Πανιώνιος-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-ΠΑΟΚ, για τη δεύτερη αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης (19:15), Πανιώνιος-ΠΑΟΚ, για τη δεύτερη αγωνιστική της Super League. Τηλεοπτική κάλυψη από το Novasports2, ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από το 2-2 με τον ΟΦΗ στην πρεμιέρα και οι φιλοξενούμενοι από το υπέρ τους 1-0 επί του Αστέρα Τρίπολης στην Τούμπα.
Πανιώνιος (Ζοζέ Ανιγκό): Μανοΐλοβιτς, Ντομίνγκες, Μπανανά, Κούρντι, Παπαγεωργίου, Κόρμπος, Καμαρά, Κεϊτά, Μασούρας, Σπιριντόνοβιτς, Ντουρμισάι
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Κατσερίντι, Κρέσπο, Μάτος, Βιεϊρινια, Σάκχοφ, Μαουρίτσιο, Ελ Καντουρί, Ουάρντα, Πέλκας, Πρίγιοβιτς
Στον πάγκο των κυανέρυθρων: Μαλέρμπ, Σταυρόπουλος, Μανθάτης, Άλι, Πίρις, Άλμπεκ, Σαραμαντάς
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Ρέι, Τόσκα, Μαλεζάς, Κάνιας, Μπίσεσβαρ, Λημνιός και Ακπόμ
Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου. Βοηθοί: Βασίλειος Καμπούρης, Αντώνιος Καρατζίκας Τέταρτος Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος
Ο Ράζβαν Λουτσέσκου κάνει μίνι ροτέισον, αφήνοντας Κάνιας και Λημνιό στον πάγκο, ενώ ο Βαρέλα δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής
Πέντε λεπτά μέχρι τη σέντρα στη Νέα Σμύρνη
Έναρξη στο ματς!
2' Καλή επίθεση του Πανιώνιου, αλλά βρήκε... αέρα ο Σπιριντόνοβιτς, όντας μέσα στην περιοχή και λίγο αριστερά
3' Συρτό σουτ για τον Πανιώνιο. Το έπιασε με το αριστερό ο Σπιριντόνοβιτς, αλλά σταμάτησε σε σώματα η μπάλα
5' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Κεφαλιά του Μάτος μετά από σέντρα του Πέλκα, αλλά δεν χρειάστηκε η επέμβαση του Μανοΐλοβιτς, αφού έδιωξε η άμυνα των γηπεδούχων
9' Επικίνδυνη επίθεση από τον Πανιώνιο. Σουτ του Μασούρα εντός περιοχής και λίγο δεξιά, του έβαλε κόντρα την τελευταία στιγμή ο Βιεϊρίνια.
13' Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Χατσερίντι στον Κεϊτά μέσα στην περιοχή. Δεν δικαιώνει τον παίκτη του Πανιωνίου το ριπλέι, καθώς έκανε... άλμα
Έχει μπει αρκετα καλύτερα ο Πανιώνιος
14' Ωραίο γύρισμα του Μασούρα από τα αριστερά, δεν πρόλαβε ο Ντουρμισάι που έκανε την προβολή και ενώ ήταν μπροστά από την εστία.
16' Σουτ του Μασούρα εκτός
18' Κίτρινη στον Χατσερίντι
Ο ΠΑΟΚ παίζει αρκετά ψηλά και ο Πανιώνιος προσπαθεί να τον "χτυπήσει" στην κόντρα
Στη Νέα Σμύρνη ο Πιέρ Ισά
24' Σουτ του Σάκχοφ εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Πανιώνιου
Ομορφιές στη Νέα Σμύρνη...
27' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Κεφαλιά του Ελ Καντουρί, έδιωξε με το πόδι ο Μανοΐλοβιτς. Στη συνέχεια της φάσης έκανε φάουλ ο Χατσερίντι
29' Σουτ του Βιεϊρίνια λίγο έξω από την περιοχή, έδιωξε με δυσκολία ο Μανοΐλοβιτς
Έχει ανέβει στα τελευταία λεπτά ο ΠΑΟΚ
Ελέγχει τον ρυθμό η ομάδα του Λουτσέσκου, μετά τα μέσα του πρώτου μέρους και μετά το καλό ξεκίνημα των γηπεδούχων
Η κατοχή της μπάλας είναι 38%-62%
38' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Έπειτα από ωραία κυκλοφορία της μπάλας, ο Ουάρντα τροφοδότησε τον Σάκχοφ, που ήταν στο ύψος του πέναλτι, αλλά με το σουτ που έκανε ο Μαροκινός κέρδισε κόρνερ
41' Σουτ του Ντουρμισάι με καλές προϋποθέσεις, σε ετοιμότητα ο Πασχαλάκης, που έδιωξε πλάγια την μπάλα
42' Σουτ του Σπιριντόνοβιτς, έπεσε χαμηλά και έδιωξε ο Πασχαλάκης
Ο ΠΑΟΚ ελέγχει την κατάσταση εδώ και ώρα, αλλά ο Πανιώνιος έχει δυο καλές ευκαιρίες στα τελευταία λεπτά
45' Ωραία σέντρα του Μάτος από τα δεξιά, δεν έδιωξε καλά η άμυνα του Πανιώνιου, αλλά ο Πέλκας πήγε δυνατά και αντικανονικά στη φάση με αποτέλεσμα να χρεωθεί φάουλ εις βάρος του Μανοΐλοβιτς.

Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη. Πανιώνιος-ΠΑΟΚ 0-0

Ανώτεροι οι γηπεδούχοι στο πρώτο μισό του πρώτου μέρους, όπου δημιούργησαν αρκετά προβλήματα στην ομάδα του Λουτσέσκου, παίζοντας πολύ στην κόντρα επίθεση. Από εκεί και πέρα, οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν αρχικά την κατάσταση και στη συνέχεια απέκτησαν τον έλεγχαν της κατάστασης, προτού κάνει δυνατό φίνις ο Πανιώνιος, θέλοντας να πετύχει ένα γκολ λίγο πριν την ανάπαυλα.

Έναρξη στο δεύτερο μέρος

46' Σουτ του Ουάρντα μέσα από την περιοχή και λίγο αριστερά, μπλόκαρε ο πορτιέρε του Πανιώνιου
Σε προηγούμενη φάση, η μπάλα βρήκε στο κολλημένο χέρι του Κούρντι μετά από σέντρα του Ουάρντα.
51' Επίθεση του ΠΑΟΚ με πολύ καλές προϋποθέσεις, αλλά σταμάτησε (κακώς) ως οφσάιντ και ενώ ο Πρίγιοβιτς έβγαινε απέναντι από τον Μανοΐλοβιτς
55' Σουτ του Βιεϊρίνια εκτός περιοχής, έσκασε η μπάλα, αλλά μπλόκαρε ο Μανοΐλοβιτς
56' Σουτ του Μασούρα, μετά από πάσα σε εκτέλεση φάουλ, ήταν αδύναμο και δεν δυσκολεύτηκε ο Πασχαλάκης
57' Καλή επίθεση από τον ΠΑΟΚ, αλλά στο γύρισμα του Κρέσπο από τα αριστερά, η άμυνα του Πανιώνιου έδιωξε την ύστατη στιγμή, πριν εκτελέσει ο Πέλκας
59' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Σπιριντόνοβιτς ταλαιπώρησε την άμυνα του ΠΑΟΚ από τα αριστερά, αλλά καθυστέρησε, δεν έκανε καλό τελείωμα και πάλι, κερδίζοντας το κόρνερ
Θα μπει ο Μανθάτης σε λίγο στο ματς
65' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μανθάτης αντί Καμαρά στο ματς

68' Γκολ ο ΠΑΟΚ, 0-1!

Ωραία κίνηση του Ελ Καντουρί από τ' αριστερά μέσα στην περιοχή και τελείωμα με το αριστερό με συρτό σουτ, στα δίχτυα του Μανοΐλοβιτς η μπάλα.
Πλαγιοκοπεί ο Ουάρντα από τα αριστερά, κέρδος ένα κόρνερ
Μικρή διακοπή στο ματς από τον διαιτητή. Κάτι λέει με τον τέταρτο. Προφανώς για να γίνουν συστάσεις στους οπαδούς του Πανιώνιου
Έγινε ρίψη φωτοβολίδας και αν γίνει κάποιο άλλο... παρατράγουδο θα διακοπεί οριστικά το παιχνίδι
Πτώση του Ντουρμισάι σε μαρκάρισμα του Κρέσπο, δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι αντικανονικό
82' Εκτέλεση φάουλ του Σπιριντόνοβιτς, λίγο πάνω από την εστία του Πασχαλάκη η μπάλα.
85' Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάνιας αντί του Πρίγιοβιτς
85' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Σιντί Αλί αντί Σπιριντόνοβιτς
88' Ο Άκπομ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μανοΐλοβιτς, αλλά δεν υπάρχει γκολ. Υποδείχθηκε σε αντικανονική ο παίκτης του ΠΑΟΚ, αλλά καλυπτόταν πάρα πολύ!
90+1' Κεφαλιά του Μασούρα, η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.