ΠΑΣ Γιάννινα-Άρης

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Άρη, στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

19:57
Καλησπέρα σας!
19:58
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΠΑΣ Γιάννινα-Άρης για την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
20:00
Ο ΠΑΣ προέρχεται από την πρώτη νίκη της σεζόν, αφού πέρασε από τη Ριζούπολη, 1-2 τον Απόλλωνα Σμύρνης, με πρωταγωνιστή τον Λεό.
20:02
Από την άλλη, ο Άρης κέρδισε 2-0 εντός τον Λεβαδειακό και πέτυχε το "3 στα 3".
20:05
Η ενδεκάδα του ΠΑΣ Γιάννινα (3-5-2): Βελλίδης – Σκόνδρας, Μιχαήλ, Τζημόπουλος – Μπουκουβάλας, Νικολιάς, Λίλα, Βιντάλ, Τσικάρσκι – Μυστακίδης, Λεό
20:13
Η ενδεκάδα του Άρη (4-2-3-1): Κουέστα - Τζανακάκης, Δεληζήσης, Βέλεθ, Κολάσο - Ματίγια, Μπάσα - Ντιγκινί, Γκαρσία, Γκάμα - Γιουνές
20:22
Διαιτητής του αγώνα ο Ευάγγελος Γρατσάνης.
20:27
Τιμωρημένος είναι για τον ΠΑΣ ο χαφ Κάστρο.
20:29
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
20:31
Τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον αδικοχαμένο διαιτητή Ντοσίδη.
20:31
Ξεκίνησε το ματς, ο ΠΑΣ πήρε τη σέντρα.
20:32
Αν κερδίσει ο Άρης στους "Ζωσιμάδες", τότε θα καταγράψει την καλύτερη εκκίνηση της ιστορίας του σε επίπεδο Α' κατηγορίας!
20:35
5' Ο Άρης προσπαθεί να αναλάβει τα ηνία του αγώνα.
20:36
6' Σε παθητικό ρόλο μέχρι στιγμής ο ΠΑΣ.
20:37
7' Σε θέση οφσάιντ ο Μπρούνο Γκάμα.
20:39
8' Μέχρι τώρα οι γηπεδούχοι προσπαθούν να "σημαδέψουν" τον Λεό προκειμένου να γίνουν απειλητικοί.
20:41
10' Διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι ο Άρης, αφού ο Γιουνές δέχθηκε ένα χτύπημα στο πρόσωπο στην περιοχή του ΠΑΣ.
20:43
Νεύρα μεταξύ Γιουνές-Τσικάρσκι.
20:44
13' Επικίνδυνη αντεπίθεση για τον ΠΑΣ, έδιωξαν οι αμυντικοί του Άρη.
20:45
14' Κόρνερ για τον ΠΑΣ.
20:50
19' Πρώτη τελική για τον ΠΑΣ, αλλά το σουτ του Μυστακίδη από το ύψος της περιοχής έφυγε άουτ.
20:53
21' Επικίνδυνη στιγμή για τον Άρη, όμως το πλασέ του Γιουνές μέσα από την περιοχή βρήκε στα σώματα των αντίπαλων αμυντικών.
20:55
24' Κίτρινη κάρτα στον Μπρούνο Γκάμα για φάουλ στον Βιντάλ.
20:56
25' 59%-41% υπέρ του Άρη η κατοχή της μπάλας.
21:00
29' Δοκάρι για τον Άρη με τον Ματέο Γκαρσία!
21:00
Εκπληκτική προσπάθεια του Αργεντινού χαφ του Άρη, αλλά το σουτ του από το ημικύκλιο της περιοχής βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.
21:03
30' "Απαντάει" στις ευκαιρίες ο ΠΑΣ. Αρχικά, με τον Βιντάλ να σουτάρει και τον Κουέστα να αποκρούει και εν συνεχεία με τον Μυστακίδη να κάνει κούρσα και να σουτάρει εκτός περιοχής, όμως η μπάλα έφυγε άουτ.
21:04
32' Σουτ του Κολάσο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Βελλίδης.
21:04
33' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη, ακριβώς έξω από την περιοχή του ΠΑΣ.
21:05
34' Πάνω στο τείχος η εκτέλεση φάουλ του Γκαρσία.
21:06
Στο μεταξύ, δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο Βελλίδης, που υπέπεσε στην παράβαση αφού έπιασε την μπάλα με τα χέρια έξω από την περιοχή του.
21:06
Ανέβηκε κατακόρυφα ο ρυθμός στο τελευταίο 5λεπτο.
21:07
36' Σουτ του Γκάμα από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα άουτ.
21:09
38' Κόρνερ για τον Άρη.
21:10
39' Σουτ του Νικολιά, μπλόκαρε ο Κουέστα.
21:11
41' Κόρνερ για τον ΠΑΣ.
21:17
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΣ Γιάννινα και Άρης στο 0-0.
21:18
Ο Άρης είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, όμως δεν βρήκαν τον τρόπο για να σκοράρουν. Δοκάρι στο 29' για τους φιλοξενούμενους.
21:32
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
21:34
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
21:34
Δεν υπάρχουν αλλαγές για τις δύο ομάδες.
21:35
47' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη.
21:36
Ο Ματίγια το εκτέλεσε απευθείας, αλλά η μπάλα κόντραρε σε συμπαίκτη του και κατέληξε άουτ.
21:39
Τραυματίστηκε ο Μυστακίδης, ο οποίος έπεσε με άσχημο τρόπο στο έδαφος.
21:40
52' Επέστρεψε ο Μυστακίδης, που συνεχίζει κανονικά.
21:42
53' Κόρνερ για τον ΠΑΣ.
21:47
58' Δεν υπάρχει κάτι σημαντικό στο δεύτερο ημίχρονο.
21:48
59' Τραυματίστηκε ο Νικολιάς, βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου.
21:52
63' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κρίζμαν αντικαθιστά τον Μυστακίδη.
21:53
64' Μακρινό σουτ του Μπάσα, η μπάλα στην αγκαλιά του Βελλίδη.
21:53
65' Γκολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα!
21:54
Σουτ του Λεό μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε του Δεληζήση, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Κουέστα. Στην ουσία είναι αυτογκόλ του Δεληζήση.
21:55
Αυτό ήταν το πρώτο γκολ που δέχθηκε φέτος ο Άρης!
21:58
69' 60%-40% υπέρ του Άρη η κατοχή της μπάλας.
21:59
70' Μακρινό σουτ του Βιντάλ, η μπάλα άουτ.
22:00
71' Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα.
22:01
72' Τραυματίστηκε ο Νικολιάς, αλλά επέστρεψε άμεσα στο ματς.
22:04
75' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Αθανασιάδης παίρνει τη θέση του Λεό.
22:06
78' Κόρνερ για τον Άρη.
22:09
80' Καλή στιγμή για τον Άρη, αλλά η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κολάσο κατέληξε άουτ.
22:09
80' Τρεις αλλαγές για τον Άρη! Μαρτίνες, Ναζλίδης και Σιώπης αντικαθιστούν Γκαρσία, Ντιγκινί, Μπάσα.
22:11
83' Κεφαλιά του αμαρκάριστου Κρίζμαν μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
22:13
84' Κεφαλιά του Δεληζήση από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα άουτ.
22:15
86' Ευκαιρία για τον Άρη. Δυνατό σουτ του Γκάμα, σε ετοιμότητα ο Βελλίδης έδιωξε την μπάλα.
22:18
89' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Σιόντης αντικαθιστά τον Βιντάλ.
22:19
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.
22:20
91' Σουτ του Ναζλίδη, η μπάλα άουτ.
22:22
93' Πιέζει ο Άρης, αντέχει ο ΠΑΣ!
22:24
95' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Άρη, αλλά ο Δεληζήσης δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά μέσα από την περιοχή. Η μπάλα άουτ.
22:24
Τέλος αγώνα, ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε 1-0 του Άρη και πανηγύρισε τη 2η συνεχόμενη νίκη του!
22:25
Με αυτογκόλ του Δεληζήση στο 65' προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι, αρκετά φλύαροι οι φιλοξενούμενοι, που υποχρεώθηκαν στην πρώτη ήττα τους στη σεζόν.