Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ξάνθη και τον Παναιτωλικό για την 3η αγωνιστική της Super League.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ξάνθη-Παναιτωλικός για την 3η αγωνιστική της Super League.
Η ενδεκάδα της Ξάνθης (4-2-3-1): Ζίβκοβιτς – Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Κασάδο, Σιλά – Καμαρά, Κοβάτσεβιτς – Κίκε, Σαρπόνγκ, Καντά – Γέντρισεκ
16:42
Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού (4-1-4-1): Κυριακίδης - Μαρινάκης, Μιχάι, Άργκους, Τσοκάνης - Έρικσον - Μάζουρεκ, Ντίας, Ουίλιαν, Μανά - Μοράρ
16:43
Η Ξάνθη έχει συλλέξει μόλις έναν πόντο στις δύο πρώτες αγωνιστικές. Στην πρεμιέρα ηττήθηκε 0-1 εντός από τον Παναθηναϊκό, ενώ ακολούθησε το 0-0 με τον Ατρόμητο εκτός.
16:44
Ο Παναιτωλικός έχασε 1-2 εντός από τον Ατρόμητο στην 1η αγωνιστική, αλλά κέρδισε 2-1 τον ΟΦΗ στο Αγρίνιο τη 2η αγωνιστική.
16:45
Διαιτητής του αγώνα ο Κωνσταντίνος Κοτσάνης.
16:48
Η Ξάνθη δεν έχει χάσει από τον Παναιτωλικό τα 4 τελευταία χρόνια: 7 νίκες και 1 ισοπαλία εντός κι εκτός έδρας.
16:59
Σε 2 λεπτά η σέντρα του αγώνα.
17:01
Ξεκίνησε το ματς. Ο Παναιτωλικός πήρε τη σέντρα.
17:04
4' Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά.
17:05
4' Η πρώτη καλή στιγμή ανήκει στην Ξάνθη. Ο Γέντρισεκ εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της αντίπαλης άμυνας, αλλά πλάσαρε από πλάγια θέση και η μπάλα κατέληξε άουτ.
17:09
9' Ο Παναιτωλικός δεν έχει απειλήσει μέχρι τώρα.
17:12
11' Πίεσε ο Παναιτωλικός και ανάγκασε τους παίκτες της Ξάνθης να διώξουν την μπάλα όπως-όπως.
17:14
14' Κόρνερ για την Ξάνθη.
17:15
14' Δεύτερο διαδοχικό κόρνερ για την Ξάνθη.
17:16
15' Κεφαλιά του Μπαξεβανίδη μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Κυριακίδης.
17:22
21' Γκολ για τον Παναιτωλικό με τον Μοράρ!
17:22
Τραγικό λάθος του τερματοφύλακα της Ξάνθης, Ζίβκοβιτς, που... πάσαρε σε αντίπαλο και ο Μοράρ δεν τον συγχώρησε.
17:24
24' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.
17:26
26' Κόρνερ για την Ξάνθη.
17:29
28' Επικίνδυνη στιγμή για την Ξάνθη με τον Καντά να μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και να σεντράρει, αλλά οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων έδιωξαν.
17:32
30' Φάση... διαρκείας για την Ξάνθη στην περιοχή του Παναιτωλικού, ωστόσο οι παίκτες των γηπεδούχων δεν βρήκαν καθαρό πεδίο για να σουτάρουν.
17:32
31' Μίνι διακοπή στο ματς αφού έχει τραυματιστεί ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού.
17:34
33' Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι.
17:34
34' Νέα διακοπή στον αγώνα, καθώς έχει τραυματιστεί ο Μοράρ. Μάλιστα, ο επιθετικός του Παναιτωλικού σφαδάζει από τους πόνους.
17:36
35' Ξεκίνησε και πάλι το ματς.
17:38
37' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Καλό σουτ του Σιλά έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Κυριακίδη.
17:40
39' Κόρνερ για την Ξάνθη, που πιέζει.
17:42
41' Πέναλτι για την Ξάνθη!
17:42
Γύρισμα του Μπαξεβανίδη στην περιοχή, ο Μιχάι βρήκε την μπάλα με το χέρι.
17:43
42' Γκολ για την Ξάνθη με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γέντρισεκ!
17:47
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Ξάνθη και Παναιτωλικός στο 1-1.
18:01
Βγαίνουν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.
18:03
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο νεαρός Λιάβας πήρε τη θέση του Μανά.
18:03
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
18:04
Με την ίδια ενδεκάδα συνεχίζει η Ξάνθη.
18:06
48' Κίτρινη κάρτα στον Άργκους.
18:07
49' Η πρώτη προσπάθεια για γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ανήκει στην Ξάνθη. Ο Κίκε σούταρε εκτός περιοχής, αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά.
18:11
52' Μακρινό σουτ του Γέντρισεκ, η μπάλα άουτ.
18:14
56' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Γέντρισεκ σούταρε δυνατά μέσα από την περιοχή, αλλά ο Κυριακίδης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
18:14
57' Δεύτερο διαδοχικό κόρνερ για την Ξάνθη.
18:15
57' Δοκάρι για την Ξάνθη με τον Λισγάρα.
18:16
58' Κι άλλη ευκαιρία για την Ξάνθη, με το σουτ του Καντά μέσα από την περιοχή να φεύγει άουτ.
18:17
59' Σουτ του Γέντρισεκ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.
18:17
60' Κυριαρχεί η Ξάνθη στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου μέρους.
18:19
62' Ευκαιρία για την Ξάνθη, με σουτ του Καμαρά έξω από την περιοχή, το οποίο μπλόκαρε ο Κυριακίδης.
18:20
13 τελικές προσπάθειες έχει η Ξάνθη, μία μόνο ο Παναιτωλικός!
18:22
64' Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κάστρο πήρε τη θέση του Σαρπόνγκ, που έκανε ντεμπούτο με τη φανέλα των γηπεδούχων.
18:24
65' Μίνι διακοπή στο ματς αφού τραυματίστηκαν οι Καντά, Μιχάι.
18:25
66' Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι.
18:25
67' Δύο διαδοχικά κόρνερ για την Ξάνθη. 8-0 τα κόρνερ υπέρ των γηπεδούχων.
18:27
69' Καλός συνδυασμός από τους γηπεδούχους, αλλά το σουτ του Καντά βρήκε στα σώματα των αντιπάλων.
18:29
71' Τρομερή ευκαιρία για την Ξάνθη. Κεφαλιά του Γέντρισεκ, διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κυριακίδης.
18:30
72' Σουτ του Κοβάτσεβιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
18:35
77' Προσπαθεί να ισορροπήσει ο Παναιτωλικός.
18:36
79' Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ντε Λούκας αντικαθιστά στον Κοβάτσεβιτς.
18:36
79' Κίτρινη κάρτα στον Καντά.
18:38
80' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Λουσέρο παίρνει τη θέση του Γουίλιαν.
18:39
81' Κόρνερ για την Ξάνθη.
18:39
81' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Γυριστή κεφαλιά του Γέντρισεκ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
18:40
82' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Σουλεϊμάν αντικαθιστά τον Καντά.
18:44
86' Η Ξάνθη ελέγχει το ρυθμό.
18:44
87' Κίτρινη κάρτα στον Έρικσον.
18:45
87' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Καμαρά παίρνει τη θέση του Μοράρ.
18:48
90' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Καμαρά να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Ζίβκοβιτς, ωστόσο ο τερματοφύλακας της Ξάνθης απέκρουσε με τα πόδια.
18:49
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
18:49
91' Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη.
18:51
Τέλος αγώνα, Ξάνθη και Παναιτωλικός έμειναν στο 1-1!
18:52
Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε στο 21' με τον Μοράρ, η Ξάνθη ισοφάρισε με πέναλτι του Γέντρισεκ στο 42'.
18:52
Ανώτεροι οι γηπεδούχοι μετά το 35', ο Κυριακίδης κράτησε όρθιο τον Παναιτωλικό με τις επεμβάσεις του.