Απόλλων Σμύρνης-Πανιώνιος

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Πανιώνιο, στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Καλησπέρα σας!
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Απόλλων Σμύρνης-Πανιώνιος για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Ο Απόλλων έχει υποστεί 4 ήττες στις 4 πρώτες αγωνιστικές.
Μόλις έναν πόντο σε 4 αγώνες έχει συλλέξει ο Πανιώνιος.
Η ενδεκάδα του Απόλλωνα Σμύρνης (Μοντεαγούδο): Χουάντερσον – Λούκιτς, Τζανετόπουλος, Βαφέας – Ακόστα, Κοντοές, Γκονζάλες, Ντ’ Ούρσο, Ναδάλες - Τόμας, Γκάρος
Η ενδεκάδα του Πανιωνίου (Ανιγκό): Κότνικ - Κούρντι, Ντομίνγκες, Μπανανά, Παπαγεωργίου - Κεϊτά, Κόρμπος, Μασούρας - Σπιριντόνοβιτς, Ντουρμισάι, Τσιλούλης
Διαιτητής του αγώνα ο Φώτιος Φωτιάδης.
Σε 10 λεπτά η σέντρα του ματς.
Θυμίζουμε ότι ο προπονητής των γηπεδούχων, Αλμπέρτο Μοντεαγούδο, βρίσκεται υπό έντονη πίεση.
Στον πάγκο για τον Απόλλωνα οι Βάσιτς, Τριάδης, Οριουέλα, Πέδρο, Ντεφεντερίκο, Ελ-Χέλβε, Σικαμπάλα.
Στον πάγκο για τον Πανιώνιο οι Νίκας, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Μανθάτης, Πίρις, Αλί, Οικονομίδης.
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για τη σέντρα.
Ξεκίνησε το ματς, ο Πανιώνιος πήρε τη σέντρα.
3' Πρώτη προσπάθεια για γκολ από τον Πανιώνιο. Σουτ του Σπιριντόνοβιτς έξω από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Χουάντερσον.
4' Κεφαλιά του Ντομίνγκες, η μπάλα άουτ.
5' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τόμας, διώχνει σε κόρνερ ο Κότνικ.
6' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Γκαρός σούταρε μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κότνικ.
7' Σουτ του Ναδάλες, μπλόκαρε πάλι ο Κότνικ.
8' Καλός ο ρυθμός του αγώνα στα πρώτα λεπτά.
10' Σουτ του Τόμας έξω από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Κότνικ.
15' Κεφαλιά του Ακόστα μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κότνικ.
17' Μακρινό σουτ του Βαφέα, η μπάλα άουτ.
19' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πανιώνιο.
20' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Μασούρα, η μπάλα κάπου κόντραρε και έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Χουάντερσον.
21' Κόρνερ για τον Απόλλωνα.
27' Καλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Κεφαλιά του Γκονζάλες, έδιωξε ο Κότνικ και στο ριμπάουντ ο Λούκιτς σημάδεψε τα σώματα των αντιπάλων.
34' Φάουλ για τον Απόλλωνα σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
37' Γκολ για τον Πανιώνιο με τον Ντουρμισάι!
Ο Μασούρας από τα αριστερά σέντραρε στην περιοχή και ο Ντουρμισάι εκτέλεσε με τη μία για να γράψει το Απόλλων-Πανιώνιος 0-1.
40' Κόρνερ για τον Πανιώνιο.
43' Δοκάρι για τον Πανιώνιο με τον Σπιριντόνοβιτς.
Ο μεσοεπιθετικός των φιλοξενούμενων έκανε ωραία ατομική προσπάθεια και σούταρε με το αριστερό μέσα από την περιοχή, όμως ο Χουάντερσον έδιωξε την μπάλα, η οποία βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.
45' Κόρνερ για τον Πανιώνιο.
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Πανιώνιος προηγείται 1-0 του Απόλλωνα με το τέρμα του Ντουρμισάι στο 37'.
Ο Απόλλων είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις καλύτερες στιγμές στο πρώτο ημίωρο.
Στο 43' ο Πανιώνιος είχε δοκάρι με τον Σπιριντόνοβιτς.
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
Σε μία αλλαγή προχώρησε ο προπονητής του Απόλλωνα. Ο Τριάδης παίρνει τη θέση του Τζανετόπουλου.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές ο Πανιώνιος.
46' Διαμαρτυρίες από την πλευρά του Απόλλωνα για πέναλτι στον Γκαρός από τον Μπανανά. Ο Φωτιάδης είπε να συνεχιστεί το παιχνίδι.
48' Κόρνερ για τον Απόλλωνα.
48' Σουτ του Τριάδη έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
50' Γκολ για τον Πανιώνιο με τον Ντουρμισάι!
Σέντρα του Τσιλούλη από τα δεξιά, ο Ντουρμισάι αμαρκάριστος στο ύψος της μικρής περιοχής, πήρε την κεφαλιά και "εκτέλεσε" τον Χουάντερσον.
51' Κίτρινη κάρτα στον Τσιλούλη.
52' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Απόλλωνα.
53' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τριάδη, έδιωξε στη γωνία του ο Κότνικ.
Ένταση στον αγωνιστικό χώρο. Ο Ακόστα έσπρωξε τον Παπαγεωργίου, ο οποίος έπεσε κάτω.
56' Κίτρινη κάρτα στον Παπαγεωργίου και στον Ακόστα.
Συνεχίζεται το παιχνίδι.
57' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Κόρμπος πλάσαρε, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Χουάντερσον.
Η φάση ξεκίνησε από τραγικό λάθος της άμυνας του Απόλλωνα.
59' Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Σικαμπάλα αντικαθιστά τον Ακόστα.
59' Κόρνερ για τον Απόλλωνα.
Στο μεταξύ, ο Κόρμπος δέχθηκε κίτρινη κάρτα.
60' Κόρνερ για τον Πανιώνιο.
63' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ελ-Χέλβε πήρε τη θέση του Τόμας.
64' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Σουτ του Σπιριντόνοβιτς, έδιωξε ο Χουάντερσον.
66' Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μανθάτης αντικατέστησε τον Τσιλούλη.
68' Κόρνερ για τον Απόλλωνα.
68' Σουτ του Τριάδη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ.
70' Σουτ του Ντ' Ούρσο, η μπάλα άουτ.
73' Κίτρινη κάρτα στον Λούκιτς.
75' Καλό σουτ του Μασούρα έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Χουάντερσον.
75' Δύο σουτ του Κοντοέ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε πόδια αντιπάλων και στις δύο περιπτώσεις.
77' Πολύ καλή στιγμή για τον Πανιώνιο σε αντεπίθεση. Ο Μασούρας σούταρε μέσα από την περιοχή, όμως ο Χουάντερσον έδιωξε.
80' Κόρνερ για τον Πανιώνιο, που βρίσκει χώρους στις αντεπιθέσεις.
82' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Οικονομίδης αντικαθιστά τον Σπιριντόνοβιτς.
84' Αποβλήθηκε από τον πάγκο του Πανιωνίου ο βοηθός του Ανιγκό, ο οποίος ήταν υπηρεσιακός στο σημερινό παιχνίδι λόγω της τιμωρίας του Γάλλου τεχνικού.
89' Φοβερή ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με τον Κόρμπο να πλασάρει από το ύψος του πέναλτι, όμως ο Χουάντερσον ήταν πάλι σε σωστή θέση και έδιωξε.
90' Σουτ του Γκαρός στην κίνηση, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
91' Σουτ του Κεϊτά έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Χουάντερσον.
93' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Σαραμαντάς αντικαθιστά τον Μασούρα.
Τέλος αγώνα, ο Πανιώνιος κέρδισε 2-0 τον Απόλλωνα.
Ο Ντουρμισάι πέτυχε και τα δύο γκολ των νικητών (37', 50'), που πανηγυρίζουν το πρώτο φετινό τρίποντο.
Στο... μηδέν παραμένει ο Απόλλων Σμύρνης, που υπέστη την 5η συνεχόμενη ήττα του.