντίνας, εκτός Πλατέλλας και Κουτσιανικούλης
85' Πονηρή εκτέλεση φάουλ του Ντίνα, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών
86' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Κόρμπος, μέσα ο Σαντί Αλί
88' Εκπληκτικό σουτ του Νέιρα, απέκρουσε ο Μανοΐλοβιτς
90' Κίτρινη κάρτα στον Κυριακίδη
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
92' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Σουτ του Καμαρά, δύσκολη η απόκρουση του Στρέζου
93' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά