Kέπα - Ζαπακόστα, Ρούντιγκερ, Κρίστιανσεν, Αλόνσο - Ζορζίνιο, Καντέ, Γουίλιαν - Μπάρκλεϊ - Πέδρο, Μοράτα
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ: Ρέι, Πρίγιοβιτς, Κρέσπο, Λημνιός, Μπίσεσβαρ, Ουάρντα, Κάνιας
19:33
Στον πάγκο της Τσέλσι: Καμπαγέρο, Φάμπρεγκας, Λόφτους-Τσικ, Μόουζες, Ζιρού, Κέιχιλ, Αθπιλικουέτα
19:37
Διαιτητής: Αλμπέρτο Μαγένκο Α’ βοηθός: Ραούλ Καμπανέρο Β’ βοηθός: Πριέτο Λόπεθ 4ος: Χαβιέ Ροντρίγκεθ
19:56
1' Έναρξη του ματς
19:59
3' Φάουλ κέρδισε ο Ζαμπά από τον Μάρκος Αλόνσο, που φέρνει κόσμο στην περιοχή των Λονδρέζων
19:59
Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από την απομάκρυνση του Μοράτα
20:00
4' Ανεκμετάλλευτες οι στατικές φάσεις των παικτών του Λουτσέσκου
20:02
7' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΕΛΣΙ! 0-1 ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΓΟΥΙΛΙΑΝ! Ο Μπάρκλεϊ στον άξονα πρόλαβε τον Βιεϊρίνια στη διεκδίκηση της μπάλας στη μεσαία γραμμή, έτρεξε με αυτήν μέχρι τα όρια της μεγάλης περιοχής και με κάθετη πάσα την κατάλληλη στιγμή στον Βραζιλιάνο έσπασε το οφσάιντ του ΠΑΟΚ. Ο αρχηγός της Τσέλσι με πλασέ νίκησε τον Πασχαλάκη που δεν είχε καλή αντίδραση
20:06
10' Μεγάλη ευκαιρία για την Τσέλσι! Ο Πέδρο έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μοράτα άφησε πίσω του τον «βαρύ» Χατσερίντι, αλλά η κεφαλιά του πέρασε άουτ
20:07
12' Κεφαλιά του Βαρέλα από κόρνερ. Άουτ η μπάλα
20:10
14' Τραγική έξοδος από τον Πασχαλάκη από εκτέλεση κόρνερ, ευτυχώς για τον ΠΑΟΚ η κεφαλιά του Κρίστιενσεν πέρασε άουτ
20:13
20:15
19' Ευκαιρία για την Τσέλσι! Βαθιά μπαλιά του Ρούντιγκερ από τον άξονα στον Μοράτα, αυτός άφησε και πάλι πίσω του τον Χατσερίντι, αλλά το πλασέ του πέρασε άουτ
20:15
20:17
Ο κύριος που στις φωτογραφίες κρατάει τα πατατάκια είναι ο πρόεδρος της Τσέλσι, Μπρους Μπακ, που επισκέφθηκε τους οπαδούς της ομάδας και τους πρόσφερε και μερικά σνακ
20:19
Το γκολ του Γουίλιαν με το οποίο προηγείται η Τσέλσι:
20:23
27΄Νέα ευκαιρία για τον Μοράτα! Ωραία προσποίηση στον Βέρνμπλουμ, αλλά αποφάσισε να κάνει το σουτ με το αριστερό από δύσκολη θέση και η μπάλα κατέληξε άουτ.
20:24
20:26
20:27
20:28
20:28
20:30
34' Συνεχίζει η Τσέλσι να μονοπωλεί στο παιχνίδι με την κατοχή της μπάλας. Μεγάλο πρόβλημα στον ΠΑΟΚ στο κέντρο της άμυνας, με τον Χατσερίντι να είναι πολύ βαρύς για να ακολουθήσει τον Μοράτα.
20:33
38' Τεράστια ευκαιρία για την Τσέλσι! Οι παίκτες του Σάρι έβγαλαν αντεπίθεση με τρεις πάσες, ο Αλόνσο έβγαλε μόνο του τον Πέδρο με τον Πασχαλάκη, αλλά ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ απέκρουσε σε κόρνερ
20:34
39' Νέα τεράστια ευκαιρία για την Τσέλσι με τον Μοράτα! Εκτέλεση κόρνερ, τρομερά δύσκολη κεφαλιά του Μοράτα, η μπάλα πέρασε ξυστά από το δοκάρι της εστίας του Πασχαλάκη
20:44
Το σκορ είναι «φτωχό» και πρέπει να αισθάνεται τυχερός ο ΠΑΟΚ που το σκορ είναι μόλις στο 0-1. Είναι γεγονός ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά κλάσης, αλλά από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι δεν βγάζουν ούτε τη μισή ένταση στο παιχνίδι τους όπως στα ματς με Βασιλεία, Σπάρτακ Μόσχας ακόμα και με την Μπενφίκα. Φαίνεται ο Δικέφαλος να έχει αφεθεί στην ανωτερότητα της ομάδας του Σάρι και να περιμένει τη μοίρα του. Επιπλέον, το μαρκάρισμα του Χατσερίντι στον Μοράτα δεν... βγαίνει.
20:46
Ο ΠΑΟΚ διαμαρτύρεται για πέναλτι σε τράβηγμα του Μπάρκλεϊ πάνω στον Μαουρίσιο στο 45'. Υπάρχει τράβηγμα, όντως όπως φάνηκε από τα νέα ριπλέι και θα έπρεπε ο Μαγένκο να δώσει το πέναλτι.
20:47
20:53
Η φάση του πέναλτι που δεν δόθηκε στον ΠΑΟΚ:
20:56
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
21:00
49' Ευκαιρία για την Τσέλσι! Οι παίκτες των φιλοξενούμενων βγαίνουν στην αντεπίθεση, η μπάλα από συνεχόμενες πάσες φτάνει στον Γουίλιαν, αλλά το πλασέ ήταν αδύναμο, δίνοντας τη δυνατότητα στον Πασχαλάκη να μπλοκάρει χωρίς δυσκολία
21:07
55' Έχει... χαμηλώσει τις «μηχανές» η Τσέλσι, όπως τουλάχιστον δείχνει στα πρώτα λεπτά
21:08
57' Λάθος του Βέρνμπλουμ που έχασε την μπάλα από τον Πέδρο μέσα στην περιοχή, αυτή από τη σέντρα έφτασε στον Γουίλιαν, αλλά η μπάλα από το σουτ πέρασε άουτ.
21:13
62' Ευκαιρία για την Τσέλσι! Ο Αλόνσο προσπερνά με προσποίηση τον Βιεϊρίνια, έκανε το σουτ, αλλά το τάκλιν του Χατσερίντι ήταν σωτήριο.
21:14
62' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Πέλκας, μέσα ο Ουάρντα
21:16
65' Διπλή αλλαγή για την Τσέλσι. Εκτός οι Ζορζίνιο, Αλόνσο μέσα οι Φάμπρεγκας και Αθπιλικουέτα
21:20
69' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Σάκχοφ, μέσα ο Πρίγιοβιτς
21:23
72' Ευκαιρία για την Τσέλσι. Τρομερή ενέργεια του Πέδρο από αριστερά, που έφερε την μπάλα στο δεξί για το σουτ, αλλά η επέμβαση του Πασχαλάκη ήταν εξαιρετική
21:30
Μπαίνουμε σιγά-σιγά στο τελευταίο δεκάλεπτο και όσο κι αν η Τσέλσι είναι ισοπεδωτική, ο ΠΑΟΚ με το 0-1 είναι ακόμα στη διεκδίκηση του ματς
21:31
80' Αλλαγή για την Τσέλσι. Εκτός ο Μοράτα, μέσα ο Ζιρού
21:32
Ετοιμάζεται ο Μπίσεσβαρ να μπει στο ματς
21:33
Συνεχόμενα κόρνερ για τον ΠΑΟΚ! Ξυπνάει η Τούμπα
21:33
82' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Ζαμπά, μέσα ο Μπίσεσβαρ
21:34
83' Σουτ του Βιεϊρίνια, η μπάλα άουτ
21:36
85' Σουτ του Μπίσεσβαρ, εύκολα μπλοκάρει ο Κέπα
21:37
86' Σουτ του Ζιρού εκτός περιοχής, απέκρουσε σε κόρνερ ο Πασχαλάκης
21:38
88' Κίτρινη κάρτα στον Βέρνμπλουμ
21:41
90' Κίτρινη κάρτα στον Αθπιλικουέτα
21:42
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
21:42
Κίτρινη κάρτα σε Ρούντιγκερ και Ουάρντα
21:44
92' Φάουλ του Ελ Καντουρί για φάουλ στον Πέδρο έξω από την περιοχή
21:44
Κίτρινη κάρτα σε Ελ Καντουρί
21:46
Μόλις σηκώθηκε ο Πέδρο από τον αγωνιστικό χώρο και δείχνει να αντιμετωπίζει ένα σημαντικό πρόβλημα στο αριστερό χέρι.
21:46
Έχουμε φτάσει στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.
21:46
Όλα είναι έτοιμα για την εκτέλεση του φάουλ.
21:47
Εκτελεί ο Ζιρού, με την μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ, χωρίς να ανησυχήσει στο ελάχιστο τον Πασχαλάκη.
21:47
90+7' Λήξη της αναμέτρησης!
21:48
Ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα με 1-0 από την Τσέλσι, στη φετινή πρεμιέρα του στους ομίλους του Europa League.