Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 4η αγωνιστική της Super League ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τη Λαμία
Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τη Λαμία στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
Λαμία: Σαράνοφ – Βασιλαντωνόπουλος, Αναστασιάδης, Αντέτζο, Βάντερσον – Μπλάζιτς, Σκόνδρας – Καραμάνος, Μπερτόλιο, Έπσταϊν - Μπαράλες
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Γιαννακόπουλος, Χαντάκιας, Ρότσα, Μανά, Λουσέρο, Λιάβας, Καμαρά
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Μελίσσας, Καρυπίδης, Καραγκούνης, Πλιάτσικας, Μαστούρ, Τσούκαλος, Ασίγκμπα
Διαιτητής: Ευάγγελος Μανούχος, Α' βοηθός: Τρύφων Πετρόπουλος, Β' βοηθός: Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου, 4ος: Κωνσταντίνος Κοτσάνης
Η Λαμία δεν έχει βαθμό στο πρωτάθλημα ενώ ο Παναιτωλικός έχει 4.
Δεύτερο ματς του Χάβου στον πάγκο της Λαμίας που επιστρέφει στην ομάδα στην οποία έχει δουλέψει δύο φορές και έχει περάσει το μεγαλύτερο διάστημα της καριέρας του
Γενέθλια έχει σήμερα ο Δημήτρης Κυριακίδης
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
Ενός λεπτού σιγή για τον θάνατο του 21χρονου διαιτητή, Νίκου Ντοσίδη
1' Σέντρα στο ματς
2' Οφσάιντ δόθηκε στον Μοράρ. Μάλλον λανθασμένη απόφαση από το κακό ριπλέι.
3' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Εκτέλεση φάουλ του Μπερτόλιο, εντυπωσιακή επέμβαση του Κυριακίδη
6' Πρώτη καλή «επίσκεψη» του Παναιτωλικού στα αντίπαλα καρέ, μπλοκάρει ο Σαράνοφ
7' Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα για φάουλ στον Μάζουρεκ
12' Διαμαρτύρεται για πέναλτι η Λαμία. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι
15' Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι μέχρι τώρα στο ματς
16' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Έκλεψε την μπάλα από τον Άργκους ο Επστάιν, μπήκε μέσα στην περιοχή του Παναιτωλικού, αλλά ο Κυριακίδης απέκρουσε το πλασέ του Γερμανού εξτρέμ
20' Αδύναμο σουτ του Μάζουρεκ, άουτ η μπάλα
21' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Κεφαλιά του Μπαράλες για τον Μπερτόλιο, ο Κυριακίδης νικάει σε τετ-α-τετ τον Αργεντινό
27' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! 1-0 ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Τραγική αμυντική αντίδραση των Μπαράλες και Καραμάνου, σουτ του Μάζουρεκ και ο Παναιτωλικός ανοίγει το σκορ κόντρα στη ροή του αγώνα.
34' Φάουλ για τον Παναιτωλικό που φέρνει πολυκοσμία στα καρέ της Λαμίας
Καμία εξέλιξη στη φάση. Σφυρίχθηκε φάουλ υπέρ της Λαμίας
37' Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον
39' Πολύ αδύναμο σουτ του Γουίλιαν. Μπλόκαρε ο Σαράνοφ
40' Συνεχίζει να χάνει ευκαιρίες η Λαμία. Κεφαλιά του Μπαράλες, άουτ η μπάλα
43΄Γκολ για τον Παναιτωλικό, αλλά δεν μετράει ποτέ, καθώς ο Τσοκάνης ήταν οριακά εκτεθειμένος από την άμυνα της Λαμίας
Λήξη α' ημιχρόνου
Ο Παναιτωλικός προηγείται 1-0 της Λαμίας. Οι γηπεδούχοι με τον Μάζουρεκ ήταν εύστοχοι και προηγήθηκαν σε αντίθεση με τη εντελώς φλύαρη στην τελική προσπάθεια Λαμία.
Έναρξη β' ημιχρόνου
Χωρίς αλλαγές οι δύο προπονητές
49' Σουτ του Μάζουρεκ, έβαλε καίρια κόντρα ο Αντέτζο
51' Νέο σουτ από τον Μοράρ, άουτ η μπάλα
Το 1-0 του Μάζουρεκ
53' Κίτρινη κάρτα στον Μιχάι
55' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Μοράρ να κάνει το πλασέ σε τετ-α-τετ με τον Σαράνοφ, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία της Λαμίας
60' Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Καραμάνος, μέσα ο Μαστούρ
63' Αδύναμο σουτ του Μαρινάκη, μπλοκάρει εύκολα ο Σαράνοφ
64' Κίτρινη κάρτα στον Ντίας για θέατρο
70' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Μανά, εκτός ο Ουίλιαν που έχει και κίτρινη κάρτα
74' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! 1-1 ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΕΠΣΤΑΪΝ! Εκπληκτική κάθετη του Μπερτόλιο στον Γερμανό που ξεπερνά και τον Κυριακίδη και σε κενή εστία κάνει το 1-1
78' Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Μπερτόλιο, μέσα ο Καραγκούνης
80' Σουτ του Μάρκος Πάουλο, η μπάλα άουτ
80' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Μάρκος Πάουλο, μέσα ο Καμαρά.
85' Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Επστάιν, μέσα ο Πλιάτσικας
87' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Λουσέρο, εκτός ο Άργκους
88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! 2-1 ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Τραγικό λάθος του Βασιλαντωνόπουλου που κρατά την μπάλα στην περιοχή της ομάδας του και του την κλέβει ο Καμαρά, ο τελευταίος έκανε το πλασέ και απέκρουσε ο Σαράνοφ, αλλά στο ριμπάουντ ο Μανά κάνει το 2-1.
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
95' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Ο Μπαράλες κάνει την κεφαλιά μετά τη σέντρα του Μαστούρ, η μπάλα στο απλωμένο χέρι του Μιχάι και σωστά δίνεται το πέναλτι.
Είναι ακόμα στο έδαφος ο Μιχάι καθώς έπεσε άσχημα στον αγωνιστικό χώρο
99' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! 2-2 ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΑΝΤΕΤΖΟ! Κακή εκτέλεση του Μαστούρ, απέκρουσε ο Κυριακίδης, αλλά ο Αντέτζο που είχε μπει νωρίτερα στην περιοχή (και κανονικά θα έπρεπε να δοθεί έμμεσο υπέρ του Παναιτωλικού) σκοράρει και κάνει το 2-2
101' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ! Ο Μαρινάκης που έκανε την κεφαλιά ήταν όντως εκτεθειμένος και δίνεται οφσάιντ
Λήξη της συναρπαστικής αναμέτρησης. 2-2 ο Παναιτωλικός με τη Λαμία