Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τον Λεβαδειακό στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Super League.
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Λεβαδειακό για την πρώτη αγωνιστική της Σουπερλίγκας.
Ο Ολυμπιακός δεν έχει χάσει ποτέ εντός έδρας από την ομάδα της Βοιωτίας (16-2-0)!
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού (4-2-3-1): Γιαννιώτης - Ελαμπντελαουί, Βούκοβιτς, Μεριά, Τσιμίκας - Τοροσίδης, Καμαρά - Πάρντο, Φορτούνης, Χριστοδουλόπουλος - Γκερέρο
Η ενδεκάδα του Λεβαδειακού (4-2-3-1): Επασί - Τσαμπούρης, Κρνέτα, Ζησόπουλος, Ντιόγκο - Μητρόπουλος, Όμο - Γιακουμάκης, Σουμπίνιο, Νανγκίς - Μαρκόβσκι
Τρεις αλλαγές κάνει ο τεχνικός του Ολυμπιακού, Πέδρο Μαρτίνς, σε σχέση με τον ευρωπαϊκό αγώνα της Πέμπτης κόντρα στην Μπέρνλι. Βασικοί ξεκινούν οι Μεριά, Τοροσίδης, Πάρντο αντί των Μιράντα, Μπουχαλάκη, Ποντένσε.
Θυμίζουμε ότι πέρσι ο Ολυμπιακός είχε κερδίσει 2-1 εντός έδρας τον Λεβαδειακό με τέρμα του Κούτρη στο 84'.
Διαιτητής του σημερινού αγώνα ο Στέφανος Κουμπαράκης.
Ξεκίνησε το ματς. Ο Ολυμπιακός πήρε τη σέντρα.
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό οι Χουτεσιώτης, Μιράντα, Νάτχο, Μπουχαλάκης, Φετφατζίδης, Βρουσάι, Χασάν.
2' Πρώτη καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό, με την προβολή του Σουμπίνιο να φεύγει δίπλα από το δοκάρι.
Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό οι Μπάγιτς, Καθάριος, Καραχάλιος, Χατζηλάμπρος, Σουλεϊμάν, Αντιλέχου, Ιωαννίδης.
7' Ανεβάζει την πίεσή του ο Ολυμπιακός.
10' Μέχρι στιγμής ο Ολυμπιακός δεν έχει βρει καθαρή ευκαιρία.
10' Κίτρινη κάρτα στον Χριστοδουλόπουλο.
Ο αγωνιστικός χώρος δεν βρίσκεται και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση.
12' Κίτρινη κάρτα στον Όμο.
14' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό.
14' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
15' Μακρινό σουτ του Τσιμίκα, η μπάλα άουτ.
17' Δυνατό σουτ του Καμαρά έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
18' Σουτ του Νανγκίς, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα χέρια του Γιαννιώτη.
20' Σέντρα του Ομάρ, βγήκε και μπλόκαρε ο Επασί.
Χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής το παιχνίδι.
22' Προβολή του Γκερέρο από το ύψος της περιοχής, η μπάλα στα χέρια του Επασί.
24' Τώρα πιέζει ο Ολυμπιακός, πίσω από το κέντρο και οι έντεκα του Λεβαδειακού.
26' Επικίνδυνο σουτ του Σουμπίνιο από μακρινή απόσταση, η μπάλα άουτ όμως.
28' Δεν έχει ρυθμό και... εμπνεύσεις ο Ολυμπιακός.
29' Διακοπή στο ματς γιατί τραυματίστηκε ο Τσαμπούρης.
31' Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι. Δεν είχε κάτι σοβαρό ο Τσαμπούρης, που επιστρέφει στον αγώνα.
33' Μπλοκαρισμένος ο Ολυμπιακός από την πολύ καλή ανασταλτική λειτουργία του Λεβαδειακού.
35' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλό σημείο για γέμισμα στην περιοχή του Λεβαδειακού.
36' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
38' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
38' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Καμαρά να σουτάρει μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα έφυγε άουτ.
39' Σουτ του Χριστοδουλόπουλου μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Επασί.
41' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό!
Ο Φορτούνης έκανε ωραία ατομική προσπάθεια και ο Ζησόπουλος τον ανέτρεψε.
42' Άστοχο το πέναλτι του Φορτούνη, έδιωξε ο τερματοφύλακας Επασί.
43' Κίτρινη κάρτα στον Σουμπίνιο για σκληρό φάουλ στον Τοροσίδη.
45' Διαμαρτυρίες από τους παίκτες του Ολυμπιακού για χέρι του Ντιόγκο στην περιοχή.
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Νανγκίς.
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Ολυμπιακός και Λεβαδειακός έχουν κολλήσει στο 0-0.
Η σημαντικότερη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό ήταν το χαμένο πέναλτι του Φορτούνη στο 42'.
Γενικότερα πάντως η εικόνα της ομάδας του Μαρτίνς δεν είναι ενθαρρυντική αφού έχει βραχυκυκλώσει από τη σωστή αμυντική λειτουργία των φιλοξενούμενων.
Βγαίνουν οι ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.
Δύο αλλαγές ετοιμάζει ο Πέδρο Μαρτίνς.
Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Μπουχαλάκης και Χασάν παίρνουν τις θέσεις των Τοροσίδη, Πάρντο.
Χωρίς αλλαγές συνεχίζει ο Λεβαδειακός.
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
Πρεμιέρα του Χασάν με τη φανέλα του Ολυμπιακού.
Ο Φορτούνης μετατοπίστηκε στο αριστερό "φτερό", ο Χριστοδουλόπουλος στο δεξί και ο Γκερέρο παίζει πίσω από τον Χασάν.
50' Δεν έχει συμβεί κάτι το τρομερό στο πρώτο 5λεπτο του δευτέρου ημιχρόνου.
51' Κίτρινη κάρτα στον Κρνέτα.
54' Κίτρινη κάρτα για τον Ντιόγκο.
56' Τραυματίστηκε ελαφρώς ο Βούκοβιτς, αλλά επέστρεψε άμεσα στο ματς.
59' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό με τον Χασάν.
60' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με το γυριστό σουτ του Χασάν να φεύγει δίπλα από το δοκάρι.
60' Κίτρινη κάρτα στον Επασί για καθυστέρηση.
61' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό.
62' Γκολ για τον Ολυμπιακό με την εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλόπουλου!
Καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλόπουλου, πέρασε την μπάλα δίπλα από το τείχος και έστειλε την μπάλα στη γωνία του τέρματος του Λεβαδειακού.
66' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Γκερέρο να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Επασί, αλλά ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού τον νίκησε.
66' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, ο Μπουχαλάκης πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο μεταξύ, ο Λεβαδειακός προχώρησε στην πρώτη του αλλαγή, με τον Σαβαντογκό να αντικαθιστά τον Νανγκίς (63').
68' Κίτρινη κάρτα στον Τσαμπούρη.
69' Σουτ του Φορτούνη, έδιωξε σε κόρνερ ο Επασί.
71' Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό, με τον Καραχάλιο να παίρνει τη θέση του Όμο.
75' Έπεσε κάπως ο ρυθμός του αγώνα. Ο Λεβαδειακός εξακολουθεί να αμύνεται με 11 παίκτες πίσω από το κέντρο του γηπέδου.
76' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Καμαρά να σουτάρει από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα όμως κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
79' Επικίνδυνο σουτ του Τσιμίκα από τη γωνία της περιοχής, η μπάλα άουτ.
80' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Λεβαδειακό, με τον Αντιλέχου να αντικαθιστά τον τραυματία Κρνέτα.
81' Κεφαλιά του Γιακουμάκη από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε εύκολα ο Γιαννιώτης.
82' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Γκερέρο να πλασάρει, αλλά ο Επασί έδιωξε σε κόρνερ.
83' Κι άλλο κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
86' Ανέβηκε κάπως ο Λεβαδειακός.
87' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό, με τον Νάτχο να παίρνει τη θέση του Φορτούνη.
Ντεμπούτο για τον Ισραηλινό μέσο του Ολυμπιακού.
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
92' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Γκερέρο να πλασάρει, αλλά ο Επασί έδιωξε με τα πόδια.
Τέλος αγώνα, με τον Ολυμπιακό να επικρατεί 1-0 του Λεβαδειακού στο Φάληρο.
Το μοναδικό γκολ των Πειραιωτών ο Χριστοδουλόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 62'.