Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης, για την 3η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

20:12
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τον Αστέρα Τρίπολης, για την 3η αγωνιστική της Super League, που είναι προγραμματισμένη για τις 20:30.
20:12
Τηλεοπτικά η αναμέτρηση θα καλυφθεί από το Novasports1 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
20:13
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις...
20:14
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Γιαννιώτης, Τσιμίκας, Βούκοβιτς, Μιράντα, Ελαμπντελαουί, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Χριστοδουλόπουλος, Ποντένσε, Φορτούνης και Γκερέρο.
20:15
Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Παπαδόπουλος, Βλάχος, Κώτσιρας, Μαρτίνεθ, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Τσιλιανίδης, Καλτσάς και Μανιάς.
20:16
20:16
20:17
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Σα, Νάτχο, Φετφατζίδης, Γκιγέρμε, Χασάν, Μεριά και Τοροσίδης.
20:17
Στον πάγκο των Αρκάδων βρίσκονται οι: Αθανασιάδης, Βαλιέντε, Μπελόκ, Φερνάντεθ, Τόνσο, Τασουλής και Δουβίκας.
20:18
Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος. Βοηθοί: Δημήτριος Γκάγκας, Μιχαήλ Δημόπουλος Τέταρτος Διαιτητής: Γεώργιος Βρέσκας
20:19
Ο Ολυμπιακός έχει κάνει το "2x2" στο πρωτάθλημα με εντός έδρας νίκες επί Λεβαδειακού και ΠΑΣ Γιάννινα
20:20
Αντιθέτως, ο Αστέρας έχει ισάριθμες ήττες, αλλά με δύσκολο πρόγραμμα, κόντρα σε ΠΑΟΚ εκτός και ΑΕΚ εντός, αλλά ηττήθηκε και στα δύο ματς με πέναλτι.
20:21
Ο Ολυμπιακός έχει πρωταρχικό στόχο να νικήσει και θα ήθελε να καθαρίσει και σχετικά νωρίς το ματς, διότι ακολουθεί την Πέμπτη το δύσκολο ματς με την Μπέτις για την πρεμιέρα της φάσης των ομίλων του Europa League.
20:24
20:27
Στο γήπεδο είναι και ο Γιάγια Τουρέ, ο οποίος κάθεται δίπλα από τον πάγκο των αναπληρωματικών, καθώς δεν βρίσκεται στην αποστολή.
20:28
Στον αγωνιστικό χώρο πλέον οι παίκτες των δύο ομάδων, ξεκινάει εντός ολίγου το ματς
20:28

Έναρξη στο ματς!

20:32
Ο Ολυμπιακός έχει την κατοχή της μπάλας στα πρώτα λεπτά και προσπαθεί να επιβάλλει τον ρυθμό του
20:32
Κερδισμένο φάουλ σε πολύ καλή φάση για τον Ολυμπιακό. Κίτρινη στον Ιγκλέσιας στο 4'
20:33
Ο Τσιμίκας και ο Φορτούνης πάνω από την μπάλα
20:33

5' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό!

Ο Φορτούνης ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Παπαδόπουλου, που έμεινε... άγαλμα. Έμοιαζε αδύνατο να αντιδράσει, έβαλε πολύ φάλτσο στην μπάλα ο διεθνής άσος
20:36
7' Επίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον Αστέρα, ο Τσιλιανίδης που πήρε την μπάλα από τα αριστερά υποδείχθηκε λανθασμένα σε θέση offside.
20:37
Στην αντεπίθεση ο Ολυμπιακός με τον Λάζαρο, που σέντραρε για τον Γκερέρο, αλλά κόντραρε η μπάλα μετά το σουτ του και έφυγε εκτός.
20:37
Έχει καλό ρυθμό το παιχνίδι
20:38
10' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σκαστό σουτ του Τσιλιανίδη εκτός περιοχής, έδιωξε σε κόρνερ ο Γιαννιώτης
20:39
Νέο κόρνερ για τον Αστέρα, μετά από κεφαλιά του Τριανταφυλλόπουλου που απομακρύνθηκε. Φάουλ του Ιγκλέσιας μετά τη νέα εκτέλεση κόρνερ
20:43
Γέμισμα προς τον Τσιλιανίδη, αλλά (λανθασμένη) υπόδειξη για offside. Έβγαινε κάπως πλάγια ο παίκτης του Αστέρα
20:44
59%-41% η κατοχή της μπάλας
20:45
16' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ωραία κίνηση του Χριστοδουλόπουλου μέσα στην περιοχή, αλλά το τελείωμα με το εξωτερικό δεν ανησύχησε τον Παπαδόπουλο
20:47

19' Γκολ ο Ολυμπιακός, 1-0!

«Ρουκέτα» του Καμαρά από μακρινή απόσταση, η μπάλα χτυπάει αρχικά στο οριζόντιο δοκάρι και σκάει στο έδαφος, βρίσκει λίγο και στον Παπαδόπουλο για να καταλήξει στα δίχτυα. Πάντως, είχε περάσει τη γραμμή προτού χτυπήσει στον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων
20:51
22' Πολύ καλή επίθεση με τριγωνάκια από τους παίκτες του Ολυμπιακού λίγο έξω από την περιοχή, όταν μπήκαν μέσα, ο Παπαδόπουλος παρενέβη προ του Ελαμπντελαουί
20:55
Δυνατό μαρκάρισμα του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου στον Καλτσά, θα μπορούσε να δεχθεί την κάρτα εδώ.
20:56
20:57
26' Άστοχο σουτ του Κώτσιρα
20:57
28' Σουτ του Καλτσά εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης
21:01
32' Ωραία επίθεση του Ολυμπιακού με γύρισμα του Ποντένσε από τα αριστερά, αλλά ο Μπουχαλάκης, που βρέθηκε κοντά στο ημικύκλιο, έπιασε πολύ άστοχο σουτ.
21:03
34' Τελική για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Ποντένσε λίγο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος
21:10
41' Καλή αντεπίθεση του Αστέρα, αλλά ο Μανιάς που ήταν αποδέκτης της μπάλας, καθυστέρησε, έχασε και το κοντρόλ της μπάλας, με αποτέλεσμα να... σβήσει η φάση
21:12
43' Απειλεί ο Ολυμπιακός με τον Ποντένσε. Ο Πορτογάλος ελίχθηκε εξαιρετικά σε πρώτη φάση, αλλά μάλλον έκανε μια κίνηση παραπάνω και στο τέλος αφού είχε κλειστεί, έπιασε σουτ που μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
21:14

Ημίχρονο στο Φάληρο. Ολυμπιακός-Αστέρας 1-0

Το τρομερό γκολ του Καμαρά (18') έχει αλλάξει τις ισορροπίες. Πολύ καλός ο ρυθμός στο πρώτο μέρος, με τους ερυθρόλευκους να είναι πιο επικίνδυνοι, αλλά τους Αρκάδες να έχουν προκαλέσει προβλήματα στην άμυνα των Πειραιωτών μέσω των αντεπιθέσεων. Θα μπορούσε να είχε σημειωθεί κι άλλο τέρμα στο ματς.
21:29
Αλλαγή για τον Αστέρα: Φερνάντεθ αντί Κώτσιρα
21:29

Σέντρα στο β' μέρος

21:33
48' Σουτ του Καμαρά από απόσταση, η μπάλα έφυγε πολύ μακριά από την αντίπαλη εστία
21:35
49' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Λάζαρου, ο Γκερέρο δεν βρήκε καλά την μπάλα, στρώθηκε στον Ποντένσε, που με γυριστό προσπάθησε να νικήσει τον Παπαδόπουλο.
21:35
50' Έφυγε σφαίρα στην αντεπίθεση ο Τσιλιανίδη και έπιασε συρτό σουτ που ανάγκασε τον Γιαννιώτη να διώξει σε κόρνερ.
21:38
53' Κεφαλιά του Χριστοδουλόπουλου, έπειτα από σέντρα του Τσιμίκα, η μπάλα έφυγε έξω.
21:40
55' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Έπειτα από γέμισμα, η μπάλα κατέληξε λίγο δίπλα από την εστία του Γιαννιώτη. Ίσως την έχει βρει και ο Μανιάς λίγο.
21:46
62' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Τόνσο αντί του Καλτσά.
21:47
63' Μακρινό σουτ του Καμαρά, σε ετοιμότητα ο Παπαδόπουλος.
21:49
65' Κίτρινη για τον Ολυμπιακό, την είδε ο Φορτούνης.
21:50
65' Σουτ του Τόνσο, η μπάλα κόντραρε και έφυγε σε κόρνερ.
21:50
Θα μπει ο Γκιγέρμε στο ματς εντός ολίγου
21:51

67' Γκολ ο Αστέρας, 1-1!

Οι φιλοξενούμενοι έκλεψαν την μπάλα στο κέντρο, ο Τόνσο μοίρασε για τον Μανιά, που έδωσε στο κατάλληλο τάιμινγκ στον Τόνσο, που νικήθηκε σε πρώτη φάση από τον Γιαννιώτη, αλλά πήρε το... ριμπάουντ και ισοφάρισε.
21:54
Δείχνει κουρασμένος ο Ολυμπιακός εδώ και ώρα. Χρειάζεταθ ένα φρεσκάρισμα η ενδεκάδα του.
21:56
72' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Χασάν αντί Χριστοδουλόπουλου στο ματς
21:56
Με δύο φορ ο Ολυμπιακός πλέον
21:58
74' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φετφατζίδης αντί του Φορτούνη
21:59
74' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραία κίνηση του Φετφατζίδη εκτός περιοχής και συρτό σουτ από το ημικύκλιο, η μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Παπαδόπουλου.
22:01
77' Κίτρινη στον Βούκοβιτς.
22:03
79' Βαλιέντε αντί Μανιά στο παιχνίδια για τον Αστέρα
22:04
80' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Γκερέρο από τα δεξιά, ο Χασάν έκανε την προβολή με πεσμένο τον Παπαδόπουλο, αλλά η επέμβαση του Έλληνα πορτιέρε ήταν πολύ καλή.
22:07
Κι άλλο γύρισμα από τα δεξιά για τον Ολυμπιακό με αποδέκτη τον Χασάν, που δεν πρόλαβε τον Παπαδόπουλο, ώστε να γίνει επικίνδυνος
22:08
84' Νάτχο αντί Καμαρά για τον Ολυμπιακό.
22:10
86' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ύστερα από γέμισμα στων φιλοξενούμενων, ο Μιράντα έδιωξε άτσαλα την μπάλα και την έκανε δώρο στον Τόνσο, που από το ύψος του πέναλτι, έστειλε την μπάλα εκτός
22:15
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις
22:15
90+1' Κίτρινη στον Παπαδόπουλο για καθυστέρηση
22:16

90+2' Γκολ ο Ολυμπιακός, 2-1!

Ο Ποντένσε έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Γκερέρο έστρωσε για τον Νάτχο, που με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Παπαδόπουλο