Σπορ FM LIVE EventsΑτρόμητος-Ξάνθη

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ατρόμητου με την Ξάνθη, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Καλησπέρα σας!
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ατρόμητος-Ξάνθη για τη 2η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Η ενδεκάδα του Ατρόμητου (4-1-2-1-2): Μέγιερι - Σάκιτς, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης - Μάντσον - Μπουσουλάτζιτς, Βασιλακάκης - Μπρούνο - Μανούσος, Κουλούρης
Η ενδεκάδα της Ξάνθης (4-2-3-1): Ζίβκοβιτς - Μπαξεβανίδης, Φλίσκας, Κασάδο, Σιλά - Καμαρά, Ντε Λούκας - Φασίδης, Καντά, Κίκε Μπουλά - Γέντρισεκ
Στον πάγκο για τον Ατρόμητο οι Θεοδωράκης, Καρασαλίδης, Νάτσος, Ούμπιντες, Κωτσόπουλος, Μούγιακιτς, Ενσικουλού.
Στον πάγκο για την Ξάνθη οι Γκαραβέλης, Αλμέιδα, Μελιόπουλος, Κοβάσεβιτς, Μελισσόπουλος, Κάστρο, Σουλεϊμάν.
Ο Ατρόμητος ξεκίνησε με νίκη το πρωτάθλημα αφού πέρασε από την έδρα του Παναιτωλικού (1-2).
Η Ξάνθη ηττήθηκε 0-1 εντός από τον Παναθηναϊκό την πρώτη αγωνιστική.
Σε 20 λεπτά η σέντρα του αγώνα στο Περιστέρι.
Διαιτητής του ματς ο Εμμανουήλ Σκούλας.
Σε 5 λεπτά η σέντρα του αγώνα.
Τιμωρημένος για την Ξάνθη ο χαφ Ντουρίτσκοβιτς.
Ξεκίνησε το ματς.
Η Ξάνθη πήρε τη σέντρα.
4' Τίποτα σημαντικό μέχρι στιγμής στην αναμέτρηση.
Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά με πολλές παράλληλες πάσες από τις δύο ομάδες.
5' Η πρώτη καλή στιγμή ανήκει στην Ξάνθη, με τον Ντε Λούκας να σουτάρει από το ύψος της περιοχής, ωστόσο έδιωξε ο Μέγιερι.
6' Κόρνερ για την Ξάνθη.
7' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Μανούσο να κάνει την προβολή μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι.
11' Ο Ατρόμητος έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων στα τελευταία λεπτά.
11' Πολύ καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, ο Κουλούρης επιχείρησε το γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα έφυγε άουτ.
15' Δεν βρίσκει χώρους η Ξάνθη για να κάνει... παιχνίδι.
16' Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη.
20' Έπεσε πάλι ο ρυθμός.
24' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο.
Γέμισμα στην περιοχή από το φάουλ που εκτέλεσε ο Γιαννούλης, συγκρούστηκαν στον αέρα ο Χατζηισαΐας με τον Φλίσκα.
Τραυματίστηκε στη μέση ο αρχηγός της Ξάνθης, αλλά σηκώθηκε από το έδαφος και θα συνεχίσει κανονικά.
Συνεχίζεται το παιχνίδι μετά από τη μίνι διακοπή λόγω των τραυματισμών.
28' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.
29' Σέντρα-σουτ του Φασίδη από μακρινή απόσταση, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
30' Γύρισμα του Μανούσου στην περιοχή, βγήκε και μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς.
32' Κόρνερ για τον Ατρόμητο, που έχει ανεβάσει στροφές.
34' Τραυματίστηκε ο Κίκε, μίνι διακοπή στο ματς.
Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι.
37' Πάλι διακοπή στον αγώνα. Ο Κίκε έπεσε πάλι στο έδαφος και δεν μπορεί να συνεχίσει.
38' Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κοβάτσεβιτς πήρε τη θέση του τραυματία Κίκε.
40' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη για ένα δυνατό μαρκάρισμα στον Καντά.
42' Φάουλ για την Ξάνθη σε καλό σημείο για γέμισμα στην περιοχή.
42' Κόρνερ για την Ξάνθη.
43' Νέο κόρνερ για την Ξάνθη, που εγκαταστάθηκε στην περιοχή του Ατρόμητου στα τελευταία λεπτά.
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο μέρος.
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Ατρόμητος και Ξάνθη στο 0-0!
Κάτω του μετρίου το θέαμα στο πρώτο μέρος, δεν υπάρχουν μεγάλες ευκαιρίες από τις δύο ομάδες.
Ο Ατρόμητος είχε την κατοχή της μπάλας (67%-33%), αλλά... μέχρι εκεί.
Βγαίνουν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.
46' Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο, με τον Μούγιακιτς να παίρνει τη θέση του αρνητικού Μπρούνο.
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
47' Καλή στιγμή για την Ξάνθη, με τον Γέντρισεκ να σουτάρει μέσα από την περιοχή, ωστόσο η μπάλα έφυγε άουτ.
51' Μακρινό σουτ του Κοβάτσεβιτς, μπλόκαρε ο Μέγιερι.
52' Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη.
54' Κίτρινη κάρτα του Σιλά για σκληρό φάουλ στον Μούγιακιτς.
55' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.
58' Κόρνερ για την Ατρόμητο, που είναι αρκετά φλύαρος.
61' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο, με τον Ούμπιδες να παίρνει τη θέση του Μανούσου.
65' Ο Ατρόμητος "ζορίζεται" και δεν μπορεί να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα της Ξάνθης.
66' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Κουλούρη να παίρνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, όμως η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι.
70' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Μούγιακιτς να παίρνει την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
72' Ευκαιρία για την Ξάνθη, σουτ του Γέντρισεκ από πλάγια θέση, η μπάλα άουτ.
73' Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη, με τον Κάστρο να αντικαθιστά τον Καντά.
75' Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο, με τον Ενσικουλού να παίρνει τη θέση του Μπουσουλάτζιτς
Δέκα λεπτά για τη συμπλήρωση των 90'. Ατρόμητος και Ξάνθη έχουν κολλήσει στο 0-0.
81' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σουτ του Γιαννούλη από το ύψος της περιοχής, έπεσε στη γωνία του ο Ζίβκοβιτς και έδιωξε σε κόρνερ.
85' Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ντινίς Αλμέιδα παίρνει τη θέση του Γέντρισεκ.
88' Πιέζει τώρα ο Ατρόμητος.
90' Κίτρινη κάρτα στον Φασίδη.