Ατρόμητος-Ξάνθη

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ατρόμητου με την Ξάνθη, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

21:01
Καλησπέρα σας!
21:02
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ατρόμητος-Ξάνθη για τη 2η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
21:03
Η ενδεκάδα του Ατρόμητου (4-1-2-1-2): Μέγιερι - Σάκιτς, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης - Μάντσον - Μπουσουλάτζιτς, Βασιλακάκης - Μπρούνο - Μανούσος, Κουλούρης
21:04
Η ενδεκάδα της Ξάνθης (4-2-3-1): Ζίβκοβιτς - Μπαξεβανίδης, Φλίσκας, Κασάδο, Σιλά - Καμαρά, Ντε Λούκας - Φασίδης, Καντά, Κίκε Μπουλά - Γέντρισεκ
21:06
Στον πάγκο για τον Ατρόμητο οι Θεοδωράκης, Καρασαλίδης, Νάτσος, Ούμπιντες, Κωτσόπουλος, Μούγιακιτς, Ενσικουλού.
21:07
Στον πάγκο για την Ξάνθη οι Γκαραβέλης, Αλμέιδα, Μελιόπουλος, Κοβάσεβιτς, Μελισσόπουλος, Κάστρο, Σουλεϊμάν.
21:08
Ο Ατρόμητος ξεκίνησε με νίκη το πρωτάθλημα αφού πέρασε από την έδρα του Παναιτωλικού (1-2).
21:09
Η Ξάνθη ηττήθηκε 0-1 εντός από τον Παναθηναϊκό την πρώτη αγωνιστική.
21:10
Σε 20 λεπτά η σέντρα του αγώνα στο Περιστέρι.
21:18
Διαιτητής του ματς ο Εμμανουήλ Σκούλας.
21:26
Σε 5 λεπτά η σέντρα του αγώνα.
21:27
Τιμωρημένος για την Ξάνθη ο χαφ Ντουρίτσκοβιτς.
21:29
Ξεκίνησε το ματς.
21:29
Η Ξάνθη πήρε τη σέντρα.
21:32
4' Τίποτα σημαντικό μέχρι στιγμής στην αναμέτρηση.
21:33
Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά με πολλές παράλληλες πάσες από τις δύο ομάδες.
21:34
5' Η πρώτη καλή στιγμή ανήκει στην Ξάνθη, με τον Ντε Λούκας να σουτάρει από το ύψος της περιοχής, ωστόσο έδιωξε ο Μέγιερι.
21:34
6' Κόρνερ για την Ξάνθη.
21:36
7' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Μανούσο να κάνει την προβολή μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι.
21:39
11' Ο Ατρόμητος έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων στα τελευταία λεπτά.
21:40
11' Πολύ καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, ο Κουλούρης επιχείρησε το γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα έφυγε άουτ.
21:44
15' Δεν βρίσκει χώρους η Ξάνθη για να κάνει... παιχνίδι.
21:45
16' Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη.
21:48
20' Έπεσε πάλι ο ρυθμός.
21:52
24' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο.
21:54
Γέμισμα στην περιοχή από το φάουλ που εκτέλεσε ο Γιαννούλης, συγκρούστηκαν στον αέρα ο Χατζηισαΐας με τον Φλίσκα.
21:54
Τραυματίστηκε στη μέση ο αρχηγός της Ξάνθης, αλλά σηκώθηκε από το έδαφος και θα συνεχίσει κανονικά.
21:55
Συνεχίζεται το παιχνίδι μετά από τη μίνι διακοπή λόγω των τραυματισμών.
21:56
28' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.
21:57
29' Σέντρα-σουτ του Φασίδη από μακρινή απόσταση, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
21:58
30' Γύρισμα του Μανούσου στην περιοχή, βγήκε και μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς.
22:00
32' Κόρνερ για τον Ατρόμητο, που έχει ανεβάσει στροφές.
22:02
34' Τραυματίστηκε ο Κίκε, μίνι διακοπή στο ματς.
22:05
Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι.
22:06
37' Πάλι διακοπή στον αγώνα. Ο Κίκε έπεσε πάλι στο έδαφος και δεν μπορεί να συνεχίσει.
22:07
38' Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κοβάτσεβιτς πήρε τη θέση του τραυματία Κίκε.
22:09
40' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη για ένα δυνατό μαρκάρισμα στον Καντά.
22:10
42' Φάουλ για την Ξάνθη σε καλό σημείο για γέμισμα στην περιοχή.
22:10
42' Κόρνερ για την Ξάνθη.
22:11
43' Νέο κόρνερ για την Ξάνθη, που εγκαταστάθηκε στην περιοχή του Ατρόμητου στα τελευταία λεπτά.
22:14
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο μέρος.
22:17
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Ατρόμητος και Ξάνθη στο 0-0!
22:18
Κάτω του μετρίου το θέαμα στο πρώτο μέρος, δεν υπάρχουν μεγάλες ευκαιρίες από τις δύο ομάδες.
22:18
Ο Ατρόμητος είχε την κατοχή της μπάλας (67%-33%), αλλά... μέχρι εκεί.
22:32
Βγαίνουν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.
22:33
46' Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο, με τον Μούγιακιτς να παίρνει τη θέση του αρνητικού Μπρούνο.
22:34
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
22:36
47' Καλή στιγμή για την Ξάνθη, με τον Γέντρισεκ να σουτάρει μέσα από την περιοχή, ωστόσο η μπάλα έφυγε άουτ.
22:39
51' Μακρινό σουτ του Κοβάτσεβιτς, μπλόκαρε ο Μέγιερι.
22:40
52' Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη.
22:43
54' Κίτρινη κάρτα του Σιλά για σκληρό φάουλ στον Μούγιακιτς.
22:43
55' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.
22:46
58' Κόρνερ για την Ατρόμητο, που είναι αρκετά φλύαρος.
22:49
61' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο, με τον Ούμπιδες να παίρνει τη θέση του Μανούσου.
22:53
65' Ο Ατρόμητος "ζορίζεται" και δεν μπορεί να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα της Ξάνθης.
22:55
66' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Κουλούρη να παίρνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, όμως η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι.
22:59
70' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Μούγιακιτς να παίρνει την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
23:00
72' Ευκαιρία για την Ξάνθη, σουτ του Γέντρισεκ από πλάγια θέση, η μπάλα άουτ.
23:02
73' Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη, με τον Κάστρο να αντικαθιστά τον Καντά.
23:04
75' Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο, με τον Ενσικουλού να παίρνει τη θέση του Μπουσουλάτζιτς
23:08
Δέκα λεπτά για τη συμπλήρωση των 90'. Ατρόμητος και Ξάνθη έχουν κολλήσει στο 0-0.
23:10
81' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σουτ του Γιαννούλη από το ύψος της περιοχής, έπεσε στη γωνία του ο Ζίβκοβιτς και έδιωξε σε κόρνερ.
23:13
85' Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ντινίς Αλμέιδα παίρνει τη θέση του Γέντρισεκ.
23:17
88' Πιέζει τώρα ο Ατρόμητος.
23:19
90' Κίτρινη κάρτα στον Φασίδη.