Όμιλοι Champions League

18:50
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αγώνων για την πρεμιέρα του Champions League...
19:07
Μπαρτσελόνα - Αϊντχόφεν και Ίντερ - Τότεναμ τα δύο πρώτα παιχνίδια της βραδιάς που ξεκινάνε στις 19:55.
19:12
Η ενδεκάδα της Μπαρτσελόνα: Τερ Στέγκεν - Άλμπα, Πικέ, Ουμτιτί, Σέρχι Ρομπέρτο - Κουτίνιο, Μπουσκέτς, Ράκιτιτς - Ντεμπελέ, Σουάρεζ, Μέσι
19:20
Η ενδεκάδα της Αϊντχόφεν: Ζουτ - Τασέντ, Φιρχέφερ, Σβάαμπ, Ντούμφρις - Χένρικς, Ροσάριο, Περέιρο - Λοσάνο, Ντε Γιονγκ, Μπεργκβάιν
19:23
Η ενδεκάδα της Ίντερ: Χαντάνοβιτς - Ασαμόα, Μιράντα, Ντε Φράι, Σκρίνιαρ - Μπρόζοβιτς, Βετσίνο, Ναϊνγκολάν - Πέρισιτς, Πολιτάνο, Ικάρντι
19:25
Η ενδεκάδα της Τότεναμ: Βορμ - Ντέιβις, Βερτόνχεν, Σάντσες, Οριέ - Έρικσεν, Ντάιερ, Ντεμπελέ - Σον, Λαμέλα, Κέιν
19:33
Τα δύο παιχνίδια που ξεκινάνε στις 19:55 είναι για τον δεύτερο όμιλο.
19:38
19:46
Η άφιξη της Ίντερ, η οποία επιστρέφει στο Champions League μετά το 2011!
19:52
Ο Τάσος Σιδηρόπουλος είναι ο διαιτητής στο Μπαρτσελόνα - Αϊντχόφεν, με βοηθούς τους Κωσταρά, Δημητριάδη, Παπαπέτρου, Παπαδόπουλο και τέταρτο τον Ευθυμιάδη.
19:53
Οι ομάδες έχουν βγει και στα δύο γήπεδα, με τον ύμνο του Champions League να ηχεί δυνατά.
19:55
Ξεκίνησαν τα παιχνίδια σε "Καμπ Νου" και "Σαν Σίρο"!
20:00
Επιστροφή του Μαρκ Φαν Μπόμελ στο "Καμπ Νου". Τώρα προπονητής της Αϊντχόφεν ενώ έχει αγωνιστεί με τη φανέλα της Μπαρτσελόνα τη σεζόν 2005/2006.
20:05
8' Η Αϊντχόφεν χάνει την πρώτη ευκαιρία στο "Καμπ Νου". Ένα δυνατό σουτ του Περέιρο έξω από την περιοχή, καταλήγει ψηλά άουτ.
20:07
11' Πρώτη πολύ καλή ευκαιρία και για την Μπαρτσελόνα. Ο Σουάρεζ σέντραρε από τα δεξιά, ο Κουτίνιο πήρε μόνος του την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
20:10
14' Πολύ καλή στιγμή για την Αϊντχόφεν. Γρήγορη αντεπίθεση με τον Μπεργβάιν να μπαίνει στην περιοχή της Μπαρτσελόνα και να κάνει ωραίο πλασέ, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
20:17
20' Ο Λουίς Σουάρεζ δέχθηκε μια πανέμορφη κάθετη πάσα από τον Μέσι, αλλά από αρκετά πλάγια θέση δεν κατάφερε να σκοράρει, στέλνοντας τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
20:19
Στην άλλη πλευρά του γηπέδου, η Αϊντχόφεν μοιάζει πολύ επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις, με την ταχύτητα των Λοσάνο και Μπεργκβάιν να δημιουργεί προβλήματα στην άμυνα της Μπαρτσελόνα.
20:24
Έτσι υποδέχθηκαν την επιστροφή της ομάδας τους στο Champions League οι φίλοι της Ίντερ! Εικόνα live21962266/88024.jpg
20:28
32' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ! Ο Μέσι με υπέροχη εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στο αριστερό "παραθυράκι" του Ζουτ "ανοίγοντας" το σκορ! Μπαρτσελόνα - Αϊντχόφεν 1-0!
20:34
37' - Μεγάλη ευκαιρία για την Τότεναμ, με τον Κέιν να περνάει τον Χαντάνοβιτς αλλά να "ανοίγει" τη μπάλα που πέρασε άουτ.
20:40
Λήξη πρώτου ημιχρόνου στο "Σαν Σίρο". Ίντερ - Τότεναμ 0-0
20:43
Ο Τάσος Σιδηρόπουλος σφυρίζει τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο "Καμπ Νου". Μπαρτσελόνα - Αϊντχόφεν 1-0, με την πανέμορφη εκτέλεση φάουλ του Μέσι στο 32'.
20:49
Το γκολ με το οποίο ο Μέσι έδωσε το προβάδισμα στην Μπαρτσελόνα
20:53
Με αυτό το γκολ ο Μέσι έφτασε τα 61 στην φάση των ομίλων του Champions League και έτσι έχει σκοράρει περισσότερα από κάθε άλλον σε αυτή τη φάση της διοργάνωσης. Ξεπέρασε τον Κριστιάνο Ρονάλντο που έχει 60.
20:56
Επιστρέφουν οι ομάδες στον αγωνιστικό χώρο, για το δεύτερο ημίχρονο σε "Καμπ Νου" και "Σαν Σίρο".
20:58
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο τόσο στο Μπαρτσελόνα - Αϊντχόφεν, όσο και στο Ίντερ - Τότεναμ!
21:00
47' - Καλή ευκαιρία για την Ίντερ. Ωραίο, φαλτσαριστό σουτ του Πολιτάνο πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βορμ. (0-0)
21:05
53' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΤΕΝΑΜ.
21:07
Ο Έρικσεν σούταρε μέσα από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Μιράντα, ο Χαντάνοβιτς δεν μπόρεσε να επέμβει και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα! Ίντερ - Τότεναμ 0-1.
21:10
57' - Καλή ευκαιρία για την Ίντερ να ισοφαρίσει. Ο Πολιτάνο σέντραρε από τα δεξιά, ο Πέρισιτς πήρε την κεφαλιά αλλά μπλόκαρε ο Βορμ. (0-1)
21:15
Οι ενδεκάδες του αγώνα Λίβερπουλ-Παρί Σεν Ζερμέν:
Λιβερπουλ: Άλισον-Άρνολντ, Γκόμεζ, Φαν Ντάικ, Ρόμπερτσον-Μίλνερ, Χέντερσον, Βαινάλντουμ-Σαλάχ, Μανέ, Στάριτζ
Παρί Σεν Ζερμέν: Αρεολά-Μενιέ, Σίλβα, Κιμπέμπε, Μπερνάρντ-Μαρκίνιος, Ραμπιό, Ντι Μαρία- Μπαπέ, Νεϊμάρ, Καβάνι
21:16
62' - Ευκαιρία για την Τότεναμ να κάνει το 0-2. Ο Λαμέλα σούταρε συρτά, αλλά ο Χαντάνοβιτς έκανε την επέμβαση με τα πόδια. Στη συνέχεια η μπάλα έφτασε στον Σον ο οποίος σκόραρε, αλλά το γκολ δεν μέτρησε αφού βρισκόταν σε θέση οφσάιντ. (0-1)
21:22
68' - ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ. Ο Σουάρεζ επιχείρησε να "κρεμάσει" τον Ζουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, αλλά η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και πέρασε άουτ.(1-0)
21:27
74' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
21:28
Ο Ντεμπελέ πέρασε με φανταστικό τρόπο δύο παίκτες της Αϊντχόφεν και με υπέροχο πλασέ έξω από τη μεγάλη περιοχή νίκησε τον Ζουτ και έκανε το 2-0!
21:29
Οι ενδεκάδες του αγώνα Κλαμπ Μπριζ-Ντόρτμουντ:
Κλαμπ Μπριζ: Λετίκα-Μίτροβιτς, Ριτς, Πουλέιν, Ντένσβιλ-Βλίετνικ, Βόρμερ, Γκρένβελτ, Βανάκεν-Γουέσλεϊ, Βόσεν
Ντόρτμουντ: Μπούργκι-Ντιαλό, Ακανζί, Σμέλτσερ, Πίστσεκ- Βίτσελ, Βάιγκλ, Σάντσο, Ρόις, Γκέτσε-Βόλφ
21:29
78' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
21:31
Ο Ράκιτιτς έκανε "σκαυτή" πάσα μέσα στην μεγάλη περιοχή του Ζουτ και ο επερχόμενος Μέσι πλάσαρε ιδανικά με τη μία, κάνοντας το 3-0!
21:33
79' - ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ. Ο Ουμτιτί δέχθηκε δεύτερη κίτρινη από τον Σιδηρόπουλο και αποβλήθηκε.
21:35
Οι ενδεκάδες του αγώνα Μονακό-Ατλέτικο Μαδρίτης:
Μονακό: Μπενάλιο-Σιτιμπέ, Γκλικ, Ζέμερσον,Χένριξ-Τίλεμανς, Εντοράμ, Αχολού-Γκράνσιρ, Τσαντλί, Φαλκάο
Ατλέτικο Μαδρίτης: Όμπλακ-Χουανφράν, Γοδίν, Χιμένες, Λούκας-Κορέα, Ροντρίγκο, Σαούλ, Κόκε-Κόστα, Γκριεζμάν
21:35
Το υπέροχο γκολ του Ντεμπελέ που έκανε το 2-0
21:36
Και το 3-0, με τον Μέσι να βάζει το δεύτερο προσωπικό του στο αποψινό παιχνίδι!
21:37
86' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ
21:39
Ο Ασαμόα σέντραρε από τα αριστερά, η μπάλα πήγε έξω από την περιοχή και ο Ικάρντι με φανταστικό σουτ ισοφάρισε για την Ίντερ! Ίντερ - Τότεναμ 1-1!
21:40
88' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
21:41
Χατ - τρικ για τον Λιονέλ Μέσι ο οποίος τελείωσε ιδανικά τη φάση μετά από ασίστ του Σουάρεζ! Μπαρτσελόνα - Αϊντχόφεν 4-0!
21:41
Οι ενδεκάδες του αγώνα Γαλατασαράι-Λοκομοτίβ Μόσχας
Γαλατασαράι: Μουσλέρα-Λίνες, Ντονκ, Αζίζ, Ναγκατόμο-Εντιαγέ, Φερνάντο, Μπελχαντά-Ακμπάμπα, Ντερτιγιόκ, Ροντρίγκες
Λοκομοτίβ Μόσχας: Γκιγιέρμε-Ιγκνατίεφ, Κβιρκβέλια, Τσόρλουκα, Ιντόγου-Φερνάντες, Χέβεντες, Ντενίσοφ, Κρικόβιακ, Μίρατσουκ-Φαρφάν
21:42
Το υπέροχο γκολ του Ικάρντι με το οποίο ισοφάρισε η Ίντερ την Τότεναμ!
21:44
90' + 2' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ
21:46
Η Ίντερ γυρνάει το παιχνίδι "τούμπα" στις καθυστερήσεις! Μετά από κόρνερ από τα δεξιά, ο Ντε Φράι πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Βετσίνο με ακόμη μία έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Βορμ! Ίντερ - Τότεναμ 2-1.
21:47
Οι ενδεκάδες του αγώνα Σάλκε-Πόρτο
Σάλκε: Φέρμαν-Σανέ, Νάλντο, Νάστασιτς-Καλιγκιούρι, Σερντάρ, Μπενταλέμπ, ΜακΚένι, Σέπφ, Ούτ- Εμπολό
Πόρτο: Κασίγιας-Περέιρα, Φελίπε, Μιλιτάο, Τέγιες-Οτάβιο, Ντανίλο, Ερέρα, Μπραχίμι-Αμπουμπακλαρ, Μαρεγκά
21:48
ΤΕΛΟΣ στο "Σαν Σίρο". Η Ίντερ πέτυχε μεγάλη ανατροπή και κατάφερε να κερδίσει τελικά την Τότεναμ στις καθυστερήσεις! Ίντερ - Τότεναμ 2-1
21:50
ΤΕΛΟΣ και στο "Καμπ Νου". Μπαρτσελόνα - Αϊντχόφεν 4-0, με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Λιονέλ Μέσι που πέτυχε χατ τρικ!
21:52
Το γκολ του Βεσίνο που χάρισε τη νίκη στην Ίντερ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού!
21:53
Οι ενδεκάδες του αγώνα Ερυθρός Αστέρας-Νάπολι
Ερυθρός Αστέρας: Μπόριαν-Στοΐκοβιτς, Ντέγκενεκ, Σάβιτς, Ρόντιτς-Γιόβισιτς, Κρίστισιτς, Μπεν, Κάσιτς, Μάριν-Μποακιέ
Νάπολι: Οσπίνα-Χισάι, Αλμπιόλ, Κουλιμπαλί, Ρούι-Άλαν, Ρουίφ, Ζιελίνσκι-Καγιεχόν, Μίλικ, Ινσίνιε
21:54
Και το τρίτο γκολ του Μέσι στο παιχνίδι με την Αϊντχόφεν, που διαμόρφωσε το τελικό 4-0
22:00
Οι ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.
22:08
7'- Δεν έχουμε γκολ μέχρι στιγμής στους αγώνες.
22:09
10'- ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΙ!
22:11
Δυνατό σουτ συρτό του Γκάρι Ροντρίγκες έξω από την περιοχή. Η Γαλατά ανοίγει το σκορ με την Λοκομοτίβ.
22:16
13'- Η Πόρτο χάνει πέναλτι! Ο Φέρμαν κάνει εξαιρετική απόκρουση στην εκτέλεση του Τέγιες.
22:18
18'- ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΝΑΚΟ!
22:20
Μετά από γύρισμα από τα δεξιά του Φαλκάο, ο Γκράντσιρ με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της Ατλέτικο και ανοίγει το σκορ!
22:21
Το γκολ του Γκάρι Ροντρίγκες
22:23
Το γκολ της Μονακό κόντρα στην Ατλέτικο
22:31
32'- ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ!
22:32
Όμορφη πάσα του Γκριεζμάν στον Κόστα, με τον δεύτερο να νικάει τον Μπενάλιο για το 1-1!
22:33
31΄- ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!
22:34
Ο Ντάνιελ Στάριτζ ανοίγει το σκορ για την Λίβερπουλ με κοντινή κεφαλιά μετά από σέντρα του Ρόμπερτσον.
22:36
Το γκολ της ισοφάρισης για την Ατλέτικο Μαδρίτης
22:37
Το γκολ του Στάριτζ για το 1-0 της Λίβερπουλ
22:38
36'- ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!
22:38
36'-ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΛΝΕΡ
22:39
Ο Άγγλος μέσος έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Αρεολά για το 2-0 της ομάδας του Κλοπ!
22:42
Το χαμένο πέναλτι της Πόρτο
22:42
40'- ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ!
22:44
Η μπάλα κοντράρει πάνω στον Ρόμπερτσον και στρώνεται μπροστά στον Μενιέ, ο οποίος με δυνατό σουτ κάνει το 2-1 !
22:46
45+1'- ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ!
22:48
Ο Χιμένες με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Κόκε στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της Μονακό κάνοντας το 1-2!
23:12
Τα παιχνίδια μέχρι στιγμής παραμένουν ως έχουν.
23:20
Η Λίβερπουλ σκοράρει με τον Σαλάχ όμως ο διαιτητής ακυρώνει σωστά το γκολ για φάουλ του Στάριτζ στον Αρεολά.
23:21
Έχει συμπληρωθεί μία ώρα αγώνα σε όλες τις αναμετρήσεις
23:22
64'- ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΑΛΚΕ!
23:24
Ο Εμπολό βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα μετά από πάσα του ΜακΚένι για το 1-0 της Σαλκε κόντρα στην Πόρτο
23:24
67' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ
23:26
Το γκολ του Εμπολό που βάζει μπροστά στο σκορ την Σάλκε απένταντι στην Πόρτο
23:26
Ο Ντερντιγιόκ διπλασιάζει τα τέρματα της Γαλατά με υπέροχη εκτέλεση φάουλ κάνοντας το 2-0 κόντρα στην Λοκομοτίβ!
23:29
Το εκπληκτικό γκολ του Ντερντιγιόκ για τη Γαλατά
23:33
75'- ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟ!
23:35
Αυτή τη φορά την εκτέλεση του πέναλτι αναλαμβάνει ο Οτάβιο στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Φέρμαν για το 1-1
23:36
Το εύστοχο πέναλτι του Οτάβιο
23:41
85'-ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ!
23:42
83' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ
23:43
Με ένα πολύ τυχερό γκολ ανοίγει το σκορ η Ντόρτμουντ, με την μπάλα να κοντράρει πάνω στο σώμα του Πούλισιτς και να καταλήγει στα δίχτυα της Μπρίζ.
23:45
Το τυχερό γκολ με το οποίο προηγείται η Ντόρτμουντ
23:45
Λάθος πάσα του Σαλάχ στον χώρο του κέντρου, στη συνέχεια η μπάλα φτάνει στον Εμπαπέ που ισοφαρίζει με ψύχραιμο τελείωμα σε 2-2.
23:46
Το γκολ του Εμπαπέ που φέρνει το παιχνίδι στα ίσια
23:47
87'- ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΑΛΑΤΑ!
23:51
90+3' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΙ!
23:51
90' + 2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
23:52
Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Ινάν δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Γαλατά με την Λοκομοτίβ με 3-0!
23:53
Φανταστική ενέργεια του Φιρμίνο, ο οποίος τρίπλαρε μέσα στη μεγάλη περιοχή και με πολύ δυνατό διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στην δεξιά γωνία του Αρεολά!