LIVE: Πανιώνιος – Ολυμπιακός

Ενημερωθείτε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 4η αγωνιστική της Super League ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Ολυμπιακό

19:12
Καλησπέρα. Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του αγώνα του Πανιωνίου με τον Ολυμπιακό στη Νέα Σμύρνη.
19:12
Έχουν γίνει γνωστές οι 11άδες των δύο ομάδων. Ας περάσουμε σε αυτές.
19:13
Πανιώνιος: Μανοϊλοβιτς, Παπαγεωργίου, Μπανανά, Ντομίνγκες, Κούρντι, Κεϊτά, Κόρμπος, Μασούρας, Τσιλούλης, Ντουρμισάϊ, Σπιριντόνοβιτς.
19:14
Ολυμπιακός: Γιαννιώτης, Ελαμπντελαουί, Μεριά, Βούκοβιτς, Τσιμίκας, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Φετφατζίδης, Φορτούνης, Ποντένσε, Γκερέρο.
19:15
Στον πάγκο του Πανιώνιου: Κότνικ, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Μανθάτης, Πίρις, Σοφιάν, Οικονομίδης.
19:22
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Χουτεσιώτης, Νάτχο, Χριστοδουλόπουλος, Γκιγιέρμε, Χασάν, Κούτρης, Μιράντα.
19:22
Διαιτητές: Εμμανουήλ Σκούλας, Παντελής Σπυρόπουλος, Μαρία Δέτση. Τέταρτος ο Τάσης.
19:26
Στο γήπεδο βρίσκονται περίπου 15000 οπαδοί του Ολυμπιακού.
19:28
Σχετικό με τη μετακίνηση των οπαδών στο τρέχον πρωτάθλημα και ένα πανό που είναι αναρτημένο στο γήπεδο.
19:29
19:31
Ενός λεπτού σιγής για τον χαμό του 21χρονου διαιτητή, Νίκου Ντοσίδη.
19:31
1' Έναρξη του αγώνα.
19:32
2' Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό. Ο Παπαγεωργίου έριξε στο έδαφος τον Φετφατζίδη.
19:33
Ο Φορτούνης εκτέλεσε απευθείας το φάουλ. Η μπάλα έφυγε αρκετά ψηλά.
19:36
Η μπάλα στα πόδια των παικτών του Ολυμπιακού στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα μέχρι τώρα. Περισσότερες πρωτοβουλίες από τα δεξιά με τον Φετφατζίδη και τον Φορτούνη για τους ερυθρόλευκους.
19:37
Από την άλλη πλευρά οι παίκτες του Πανιώνιου δίνουν χώρο και κλείνουν τους διαδρόμους προς την εστία της ομάδας τους. Ξεκάθαρη η πρόθεση να χτυπήσουν στην αντεπίθεση.
19:40
8' Σε θέση οφ-σάιντ ο Τσιμίκας, ο οποίος προσπάθησε να βγει στην πλάτη της άμυνας του Πανιωνίου από την καλή μπαλιά του Φορτούνη.
19:41
Τα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός προσπαθεί να αναπτυχθεί τα αριστερά με τον Τσιμίκα και τον Ποντένσε.
19:42
9' Ο Φορτούνης ζητά χέρι -και πέναλτι- στο γύρισμα που έκανε μέσα στη μεγάλη περιοχή.
19:44
12' Κακό σουτ του Ποντένσε λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή. Υπήρξε και παρέμβαση του Μπανανά στο σουτ. Ο Πορτογάλος είχε την επιλογή να δώσει αριστερά στον Φετφατζίδη.
19:46
15' Σουτ του Γκερέρο. Η μπάλα φεύγει ψηλά. Ο Μπουχαλάκης βρήκε πολύ όμορφα με βαθιά μπαλιά τον συμπαίκτη του μέσα στη μεγάλη περιοχή του Πανιωνίου.
19:47
16' Πρώτο σουτ για τον Πανιώνιο στο παιχνίδι. Ο Μασούρας δοκίμασε το πόδι του αλλά δεν ανησύχησε τον Γιαννιώτη.
19:48
17' Κεφαλιά του Φετφατζίδη με την μπάλα να φεύγει άουτ. Ο Ομάρ έκανε την σέντρα από τα δεξιά.
19:49
17' Σουτ του Κεϊτά. Ο Γιαννιώτης μπλοκάρει εύκολα.
19:50
Ο Ανιγκό έχει δώσει εντολή στον Μασούρα να βρίσκεται δίπλα στον Καμαρά. Στόχος να δυσκολέψει την πρώτη πάσα του Ολυμπιακού και κατ' επέκταση και την κυκλοφορία της μπάλας.
19:52
20' Καλό σουτ του Φετφατζίδη. Η μπάλα φεύγει άουτ.
19:54
21' Καλό στιγμή και για τον Πανιώνιο με τον Ντουρμισάι να κάνει το σουτ και τη μπάλα να καταλήγει άουτ.
19:55
22' Νέο σουτ από τον Μασούρα, χωρίς στόχο.
19:55
Ο Πανιώνιος είναι περισσότερο απειλητικός στα λεπτά αυτά.
20:01
29' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης έβγαλε όμορφα στον Γκερέρο. Εκείνος έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι.
20:03
32' Σουτ με φάλτσο από τον Φετφατζίδη μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Η μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου.
20:05
34' Αντεπίθεση για τον Πανιώνιο. Η σέντρα του Ντουρμισάι όμως από τα δεξιά δεν ήταν καλή.
20:10
38' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Καλή εναλλαγή της μπάλας για τους παίκτες των γηπεδούχων με στόχο τον Κόρμπο στη μεγάλη περιοχή. Ο Μπουχαλάκης όμως τον πιέζει και δίνει τον χρόνο στον Γιαννιώτη να βγει και να μπλοκάρει. Μασούρα και Ντουρμισάι είχαν αλλάξει όμορφα τη μπάλα στην αρχή της φάσης.
20:11
40' Κίτρινη κάρτα στον Ομάρ.
20:12
Τα τελευταία λεπτά οι οργανωμένοι οπαδοί του Πανιώνιο έχουν "ζεστάνει" την ατμόσφαιρα.
20:14
42' Σουτ του Κούρντι. Δεν ανησυχεί ο Γιαννιώτης.
20:17
Τέλος του πρώτου 45λέπτου.
20:19
Ανώτερος ο Ολυμπιακός μέχρι το 20ο λεπτό του αγώνα. Από το σημείο αυτό ο Πανιώνιος ανέβηκε και άρχισε να απειλεί τους ερυθρόλευκους.
20:31
46' ΄Έναρξη του β' 45λέπτου.
20:35
49' Πολύ μεγάλη στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας γύρισε στον Κόρμπο μέσα στη μεγάλη περιοχή. Εκείνος έκανε το σουτ αλλά ο Γιαννιώτης εξαιρετικά έδιωξε τη μπάλα και γλίτωσε τον Ολυμπιακό από το γκολ που θα δεχόταν.
20:38
51' Ο Ντομίγκες βρήκε πολύ όμορφα τον Κεϊτά στη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού. Πρόλαβε και έδιωξε ο Καμαρά.
20:38
Ο Πανιώνιος είναι καλύτερος από τον Ολυμπιακό σε αυτά τα πρώτα λεπτά του δευτέρου 45λέπτου.
20:39
53' Σουτ του Μεριά. Διώχνει ο Μανοϊλοβιτς.
20:40
Ο Νάτχο θα περάσει στον αγώνα σε λίγο.
20:42
56' Ο Μπανανά διώχνει σε κόρνερ. Ο Ολυμπιακός έχει ανέβει λίγο τα τελευταία λεπτά.
20:44
58' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Νάτχο στη θέση του Φορτούνη.
20:46
Πρόβλημα με τον Μανοϊλοβιτς για τον Πανιώνιο. Είναι στο έδαφος και πονάει. Αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο.
20:47
Είχε κάνει ένεση για να παίξει ο πορτιέρο του Πανιωνίου. Όμως επιδεινώθηκε η κατάστασή του σε μια φάση του αγώνα.
20:47
61' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Κότνικ στη θέση του Μανοϊλοβιτς.
20:50
63' Ο Μασούρας στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Ο διαιτητής κακώς δεν κατοχύρωσε το τέρμα. Ο παίκτης του Πανιωνίου καλυπτόταν από τους αμυντικούς του Ολυμπιακού.
20:51
64' Κίτρινη κάρτα στον Ντουρμισάι.
20:53
67' Αρκετά καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Νάτχο από κοντά. Ο Κότνικ έδιωξε.
20:57
Πρώτη εκτίμηση για τον Μανοϊλοβιτς. Θλάση στον τετρακέφαλο.
20:58
Ο Μαρτίνς ετοιμάζει και τον Χασάν.
20:59
20:59
Ο Ανιγκό διαμαρτύρεται στον επόπτη για τη φάση του 63ου λεπτού.
21:00
74' Κίτρινη στον Τσιλούλη.
21:01
74' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Χασάν στη θέση του Μπουχαλάκη.
21:01
Αλλάζει σε 4-4-2 ο Ολυμπιακός.
21:02
76' Αντεπίθεση για τον Πανιώνιο. Ο Τσιλούλης δεν μπορεί κάνει καλό σουτ μπροστά στον Γιαννιώτη.
21:03
Ετοιμάζει Χριστοδουλόπουλο ο προπονητής του Ολυμπιακού.
21:06
80' Καλό σουτ από τον Σπιριντόνοβιτς.
21:06
81' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μανθάτης στη θέση του Τσιλούλη.
21:07
81' Αλλαγή για τον Ολυμπιακο. Ο Χριστοδουλόπουλος στη θέση του Ποντένσε
21:08
83' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Οικονομίδης στη θέση του Μασούρα.
21:10
84' Νέα καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Σπιριντόνοβιτς έκανε καλό σουτ. Δεν βρήκε στόχο.
21:11
85' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Χασάν έπιασε την κεφαλιά. Ο Κότνικ μπλόκαρε.
21:14
Ο Ολυμπιακός πιέζει στα τελευταία λεπτά για το γκολ.
21:15
89' Μακρινό σουτ του Χασάν. Η μπάλα περνάει λίγο πάνω από το δοκάρι της εστίας του Κότνικ.
21:16
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις
21:17
90+1 Γκολ για τον Ολυμπιακό. Ο Χασάν στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με καλή κεφαλιά.
21:21
Τέλος του αγώνα.
21:22
Ο Ολυμπιακός με 1-0 παίρνει τη νίκη απέναντι στον Πανιώνιο. Οι κυανέρυθροι δικαιολογημένα διαμαρτύρονται για τη φάση του 63ου λεπτού. Αντίστοιχα και οι ερυθρόλευκοι για αυτή του 55ου λεπτού με το τράβηγμα στον Μπουχαλάκη.