Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-ΟΦΗ, για την 2η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό με τον ΟΦΗ.
Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού :Κυριακίδης, Έρικσον, Μανά, Μάζουρεκ, Ντίας, Τσοκάνης, Μαρινάκης, Μιχάι, Μοράρ, Άργκους, Μπαρμπόσα
Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Στρέζος, Αργυρόπουλος, Κουτσιανικούλης, Βουό, Πλατέλλας, Κυριακίδης, Παπάζογλου, Μεγιάδο, Μπολάκης, Νέιρα, Ποτουρίδης
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό: Γιαννακόπουλος, Βακράκος, Λουίς Ρότσα, Αγροδήμος, Χαντάκιας, Λιάβας, Μπελεβώνης
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ: Σωτηρίου, Ντίνας, Αραβίδης, Παπαστεριανός, Κομεσίδης, Σάσι, Κοροβέσης
Σφυρίζει ο Βαγγέλης Γρατσάνης με βοηθούς τους Αντώνιο Δίπλαρη και Ηλία Κωνσταντίνου. Τέταρτος ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης.
Oι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο.
Οι ενδεκάδες δίνουν τον όρκο νίκης. Περίπου 2000 οι θεατές στο Αγρίνιο.
1' Σέντρα αγώνα
3' Χωρίς κάτι ιδιαίτερο το πρώτο τρίλεπτο.
6' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό
7' Αρχίζει να πιέζει ψηλά ο ΟΦΗ και οι γηπεδούχοι δεν μπορούν ν' αναπτυχθούν.
9' Πάρα πολλά λάθη στο ξεκίνημα κι από τις δύο ομάδες.
12' Πολύ κακό το ματς μέχρι στιγμής.
13' Σέντρα του Πλατέλλα από δεξιά, ο Κουτσιανικούλης δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά, η μπάλα έξω.
14' Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο, για σκληρό μαρκάρισμα στον Μάζουρεκ.
17' Προσπαθεί ο ΟΦΗ να παίξει στον κενό χώρο με την ταχύτητα των πλάγιων αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει απειλήσει. Πολλές δυσκολίες στην ανάπτυξη για τους γηπεδούχους.
19' Ο Μοράρ το πρώτο σουτ του αγώνα, με το δεξί, έξω από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα πάνω από την εστία του Στρέζου.
19' Κίτρινη στον Ποτουρίδη για διαμαρτυρία.
20' Κίτρινη στον Μπολάκη, για καθυστερημένο μαρκάρισμα στον Γουίλιαν Μπαρμπόσα.
23' ΓΚΟΟΟΛ ο Μοράρ ανοίγει το σκορ.
Ο Μαρινάκης κάνει κούρσα από δεξιά και ο Ρουμάνος από οριακή θέση (ίσως και ακάλυπτος) κάνει το 1-0 με δεξί πλασέ.
Στην πρώτη φορά που ο Παναιτωλικός αποφάσισε να κινηθεί γρήγορα, ήρθε το γκολ για να ανοίξει το σκορ.
Πάρα πολύ οριακή η φάση του γκολ, ίσως ελάχιστα πιο μπροστά ο Μοράρ στη φάση του 1-0.
29' Παπαστεριανός αντί Αργυρόπουλου πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ.
Καλύπτει δεξιά ο Κυριακίδης και ο Παπαστεριανός στα χαφ.
31' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
32' Διακοπή στο ματς, άνοιξαν οι βάνες για το πότισμα στο γήπεδο του Αγρινίου.
35' Κίτρινη κάρτα στον Μιχάι, για σκληρό μαρκάρισμα στον Μεγιάδο.
37' Ο ΟΦΗ μοιάζει αποσυντονισμένος, μιας και για την ώρα ο Νέιρα είναι εκτός παιχνιδιού.
38' Ο Βουό θα δει κίτρινη κάρτα, γιατί σε τετ-α-τετ με τον Κυριακίδη, τον αποφεύγει, αλλά ο Γρατσάνης θεωρεί πως ο Ιβοριανός κάνει θέατρο.
40' Αποβάλλεται ο Νίκος Παπαδόπουλος που είναι έξαλλος με την απόφαση του διαιτητή, να μην δώσει πέναλτι.
Νέο ριπλέι για τη φάση του γκολ, ο Μοράρ φαίνεται τελικά να φεύγει από την ίδια ευθεία. Ορθώς μέτρησε το τέρμα του Παναιτωλικού.
Στη φάση του Βουό, ο Γρατσάνης μοιάζει να πήρε τη σωστή απόφαση. Δεν βρίσκει ο Κυριακίδης τον επιθετικό του ΟΦΗ.
45' Νεύρα μεταξύ Άργκους και Νέιρα για σκληρό μαρκάρισμα του πρώτου. Πάει να ξεφύγει το ματς. Κίτρινη και για τους δύο. Ο ΟΦΗ έφτασε τις πέντε κάρτες.
45' Τρία λεπτά επιπλέον, ο Κυριακίδης τραυματίστηκε σε μια έξοδο.
45+4' Τέλος πρώτου μέρους, με τον Παναιτωλικό να προηγείται 1-0 με το γκολ του Βλαντ Μοράρ. Ο ΟΦΗ σε πολύ κακή βραδιά με εξουδετερωμένο τον Νέιρα, ο ΟΦΗ, δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει το τετ-α-τετ με τον Κυριακίδη, αφού έπεσε, μάλλον μόνος του, όπως έδειξε το ριπλέι.
46' Σέντρα στην επανάληψη
47' Θυμίζουμε πως η μισή ομάδα του ΟΦΗ έχει κίτρινη κάρτα.
47' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μανά βρίσκει ωραία τον Μοράρ, αυτός από πλάγια αριστερά, σουτάρει, αλλά το σουτ φεύγει άουτ.
53' Πολύ σκληρές μάχες στη μεσαία γραμμή.
53' Κίτρινη κάρτα και στον Κουτσιανικούλη, για σκληρό μαρκάρισμα στον Ντίας.
57' Ο Παπαστεριανός ανατρέπει τον Μαρινάκη που έκλεψε στο κέντρο. Η έβδομη κίτρινη κάρτα για τον ΟΦΗ.
58' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Μοράρ 2-0.
Ο Ρουμάνος παίρνει το ριμπάουντ από την απόκρουση του Στρέζου, στο φάουλ του Έρικσον και κάνει το 2-0.
60' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
62' Ντίνας αντί Πλατέλλα η δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ.
62' Καλό σουτ του Μεγιάδο, η μπάλα λίγο έξω από την εστία του Κυριακίδη. Η πρώτη τελική του ΟΦΗ στο ματς.
66' Ο 17χρονος Λιάβας αντί του Μπαρμπόσα.
68' Κίτρινη στον Μοράρ.
70' Ο Βουό κάνει κακή κεφαλιά μετά από κακή απόκρουση παίκτη του Παναιτωλικού. Οι παίκτες του ΟΦΗ ζήτησαν χέρι.
72' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.
73' Ο Μανά σουτάρει από πλάγια θέση άουτ.
75' Αραβίδης αντί Κουτσιανικούλη.
76' Κόρνερ για τον ΟΦΗ.
77' Ο Κυριακίδης με διπλή επέμβαση λέει όχι σε Ποτουρίδη και Ντίνα. Απίθανη διπλή επέμβαση από τον έμπειρο γκολκίπερ.
81' Ο Λουίς Ρότσα αντί του Μανά.
83' Κίτρινη στον Ρότσα.
86' Έξω ο Μάζουρεκ μέσα ο Χαντάκιας
87΄ Κεφαλιά του Αραβίδη, φοβερή επέμβαση του Κυριακίδη σε κόρνερ. Ο Ποτουρίδης στην συνέχεια σούταρε άουτ.
88' ΓΚΟΟΟΟΛ 2-1 ο ΟΦΗ.
Ο Κυριακίδης γυρίζει από δεξιά την μπάλα και ο Έρικσον με προβολή, στέλνει την μπάλα στην εστία της ομάδας του.
89' Κίτρινη ο Χαντάκιας.
90' Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος
90+6' Τέλος αγώνα. Με δύο γκολ του Μοράρ στο 23' και στο 58' πήρε προβάδισμα και κράτησε τη νίκη και χάρη στις επεμβάσεις του Κυριακίδη, παρά το αυτογκόλ στο 88' του Έρικσον. Υπάρχει ένταση στο φινάλε του ματς.