Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΣ Γιάννινα από το «Γ. Καραϊσκάκης» για τη 2η αγωνιστική της Super League.

Καλησπέρα σας
21:04
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΣ Γιάννινα
21:05
Το ματς διεξάγεται στο «Γ. Καραϊσκάκης» και είναι στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Super League
21:06
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
21:07
Ολυμπιακός: Γιαννιώτης - Ελαμπντελαουί, Μεριά, Βούκοβιτς, Τσιμίκας - Μπουχαλάκης, Καμαρά - Φετφατζίδης, Φορτούνης, Ποντένσε - Γκερέρο.
21:10
ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης - Αποστολόπουλος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Κακούμπα - Κάστρο, Λίλα, Νικολιάς, Κούζικ - Ξύδας, Κρίζμαν
21:13
Ο Ολυμπιακός προέρχεται από νίκη με 1-0 κόντρα στον Λεβαδειακό στο «Γ. Καραϊσκάκης»
21:13
Ο ΠΑΣ Γιάννινα ηττήθηκε στην πρεμιέρα από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ με 2-0
21:14
Πάγκος Ολυμπιακού: Χουτεσιώτης, Νάτχο, Χριστοδουλόπουλος, Γκιγέρμε, Μιράντα, Μάνος, Τοροσίδης
21:15
Πάγκος ΠΑΣ Γιάννινα: Μιχαήλ, Μυστακίδης, Βιντάλ, Τσικάρσκι, Σκόνδρας, Γιάκος, Σιόντης
21:17
Διαιτητής: Φώτιος Φωτιάδης Α’ βοηθός: Χρήστος Ακρίβος Β’ βοηθός: Ιορδάνης Δημητριάδης 4ος: Άγγελος Ευαγγέλου
21:30
1' Έναρξη του ματς
21:35
5' Πρώτη επίσκεψη για τον Ολυμπιακό στην περιοχή του ΠΑΣ, με τον Ποντένσε να κάνει το σουτ, το οποίο όμως ήταν αδύναμο. Μπλόκαρε ο Βελλίδης
21:37
7' Μακρινό σουτ του Καμαρά, η μπάλα στην εξέδρα
21:40
11' Υπόδειξη οφσάιντ στον Τσιμίκα. Καμία περίπτωση, καλύπτεται 1 μέτρο τουλάχιστον ο αριστερός μπακ του Ολυμπιακού
21:42
12' Κανονικό κόψιμο του Τσιμίκα τη στιγμή που έμπαινε στην περιοχή. Φάουλ δίνει ο ρέφερι
21:45
16' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Κούζικ
21:48
18' Πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Το 1-2 με Μπουχαλάκη και Φετφατζίδη από τα δεξιά και μέσα στην περιοχή, ο πρώτος έβγαλε τη σέντρα με το εξωτερικό, αλλά η κεφαλιά-ψαράκι από τον Γκερέρο κατέληξε άουτ.
21:48
19' Κίτρινη κάρτα στον Ξύδα
21:49
19' Αντεπίθεση του Ολυμπιακού με τον Ποντένσε που έκανε την παράλληλη μπαλιά, αλλά ο Γκερέρο ήταν ένα βήμα πιο μπροστά από την μπάλα
21:51
21:56
26' Πολύ καλά οργανωμένος αμυντικά ο ΠΑΣ Γιάννινα
21:58
29' Η κατοχή της μπάλας στο 62% υπέρ του Ολυμπιακού
22:00
31' Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, η μπάλα πέρασε από όλους και άουτ
22:00
Θα γίνει αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ, αφού θα περάσει στο ματς ο Μυστακίδης και βγει εκτός με πρόβλημα τραυματισμού ο Ξύδας
22:03
33' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΕΛΑΜΠΝΤΕΛΑΟΥΙ! Εξαιρετική 25άρα μπαλιά του Καμαρά από τον άξονα, κάνει την κίνηση πολύ γρήγορα ο Ομάρ και με κεφαλιά προλαβαίνει την άστοχη έξοδο του Βελλίδη για το 1-0.
22:04
34' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Εκτός ο Ξύδας, μέσα ο Μυστακίδης
22:08
38' Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, η μπάλα λίγα εκατοστά δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Βελλίδη
22:09
40' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Στην προσπάθειά του ο Τζημόπουλος να διώξει, στέλνει την μπάλα στο απλωμένο χέρι του και δίνεται πέναλτι
22:10
41' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! 2-0 Ο ΦΟΡΤΟΥΝΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΣΤΟΧΗ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΠΕΝΑΛΤΙ
22:12
22:15
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Τσιμίκα
22:16
Λήξη α' ημιχρόνου
22:18
Ο Ολυμπιακός κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό έχει αγγίξει τη νίκη, καθώς χωρίς να πιάσει κάποια σπουδαία απόδοση, κατάφερε πολύ εύκολα να πετύχει δύο γκολ με τον Ομάρ (33') και τον Φορτούνη (πέν. 40'). Εντελώς ακίνδυνος ο ΠΑΣ Γιάννινα
22:30
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
22:31
46' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Με την έναρξη του β' ημιχρόνου ο Φετφατζίδης από πολύ κοντινή απόσταση έπειτα από σέντρα του Ποντένσε στο ύψος της μικρής περιοχής, σημάδεψε το αριστερό δοκάρι της εστίας του Βελλίδη
22:35
50' Πρόβλημα με τον Βούκοβιτς που πονάει στη μέση του
22:40
55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΤΕΝΣΕ! 3-0! Ωραία συνεργασία του Γκερέρο με τον Φορτούνη, ο τελευταίος γύρισε την μπάλα στον Ποντένσε, που δεν είχε πρόβλημα να κάνει το 3-0.
22:42
57' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Βούκοβιτς, μέσα ο Μιράντα
22:44
59' Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Γκερέρο, απέκρουσε σε κόρνερ ο Βελλίδης
22:52
67' Κίτρινη κάρτα στον Λίλα
22:55
22:55
22:56
71' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Φορτούνης, μέσα ο Χριστοδουλόπουλος
22:59
74' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Μπουχαλάκης, μέσα ο Νάτχο
22:59
74' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Εκτός ο Νικολιάς, μέσα ο Βιντάλ
23:00
75' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ! Σουτ του Μυστακίδη με την μπάλα να κοντράρει και τελικά να καταλήγει στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Γιαννιώτη
23:02
77' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Εκτός ο Λίλα, μέσα ο Σιόντης
23:07
82' Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό
23:08
Κακή εκτέλεση του Λάζαρου, άουτ η μπάλα
23:10
85' Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο
23:15
90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! ΣΚΟΡΕΡ Ο ΓΚΕΡΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ 4-0! Ο Τσιμίκας ξεδίπλωσε την αντεπίθεση, έδωσε στον Γκερέρο που άρχισε την προσπάθειά του από το χώρο της μεσαίας γραμμής, ξεπέρασε και τον Τζημόπουλο και με πλασέ έκανε το 4-0.
23:17
92' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! ΣΚΟΡΕΡ Ο ΜΕΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ 5-0! Σέντρα του Ομάρ, πλασέ με τη μία του Μεριά που ήταν ολομόναχος και το 5-0 είναι γεγονός
23:18
Λήξη του ματς!
23:19
Ο Ολυμπιακός ήταν σαρωτικός και επικράτησε 5-0 του ΠΑΣ Γιάννινα, με εξαιρετική εμφάνιση.